Let’s travel together.

فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟

چرا تایلندی ها عادت دارند که « نه » نگویند ؟

0 50

فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟ چرا تایلندی ها عادت دارند که « نه » نگویند ؟بیشترین تفاوتی که در میان کشورهای دنیا، بخصوص کشور های آسیایی و اروپایی در بسیاری از موارد وجود دارد این است که هر کدام از این کشور ها برای خود فرهنگ بسیار خاصی را دارا هستند. این نکته درباره اخلاق و رفتار هم  هست و در این باره هم باید بگوییم که بیشتر اروپایی ها مردمانی رک و رو راست هستند و این افراد معمولا در بیان نظر شان هیچ ابایی را ندارند و معمولا این افراد خیلی راحت می توانند که مشکلاتشان را هم حل کنند زیرا از گفتن هیچ حرفی هیچ ترسی ندارند و کاملا راحت هستند. اما این نوع رفتار در فرهنگ بیشتر کشور های آسیایی جا نیفتاده است و این افراد حتی از اینکه بخواهند در جواب سوالی که دوست ندارند “نه” بگویند هم بسیار عاجز و  ناتوان هستند و باید بگوییم که این افراد نمی توانند. اساسی ترین مشکل این افراد این است که از نه گفتن هراس دارند و از همین رو هم نمی توانند رک باشند و در حل کردن مشکلاتشان هم همیشه دچار اختلاف می شوند.
در میان کشور های اسیایی کشور تایلند معمولا یکی از نمونه های بارز در میان کشور هایی است که خیلی کم به چیزی یا درخواستی « نه » می گویند. این را ما فقط نمی گوییم بلکه این موضوع را بسیاری از افرادی که به این کشور سفر کرده اند و تجربه دارند تایید می کنند. ما در این بخش درباره فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟ اطلاعاتی را بیان می کنیم .

فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟

فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟

در قسمت های قبل درباره کشور تایلند و این که چرا این کشور به « سرزمین لبخند ها » مشهور شده است گفتیم و شما می دانید که این عبارت در توصیف کشور تایلند و مردم آن به کار می رود. نه گفتن از آن جایی که کار بسیار اسانی نیست و  تایلندی ها هم خیلی تمایلی به نه گفتن ندارند.اما این افراد جالب است که به جای نه گفتن از مای چای که به معنای نه بله است استفاده می کنند « بله » که در زبان تایلندی «چای»، و نزدیک ‌ترین لفظ به واژه‌ی « نه » در زبان تایلندی ( مای چای ) است که ترجمه تحت ‌الفظی آن «نه بله!» است. تایلندی ها همیشه در برخورد با یکدیگر لبخند دارند شما در خیابان هنگامی که با این افراد روبه رو شوید با مهربانی به شما لبخند می زنند این لبخند ها بسیار مهربانانه است شما این لبخند ها را در لب های بسیاری از عابران پیاده و یا دست فروش های کنار خیابان هم می توانید ببینید شما  در طی گشت و گذار در شهر متوجه می شوید که حتی پیرمردی که در کنار خیابان دست فروشی می کند هم لبخند واقعی و زیبایی بر روی لب دارد . و شاید مهم ترین سوالی که برای تان پیش بیایید این است که این فرد با این شرایط کار و زندگی چطور می تواند لبخندی گرم و مهربان را دائم روی لب داشته باشد و چگونه می تواند در زندگی خوشحال باشد. مردم تایلند بسیار مثبت نگر هستند و از این رو آن ها در سخت ترین شرایط زندگی هم بر این باورند که در شرایطی که به نظر ما همه چیز وحشتناک است، می شود امیدوار بود و لبخند زد. در ادامه نیز بیشتر در مورد فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟ توضیح خواهم داد .

  10 صبحانه محبوب تایلندی

چرا تایلندی ها به جای نه ، نه بله می گویند ؟

مهم ترین نکته ای که می توان در وصف تایلندی ها گفت این است که تایلندی ها بسیار فهمیده و باهوش هستند. نکته بارز این افراد این است که اگر مسئله ای پیش بیاید به جای این که این افراد به فکر منافع شخصی شان باشند برعکس همیشه منافع جمع را قبل از هر چیزی در نظر می گیرند. اخلاق بارز این افراد بسیار زیاد است در صورتی که از چیزی خوششان نیاد و مناسب نباشد برای دیگران هم  هم اهمیت می دهند و یکی از علت های که این افراد نمی توانند نه بگویند و در زبان‌شان «نه» همیشه با یک «بله» همراه است هم همین باشد. هنگامی که مجبور باشند تا در یک موضوع نه و یا همان کلمه ماچای یعنی همان نه بله،را بگویند به راحتی می توان که شرمندگی و ناراحتی را در چشمانشان دید آن ها این کار را  معمولا با چشمانی شرمنده و تعظیمی کوچک (wai) است ،انجام می دهند در هنگام ادای این کلمه حالت خاصی را دارند و زمانی که  این کلمه را بیان می کنند دست شان را به حالت عذرخواهی در مقابل صورت قرار می دهند.. تعطیم می کنند. این ریشه در فرهنگ خاص این کشور دارد که نه گفتن یکی از سخت ترین کار هایی است که می توانند بگویند. در یکی از روزنامه های تایلندی برای همین مورد یکی از پروفسور های رفتار شناسی بیان کرده بود که دلیل این که  تایلندی‌ها از نه گفتن خودداری می کنند و می توان دلیلش را در فرهنگ متکثری که در آن رشد کرده‌اند دانست. بروز دادن احساسات، در این کشور یکی از کار های خام و بی ‌ادبانه است و نکته جالب درباره  کسانی که بتوانند بر این شرایط چیره شوند، این است که این افراد به عنوان انسان های ارزشمندی به حساب می آیند. با سفر به تایلند با تور تایلند از این کشور زیبا و دیدنی دیدن کنید و همچنین می توانیدبا تور پاتایا از شهرهای این کشور توریستی چون بانکوک , پاتایا , پوکت نیز دیدن کنید .

  اپلیکیشن های سفر تایلند

زنان تایلندی

فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟

زنان امروزه همان طور که می دانیم به راحتی می توانند که حرفاهیشان را بدون اما و اگر و خیلی بی حاشیه بیان کنند اما  زنان تایلندی در این معقوله کاملا برعکس هستند و  برخلاف کشور های اروپایی که خیلی رک و بی حاشیه منظور خود را بیان می‌کنند، در این کشور این گونه نیست. شما اگر در این کشور با خانمی صحبت کنید باید برای فهمیدن  مفهوم کلامی جملات او با فرهنگ این کشور آشنایی مختصری را داشته باشید تا بتوانید که به خوبی جملات را درک کنید. یکی از اصلی ترین علت های این که مردم تایلند هیچ وقت نه نمی گویند و از ان ها نه نمی شنوید این است که آن ها ترجیح می‌دهند که از هر تقابل، در موقعیت ‌های احساسی و هر عاملی که باعث ناراحتی یا نارضایتی آن ها می شود به شدت دوری کنند و این مورد همان طور که گفتیم یکی از مهم ترین دلایل است. در این مقاله بیشتر در مورد فلسفه ی نه گفتن تایلندی ها چیست ؟ توضیح دادیم تا شما در سفر به تایلند این نکات را بدانید زیرا دانستن فرهنگ یک کشور به شما کمک می کند تا سفری بی خطر و آرامی داشته باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.