Let’s travel together.

قصر دلما باغچه در استانبول

0 38

معرفی قصر با شکوه دلما باغچه در استانبول

شهر تاریخی و زیبای استانبول دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی می باشد که از جمله یکی از این جاذبه های معروف استانبول کاخ با شکوه وزیبای دلمه باغچه می باشد.شش پادشاه آخر امپراتوری عثمانی در این کاخ زندگی می کردند ونشانگر همه چیز در مورد زندگی 600 ساله این پادشاهان می باشد. مجله تور و گردشگری آبی می خواهد کاخ دلما باغچه را برای شما معرفی کند در ادامه همراه ما باشید.

تاریخ ساخت این کاخ برمیگردد به سال های 1843 تا 1856 یعنی دقیقاً زمانی که زندگی غالب مردم استانبول و دیگر نقاط امپراتوری عثمانی بسیار سخت سپری می شد. قصر دلما باغچه در منطقه بشیکتاش در ساحل اروپایی تنگه بسفر قرار گرفته و در بین سال های 1889 تا 1909 مرکز اجرایی اصلی پادشاهان عثمانی بود. محل بنای این کاخ نخست جایی بود که کشتی های عثمانی در آن جا لنگر می انداختند ، در قرن 18 به باغ های امپراتوری مبدل شد و در داخلش کاخ های تابستانی و کوشک های چوبی زیادی ساخته و در نهایت مبدل به قصر شد. ساخت این کاخ 5 میلیون لیره طلای عثمانی هزینه برداشت که سبب شد این سلسله با بحران مالی مواجه شود.

قصر دلما باغچه در استانبول

بعد از اینکه کار ساخت این قصر باشکوه به اتمام رسید این قصر دارای 285 اتاق ، 44 تالار ،68 سرویس بهداشتی و 6 حمام ترکی بود و جهت تزئین سقف ش با ورقه های طلا بیش از 14 تن طلا استفاده شده بود. برای فرش کردن این کاخ 131 فرش دست بافت ابریشمی در شهر «هرکه » بافته و به قصر آورده شده بود. بزرگترین لولستر دنیا را هم ملکه ویکتوریای انگلیس به عنوان کادو به این کاخ اهدا نموده است که دارای 750 حباب و 4 تن وزن می باشد. پادشاهان دیگر ممالک نیز کادوهایی را به این کاخ اهدا کردند که از جمله آن ها می توان به پادشاه تزار روسیه که فرش هایی از پوست خرس به این قصر زیبا اهدا نمود ، اشاره داشت.

  کاخ توپکاپی استانبول ( Topkapi Palace Istanbul )

سبک معماری کاخ دلما باغچه:

قصر دلما باغچه با دارا بودن مساحت 45 هزار متر مربع بزرگترین کاخ کشور ترکیه محسوب می شود که در کار ساخت آن از سبک های زیبای معماری باروک ، روکوکو ، نئو کلاسیک همراه با معماری سنتی عثمانی استفاده و یک بنای فوق العاده ساخته شده است. تاثیرات زیادی از روش های اروپایی و استاندارهای هنر و فرهنگ عثمانی ، در دکوراسیون این قصر گرفته شده است.

تخت درگذشت آتاتورک:

پس از آنکه دولت عثمانی سقوط کرد و دولت جدیدی قدرت را دردست گرفت ، این دولت جدید برای زندگی این کاخ را انتخاب کردند . همان گونه که همه ما می دانیم موسس دولت نوین ترکیه آتاتورک بود که در سال 1968 در یکی از اتاق های این کاخ این دنیا در ترک کرد ولی نکته جالبی که در مورد این اتاق وجود دارد این می باشد که این اتاق در مقایسه با سایر اتاق های این کاخ بسیار ساده می باشد با اینکه این امکان برای او فراهم بود که یکی از مجلل ترین اتاق های کاخ را برای خود انتخاب کند .ولی از این کار امتناع نمود و یکی از ساده ترین اتاق ها را برای خود برگزید.

ما به شما توصیه می کنیم که حتما بازدید از کاخ زیبای دلمه باغچه راهم در زمان سفر با تور ترکیه در برنامه سفر خود قرار دهید و بهتر می باشد قبل از آنکه از قسمت های مختلف آن دیدن کنید ، مقداری در مورد زندگی پادشاهانی که در این کاخ زندگی می کردند مطالعه کنید و تا بازید از آن برایتان جذاب تر گردد. گردشگران و توریست ها همه روزه به غیر از روز های دوشنبه و پنجشنبه می توانند ازبا پرداخت 20 لیره برای قسمت حرمسرا و 20 لیره برای کاخ اصلی ، از ساعت هشت صبح تا چهار بعد از ظهر از این کاخ زیبا دیدن کنند.

  مرکز خرید پالادیوم استانبول ( Palladium Mall Istanbul)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.