پوست و مو

لیزر بیکینی , لیزر ناحیه تناسلی زنان , هزینه لیزر بیکینی

وجود موهای زائد همیشه آزار دهنده و غیرقابل تحل بوده است مثلا در نقاط خاصی از بدن که حتی اپیلاسیون یا شِیو کردن نیز این قسمت هیچ وقت کاملاً هموار و بدون مو نیست. امروزه لیزر درمانی و رفع موهای زائد با لیزر یکی از مهم ترین راه کار های رفع موی زائد در نقاط مختلف بدن مخصوصا ناحیه شرمگاهی (بیکینی) است که مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است .

با توجه به وقت گیر بودن اپیلاسیون و رشد مجدد مو در این نقاط اکثر خانم ها برای رهایی از این معضل فقط این گزینه‌ را انتخاب می کنند با توجه به این که در این روش پیشرفته فولیکول ‌ها توسط اشعه لیزر به طور کامل از بین می برد از رفته و به پوستی کاملاً هموار و بدون مو دست خواهید یافت.

لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی آنقدر هم پیچیده نیست بسیاری از افراد فکر می کنند که روش لیزر موهای زائد ممکن است بسیار اذیت کننده و درد اور باشد اما با یک باز امتحان به این نتیجه خواهید رسید که این روش فولیکول ‌ها و ریشه موهای زائد ناحیه بیکینی فقط توسط انرژی لیزر از بین می ‌روند.

لیزر بیکینی

انواع لیزر برای رفع موهای زائد

لیزر دیود (Diode):

مناسب ترین لیزر برای پوست‌ های روشن و تیره

لیزر الکساندریت (Alexandrite):

یکی از سریع ترین انواع لیزر ها که برای درمان نواحی بزرگ تر بیکینی مورد استفاده قرار می گیرد و برای محدوده پوست روشن الی سبزه نیز مناسب می باشد لیزر الکساندرایت است.

لیزر ان دی یاگ (ND:YAG):

این لیزر دارای پالس بلند است و می ‌توان برای انواع پوست ‌های مختلف از جمله پوست‌ های برنزه، از آن استفاده کرد. این لیزر در مقایسه با لیزر های دیگر تاثیر کمتری بر روی موهای نازک و ریز دارد.

لیزر سوپرانو آیس پلانتیوم

یکی دیگر از دستگاه های نسل جدید لیزر سوپرانو آیس پلانتیوم است که این سیستم مناسب ترین دستگاه برای حذف موهای زائد است. تکنولوژی دستگاه لیزر سوپرانو آیس یک راه حل پیشرفته و کامل برای رفع موهای زائد است که بر روی هر نوع پوست با رنگ‌ های تیره و روشن جواب می‌دهد از آن جایی که این دستگاه لیزر با آمیختن چندین تکنولوژی و طول موج، امکان درمان بدون درد بر روی پوست و موهای گوناگون را فراهم می‌کند. از این رو مناسب ترین دستگاه برای رفع موهای زائد لیزر سوپرانو است. یکی از مزیت های این لیزر خنک نگه داشتن وست در زمان لیزر است که تکنولوژی پیشرفته لیزر سوپرانو آیس پوست را طی دوره درمان برای زمان طولانی خنک نگه می‌دارد و به این علت از سوخته شدن پوست جلوگیری می‌کند.

رفع موهای زخیم زائد با لیزر

یکی از مناسب ترین روش های حذف موهای زائد استفاده از لیزر است و با توجه به این که لیزر به رنگدانه یا رنگ موجود در فولیکول مو جذب می ‌شود به راحتی ریشه موهای زائد را نابود کرده و امکان رویش مجدد آن ‌ها را از بین می ‌برد. از آن جایی که بعضی از افراد دارای موهای ضخیم هستند و کار کردن بر روی موهای زائد ضخیم‌ تر بیشتر طول می‌کشد از این رو این افراد نیاز به چند جلسه لیزر دارند.

در زمان لیزر باید مصرف داروهای خاصی را متوقف کنید

بهتر است تا یک هفته قبل از انجام لیزر مصرف برخی از دارو ها را کم کرد از این رو برای لیزر ناحیه بیکینی مصرف دارو هایی که نسبت به نور حساس هستند باید متوقف شود. با توجه به این که اکثر آنتی ‌بیوتیک ‌ها به نور حساس هستند از این رو در صورتی که عفونتی در بدن ‌تان دارید بهتر است که این درمان را چند هفته به تعویق بیاندازید. در صورتی که از تاثیر دارو های مصرفی خود بر روی درمان ناحیه بیکینی با لیزر مطمئن نیستید حتماً در این زمینه با دکتر مشورت نمائید.

نتایج نهایی پس از ۶ الی ۸ جلسه درمانی پدیدار می‌شوند

با توجه به این که قسمت ‌های مختلف بدن نرخ رشد متفاوتی دارند بنابراین مدت زمان درمان آن‌ ها می‌ تواند کمتر و بیشتر شود، اما اکثر افراد با ۶ الی ۸ جلسه درمانی می‌توانند به نتایج دلخواه خود که از بین رفتن کامل موهای زائد بیکینی است دست یابند. با توجه به این که پوست افراد با یکدیگر متفاوت هستند از این رو تعداد جلسات درمانی نیز بسته به افراد مختلف متفاوت است. زمانی که موها در بازه نرخ رشد فعال خود قرار دارند لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی موثر تر است .

تکمیل کردن دوره درمان به طور منظم

بسیاری از افراد از رشد مجدد موهای خود ناراضی هستند یکی از دلایل این موضوع هم این است که این افراد دوره درمان را کامل نمی کنند، مشکل این افراد در واقع زمانی است که درمان را رها می‌کنند. پس در صورتی که می‌خواهید درمان‌تان موثر باشد به توصیه‌های پزشک تان توجه کنید.

اگر در دوره قاعدگی خود هستید اصلا نگران نباشید

از آن جایی دوره لیزر باید منظم باشد از این رو نیازی نیست که در دوره قاعدگی لیزر بیکینی را کنسل کنید. در این زمان فرد ، از تامپون استفاده می کند.

آمادگی‌های لازم پیش از مراجعه برای لیزر ناحیه بیکینی

از شما تقاضا داریم پیش از مراجعه برای درمان ناحیه بیکینی را شِیو کنید تا لیزر بتواند به راحتی به ریشه موها نفوذ کند. سعی کنید که هیچ مویی بر روی سطح خارجی پوست باقی نماند. این موضوع بسیار اهمیت دارد. باید یک ماه پیش از درمان از اپیلاسیون، وَکس و کندن مو اجتناب کنید چون ریشه موها باید کاملاً سالم و دست نخورده باقی بمانند تا لیزر بتواند به خوبی آن‌ها را از بین ببرد. برای اینکه فولیکول‌های مو بتوانند لیزر را به خوبی جذب کنند باید پیش از هر جلسه درمانی پوست را آماده کنید. برای کسب بهترین نتایج باید هرگونه محصولات پوستی مانند لوسیون‌ها، پودرها، عطر، دئودورانت و… را از ناحیه بیکینی پاک کنید.

پس از درمان باید بر روی ناحیه بیکینی کرم ضد آفتاب بمالید

بهتر است تا پس از درمان از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری نموده و از کرم ‌های ضد آفتاب استفاده کنید. شیو کردن مناسب ترین راه در صورت مشاهده هرگونه رشد موی زائد در بین جلسات لیزردرمانی است بهتر است تا از وَکس کردن و بندکشی خودداری نمایید.

تفاوت لیزر بیکینی و لیزر برزیلی چیست؟

از آن جایی که لیزر خط بیکینی و لیزر برزیلی بسیار شبیه هم هستند از این رو معمولاً با هم اشتباه گرفته می‌شوند.

ما در این بخش به بررسی و تفاوت این 2 نوع لیزر می پردازیم

لیزر خط بیکینی

خط بیکینی به ناحیه خارج از خط شُرت، گفته می شود. لیزر خط بیکینی معمولاً تا ۳ اینچ فراتر از این خط را پوشش می ‌دهد و این ناحیه را کاملاً تمیز و بدون نقص می‌کند. لیزر نواحی مختلف بیکینی به انتخاب فرد بستگی دارد در روش لیزر خط بیکینی لبه‌ های بیرونی واژن و بالای ناحیه شرمگاهی که زیر لباس‌ زیر قرار دارند نیز تحت درمان قرار می‌گیرند .

لیزر بیکینی

لیزر برزیلی

در لیزر برزیلی معمولا نواحی بیشتری نسبت به خط بیکینی تحت درمان قرار می‌گیرد، مانند لبه ‌های بیرونی واژن و خط باسن در این روش قسمتی از موهای ناحیه شرمگاهی به شکل یک نوار باریک باقی می‌ماند.

آیا پس از لیزر ناحیه بیکینی باز هم به تمیز کردن نیاز خواهد بود؟

یکی از سخت ‌ترین کارها برداشتن موهای زائد محدوده بیکینی است برای داشتن پوستی هموار و بدون نقص با لیزر خط بیکینی می‌توانید از شر موهای زائد این ناحیه خلاص شوید.

این روش لیزر از سوزش و التهاب پوست جلوگیری می کند فراموش نکنید که پس از انجام لیزر خط بیکینی باید در حفظ و بهداشت این ناحیه همچنان کوشا باشید. در صورت انتخاب لیزر برزیلی که تمامی موهای زائد بیکینی را به طور دائمی از بین می‌‍برد، برای همیشه از دغدغه برای تمیز کردن این ناحیه خلاص می‌شوید.

هدف افراد از لیزر

بیشتر افراد از شیو کردن های متوالی و یا بریدن نقاط مختلف بدن حین ژیلت زدن بسیار اذیت می شوند از این رو در صورتی که می خواهید همه نقاط بدن کاملاً تمیز و بدون مو باشند؟ بهترین روش برای رهایی از همه این دغدغه ‌ها لیزر است. با این کار از شر موهای زائد بیکینی، از عرق کردن، سایش، سوزش و التهاب خلاص می شوید.

موهای زائد که اغلب تمیز کردن آن ‌ها را فراموش می‌کنید کجا هستند؟

بسیاری از افراد در حین شیو کردن ممکن است بر اثر عجله و یا کمبود زمان بسیاری از نقاط خود را فراموش کنند، شایع ترین این نواحی مانند نوار باریکی از موهای تیره در قسمت داخلی ران‌ها یا بر روی لبه بیرونی واژن است در صورتی که در شِیو کردن نقاط خاصی از بیکینی مشکل دارید و هر دفعه آن قسمت‌ها را می ‌بُرید می ‌توانید لیزر موهای زائد را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا