Let’s travel together.

قلعه آنکارا (Ankara Castle )

معرفی قلعه آنکارا برای مسافرین و گردشگران این شهر

0 59

قلعه آنکارا (Ankara Castle ) , معرفی قلعه آنکارا برای مسافرین و گردشگران این شهر : هروقت سخنی از ترکیه می شود , همه ی ذهن ها به سوی شهرهای استانبول وآنتالیا کشیده می شود . در مورد آنکارا هم باید بگوییم . این شهر پایتخت کشور ترکیه و رتبه ی دوم بزرگترین شهرهای کشور ترکیه را از آن خود کرده است .

شهر توریستی آنکارا

قلعه آنکارا

شهر آنکارا قطب سیاسی و اداری کشور ترکیه به شمار می رود . اگر در مورد جمعیت و شلوغی این شهر بگوییم , که در این مورد بیشترین جمعیت و شلوغی را در بین شهرهای کشور ترکیه به خود اختصاص داده است . و یکی از مهم ترین مراکز گردشگری کشور ترکیه محسوب می شود . جاذبه های گردشگری بسیار فراوانی در شهر آنکارا وجود دارد . که بازدید از آنها در تور آنکارا خالی از لطف نیست . در سال های اخیر بر طبق توافق های انجام شده دولت مردان دو کشور ایران و ترکیه , سفر به این کشور بدون ویزا انجام می شود .و اکثر شهروندان ایرانی با تور ترکیه و یا به صورت شخصی به این کشور مسافرت می کنند . و در این میان کشور ترکیه امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران خارجی فراهم کرده است .

که این عوامل همگی دست در دست هم داده اند و موجب توسعه ی روز افزون صنعت توریسم کشور ترکیه شده اند . آنکارا در طول تاریخ همیشه حائز اهمیت بود و از نظر صنعتی و تجاری همیشه مورد توجه بوده است . از این رو این شهر همیشه پذیرای گردشگران و مسافران بسیار زیادی است که با دلایل گوناگون این شهر را برای مسافرت و گردش انتخاب نموده اند . آنکارا شهری پرجمعیت و شلوغ است و یکی از شهرهای ترکیه است که قدمت طولانی دارد . در دل این شهر بناهای قدیمی به جا مانده از امپراتوری های قدرتمند ترکیه جای گرفته است .
اگر قصد دارید با تور آنکارا به این شهر عظیم و پرجمعیت مسافرت کنید بهتر است درباره ی جاذبه های گردشگری آن اطلاعات مختصری داشته باشید . مجله ی گردشگری آبی به شما در مورد جاذبه ی تاریخی قلعه آنکارا توضیحاتی می دهد . اگر علاقمند به بازدید از این بنای تاریخی هستید با ما همراه باشید .

  تور بدروم ، پکیج تور بدروم ، لیست قیمت تور بدروم

معرفی قلعه آنکارا Ankara Castle

قلعه آنکارا

قبل از هر چیزی در مورد تاریخ ساخت این بنا , لازم به ذکر است . ازسال دقیق ساخت این بنا اطلاع دقیقی در دست نیست . اما بر طبق یافته های باستان شناسان این بنا از دوران قرون وسطا به جای مانده است . و بنابر نظر باستان شناسان این بنا در طول سلسله های حکومتی متعدد ساخته و به اتمام رسیده است .و در طول تاریخ بارها و بارها مورد تاخت و تاز حملات قرار گرفته است و هر بار بازسازی شده است . و عظمت و شکوه خود را تا به امروز حفظ کرده است . تمام سازه ی این قلعه تماما از سنگ می باشد . مردمان محلی اطراف قلعه آنکارا , این بنا را با نام کلسی ( kalesi ) می شناسند .

قلعه ی آنکارا بر روی تپه ای مرتفع و سرسبز که اولوس نام دارد جا خوش کرده است . دیواره های این قلعه در حدود 14 یا 16 متر ارتفاع دارند که در مقابل حملات به خوبی می توانست دفاع کند . قرار گرفتن این بنا بر روی این تپه ی عظیم به شکوه و عظمت آن افزوده است . در اطراف این بنای باشکوه مردمانی زدر خانه های قدیمی مشغول به زندگی وگذران عمر هستند و در امد عمده ی آنها از طریق فروش صنایع دستی شان در فروشگاه هایی است که در داخل قلعه دایر شده اند . قلعه ی آنکارا در شمار سه جاذبه ی مهم و دیدنی شهر آنکارا قرار دارد . قلعه ی آنکارا بسیار جذاب و دیدنی و بسیار بزرگ است . از این رو در چند سال اخیر به خاطر داشتن مساحت زیاد قلعه , در این مکان اغلب جشن های تابستانه و کنسرت هایی برپا می شود .

  زندان اولوجانلار در آنکارا ( ulucanlar cezaevi muzesi )

اگر در تور ترکیه از این قلعه ی زیبا و باشکوه بازدید کردید مطمئن باشید در سفرهای آینده تان باز هم مشتاق خواهید بود از این بنا دیدن کنید . در داخل قلعه ی آنکارا در بین دیوارهای داخلی و خارجی قلعه اتاقک هایی با مساحت کم با فاصله 150 متر از هم دیگر ساخته شده است . که از این اتاقک ها به عنوان اتاق نگهبان و یا برج مراقبت امروزی استفاده می شده است . برای رسیدن به این قلعه باید در حدود چند کیلومتری پیاده روی داشته باشید و هنگامی که به قلعه رسیدید منظره ی بی نظیری از فراز قلعه در پیش روی شما قرار می گیرد که شما را محو تماشای خود می کند . غروب زیبای خورشید از بالای قلعه بسیار زیبا و تماشایی است و شما در تور آنکارا می توانید تجربه ی تماشای آن را داشته باشید و از این فرصت بی نظیر لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.