Let’s travel together.

بهترین مناطق برای غواصی در تایلند

0 49

معرفی معروف ترین مکان ها برای غواصی در تایلند

اگر شما هم جز افرادی هستید که تصمیم سفر به تایلند را دارید؟ و یا این که دوست دارید که در یک زمان مناسب این کشور را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید و آرزویتان را در سفر به این کشور شگفت انگیز بر آورده کنید ؟ بدون شک شما می توانید با سفر به این کشور بسیاری تجربه های زیبایی را کسب کنید یکی از بهترین تجربه های که می توانید در سفر به این کشور پر جاذبه کشف کنید، شک نداشته باشید که این کار کشف دنیای زیر آب است!

بله بهترین و زیبا ترین تفریح در تایلند غواصی است. همان طور که درباره تایلند گفتیم این کشور بسیار چر جاذبه است و سواحل زیبایی در شهر های آن وجود دارد شما اگر علاقه ای به غواصی و کشف دنیای رنگارنگ زیر آّب وشنا با ماهی ها در سواحل مرجانی تایلند را دارید پس برای شما نباید زیاد مهم باشد که کدام شهر تایلند را انتخاب می کنید. شما با انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور زیبا می توانید که به شهرهای معروفی چون پوکت و پاتایا بروید حسابی بگردید و برای غواصی هم لوازم غواصی را از این شهر ها اجاره کنید و خودتان را به دنیای زیر آب بسپارید. برای شناخت بهترین مناطق غواصی در تایلند بهتر است که ما را در این بخش ار سایت همراهی کنید.

تور تایلند و غواصی در سواحل زیبای آن

غواصی یکی از بهترین تفریحات برای گردش گرانی است که به تایلند سفر می کنند اما نکته مهم این که شما نمی توانید که در هر جایی غواصیکنید و بهتر است که در ابتدا و اگر برای اولین بار است که می خواهید این کار مفرح و هیجان انگیز را امتحان کنید در اولین گام شما حتما بایستی از راهنمایان غواص آموزش های لازم را ببینید. در این قسمت ما برای آشنایی بیشتر شما سعی کردیم تا بهترین مناطق را برای غواصی در تایلند به شما نشان دهیم و برای تان معرفی کنیم ، مناطقی که ما برای شما معرفی خواهیم کرد همگی مناطقی هستند مملو از غواصان آماتور و حرفه ای که شما نباید نگران چیزی باشید زیرا شما در آنجا تنها نیستید. بی شک یکی از جذاب ترین بخش های سفرتان در تایلند غواصی است.

  حیوانات بامزه‌ ی تایلند

کوه نانگ یوان ، کوه تائو Koh Nang Yuan, Koh Tao

درباره این کوه می توان گفت که کوه نانگ یوان دارای جزایر مختلفی است این سه جزیره این کوه فقط از نوک شمال شرقی کوه تائو پیدا شده است. زیبایی این جزایر بسیار زیاد است و با سد شنی سفید درخشانی این جزایر به جزیره محبوب وصل می شوند. یکی از مهم ترین عواملی که باعث شده تا این مکان برای انجام غواصی بسیار امن و عالی باشد تپه های دریایی مرجانی است که این تپه ها از مرجان های نرم و سخت ساخته شده اند، محافظت شده اند و عمق کم آن ها باعث شده تا که این مکان برای غواصی از طرفداران زیادی برخوردار باشد که این منطقه را تبدیل به یکی از بهترین مناطق غواصی در تایلند کرده است.

کوه نانگ یوان ، کوه تائو

از آن جایی که این جزیره جز جزایری است که مالکیت خصوصی دارد از این رو برای ورود به جزیره هزینه ی ورودی نیاز است ؛ اما هزینه ای که دریافت می شود در قبال کشف و غواصی در آب درخشان و خیره کننده خلیج تایلند بسیار ناچیز و اندک است.

ساحل اولئوک ، کوه تائو Aow Leuk Beach, Koh Tao

ساحل اولئوک کوه تائو را باید یکی از بهترین مناطق غواصی در تایلند برشمرد. این جزیره که در کوه تائو، به نام جزیره لاکپشت شناخته می شود، الئوک نام دارد. در ساحل جنوب غربی این ساحل زیبا خود نمایی می کند و با زیبایی وصف نشدنی که دارد غواصان زیادی را برای تفریح و غواصی به این منطقه می کشاند و از این رو غواصان می توانند که با خیال راحت و برای یک غواصی عالی اسباب خود را برداشته و شروع به کشف منطقه زیر ساحل کنند.

آب این ساحل بسیار زلال و شفاف است و صخره های مرجانی که وجود دارند همگی نسبتا در عمق کم هم به راحتی قابل دیدن هستند، از این رو برای دیدن منظره شگفت انگیز شناگران دیگر مجبور نیستند تا به عمق این ساحل بروند و به خاطر قرار گرفتن درست در زیر سطح شفاف می توان بدون وجود مشکلی از غواصی لذت ببرند.

  هر آنچه باید در سفر به تایلند بدانید , راهنمای مسافرت به تایلند

ساحل اولئوک

خلیج مایا ، کوه فی فی Maya Bay, Koh Phi Phi

یکی دیگر از زیبا ترین جزایر در تایلند خلیج مایا است. در این جزیره اولین فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو انجام شد و فیلم « ساحل »، در این خلیج کلید خورد و از آن روز به بعد این خلیج هم بر روی نقشه گردشگران سراسر جهان قرار گرفت. فیلم برداری این فیلم در سال ۱۹۹۹ در این جزایر انجام شد. نکته مهم در باره این خلیج که از زمان شناخته شدن گردشگران زیادی برای غواصی و گردش مفرح به این خلیج خاص رفته اند تا با دیدم برخی صحنه های مورد علاقه خود این منطقه زیبا را کشف کنند.

این خلیج زیبا ، از آن جایی که از صخره های مرجانی زیبایی تشکیل شده است یک مکان عالی برای غواصی انتخاب شده است. این ساحل که دارای محدوده اصلی برای غواصی است که طول این محدوده به 200 متر می رسد از سه طرف توسط صخره های بلند احاطه شده است که این محدوده پوشیده از شاخ و برگ سبز است که زیبایی خاصی بخشیده است.

ساحل کتا ، پوکت Kata Beach, Phuket

یکی از زیبا ترین شهر های تایلند پوکت است که این شهر دارای جزایر زیبای خاصی است که سالانه صد ها تن را برای گردش به خود می کشاند درست است که در پوکت یکی از سواحلی که جایزه محبوب ترین سواحل را دراین شهر دریافت می کند پاتونگ است؛ اما در همین شهر ساحل کتا هم به خاطر داشتن بعضی از بهترین نما های زیر آب باعث شده تا غواصان در جزیره بدون نیاز به شکستن خط ساحلی به راحتی به اعماق نفوذ کنند.

از زیبا ترین نکات این ساحل که باعث شده تا بازدید کنند گان برای آرامش داشتن و استفاده از سکوت این جزیره به این منطقه سفر کنند ساحل شنی سفید آن است که با درختان نخل شیب دار زیبایی کاملا احاطه شده است. طول این ساحل در حدود یک مایل است نکته مهم این که این ساحل بدون در نظر گرفتن اندازه، ساحلی خلوت و بی سر و صدا است.

  پارک ملی اراوان ( Erawan National Park )

کونگام یائی Koh Ngam Yai

یکی دیگر از بهترین مناطق برای غواصی در تایلند کونگام یائی است که این منطقه کاملا در خارج از شهر چمفون قرار گرفته است در مقایسه با دو جزیره کونگام این جزیره بسیار بزرگ تر است. بیشتر افرادی که به این جزیره می آیند بیشتر برای رفتن به جاهای دیگر است که بعد از رسیدن به چمفون به این جزیره می رسند معمولا افراد برای رفتن ها جزیره محبوب کوه تائو یا کوساموئی از این جزایر عبور می کنند.

غواصی در این مکان زیبا بسیار لذت بخش است زیرا که این ساحل بسیار آرام و منحصر به فرد است و هم مجهز به مرجان های کم عمق و رنگارنگ است و از این رو، کونگام یائی، جدا از ساحل تانگ ولائین ساحل که دارد در بسیاری از مکان مر جان ها تنها ۶ فوت پایین تر از سطح روشن آن به وضوح یافت می شود. فاصله از ساحل تانگ تا کونگام یانی کمی بیش از یک ساعت است.

خلیج اونیانگ ، کوکرادان Ao Niang Bay, Koh Kradan

در جنوب شرقی کوه لانتا جزیره بسیار کوچکی وجود دارد که این جزیره کوکرادان نا دارد. از شگفتی های این جزیره این که هم از داخل و هم خارج از آب چشم گیر است. درباره این جزیره که از آن جایی که بخش عمده این جزیره بخشی از پارک ملی هت چائو مای به اندازه ۸۹ مایل مربع است و این امر باعث شده تا صخره های مرجانی آن تقریبا دست نخورده باقی بمانند و از طرف بازدید کنندگان خطری آن ها را تهدید نکند.

غواصی در تایلند

درباره این خلیج باید بگوییم که یکی از ساکت ترین جزایر تایلند خلیج اونیانگ است که به خاطر این که گردشگران بسیار کمی را دارد آرام خاصی در منطقه حاکم است و فراوانی پوشش گیاهی خلوت کاملی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.