گردشگری

غواصی با حال و هوای تایلندی

غواصی با حال و هوای تایلندی , غواصی خاطره انگیز تایلندی : یکی از مناطق خوش آب و هوای تایلند که در بین گردش گران هم بسیار معروف است که از 7 جزیره زیبا تشکیل شده است که این منطقه زیبا و خوش‌ منظره در بخش جنوبی تایلند و در اطراف که پودا ( Koh Poda) که ها ( Koh Ha)، که یاوابون (Koh Yawabon ) ، که دور ( Koh Dor ) که تالو ( Koh Talu) ، جزیره جی کی ( G.K ) و که یاواسام ( Koh Yawasam ) این جزایر زیبا قرار گرفته ‌اند.

غواصی در جزایر تایلند

در این جزایر زیبا انواع گونه های مختلفی از گونه های گیاهی و جانوران دریایی وجود دارد و در فهرست موجودات دریایی این ناحیه بیش از ۲۰۰ گونه ماهی و ۸۰ گونه از مرجان ‌ها ثبت شده ‌اند با همین جزئیات نا چیزی که گفتیم شما می توانید به این نکته پی ببرید که غواصی کردن در کرابی به چه دلیل می‌تواند تجربه ‌ای پر بار و درعین ‌حال متنوع را برای هر کسی داشته باشد.

درون پارک ملی آبی نات نو پارات تارا – مهم ترین بخش برای غواصی یعنی جزیره مو کو فی فی (Hat Nopparat Thara – Mu Koh Phi Phi ) قرار گرفته است و در اطراف جزایر نیز تقریبا در مسافتی بخش خصوصی غواصی قرار دارد که می توان با ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قایق ‌سواری می توان که به آن دسترسی پیدا کرد. در واقع یکی از دلایلی که این منطقه را به یک محل ایده آل برای یک سفر یک‌ روزه به ساحل آئو نانگ ( Ao Nang ) بدل کرده است همین امر است. در این بخش با ما همراه باشید تا شما را با این مناطق زیبا آشنا کنیم .

غواصی با حال و هوای تایلندی

اگر می خواهید غواصی با حال و هوای تایلندی را تجربه کنید در سفر به تایلند با تور تایلند سری به جزیره های تایلند بزنید همچنین می توانید با تور پاتایا به جزیره های مختلف این شهر سفر کنید و از غواصی با حال و هوای تایلندی در آن جا نیز لذت ببرید .

باید بگوییم که در فاصله ۵۰۰ متری جنوب غربی که سی (Koh Si) که ها قرار گرفته است که در در این بخش بیش از 60 نوع گونه مختلف از مرجان ‌ها و تعداد زیادی باد بزن های دریایی موجود است. مرجان ‌های شاخ گوزنی در بخش شرقی این منطقه قرار گرفته ‌اند اما بادبزن های دریایی در بخش جنوب شرقی دیواره ‌ای ۱۸ متری را در خود جای داده است که در این ناحیه گونه ‌های بسیار جالبی از میگو و خرچنگ ها زندگی می کنند. معمولا تعداد زیادی از ماهی‌ های باراکودا ، گروه‌ های کوچکی از مرکب ماهی ‌ها و سپیداج ‌ها معمولا همیشه در این سایت غواصی آئو ناناگ حضور دارند و شما می توانید که در حین غواصی در این محل لقمه ماهی ‌ها و کوسه ‌های یوز پلنگی را در اوایل صبح که در شن ‌های آن مشغول به استراحت هستند را مشاهده کنید.

غواصی با حال و هوای تایلندی

یکی از بزرگ ترین مزیت های که باعث شده تا که سی در بین سایر سایت های غواصی بر سر کسب عنوان بهترین سایت غواصی در کرابی با که ساواسام به رقابت بپردازد وجود دو مرجان سطحی بزرگ که هر دو سوی زمین مسطح که سی را پوشانده است.
خوش منظره ترین بخش این جزیره هم بخش جنوبی این جزیره است که این قسمت دارای ظاهر بسیار زیبایی است. گروه‌ های بزرگ ماهی ‌های سرخو و در برخی از موارد نیز گروه‌ هایی از ماهی ‌های هامور، در صورت شفاف بودن آب مشاهده می شوند که این صحنه منظره ‌ای نفس‌گیر و زیبا را برای غواصی در آب‌ های این منطقه ‌برای توریست ها و گردش گرانی که به این ناحیه می آیند ایجاد می‌کنند.
در بین صخره ‌های این منطقه شما می ‌توانید به دنبال اسب دریایی، لیسه دریایی و عقرب ماهی ‌هایی بگردید که در ان جا زندگی می‌کنند. یک دیواره مرجانی با شیبی تند در قسمت انتهای شمالی این جزیره وجود دارد که این منطقه با مرجان‌ های توبیستری ( Tubastraea ) و اسفنج ‌های دریایی و مرجان ‌های باد بزنی که تا عمق 20 متری پوشانده شده است.

یک غار در این منطقه وجود دارد که توصیه می کنیم که در صورت مراجعه حتما در این محل به غواصی بروید زیرا که این غار ارزش گشتن را دارد؛ زیرا که در این منطقه که سی، شما می توانید که کوسه‌ های باله سیاه مرجانی خجالتی را که بسیار کم یاب شده و حتی در بیشتر مناطق تایلند از جمله کرابی هم بسیار نا پیدا شده اند و این محل برای دیدن آن ها نیز محلی مناسب به ‌حساب می‌آید. بسیار امکان دارد که شما در طول مسیر غواصی خود تان با این موجودات رو به رو بشوید و از ان جایی که به این کوسه ها خجالتی می گویند معمولا از برخورد و رویارویی با انسان ‌ها این کوسه ها پرهیز می‌ کنند.

غواصی خاطره انگیز در تایلند

که یاوابون که از مشهور ترین مسیر ها برای غواصی است و یکی از مهم ترین دلایل محبوبیتش هم به خاطر داشتن مسیر شنای بسیار طولانی آن است. جریان اب در این مناطق بسیار شدید است و هر کسی نمی تواند که به این مسیر ها برای غواصی برود از همین رو غواصان برای ورود به این مناطق حتما باید با تجهیزات ویژه و تمرین کافی وارد شوند تا خطری ان ها را تهدید نکند. بیشتر غواصانی که به کرابی می‌ آیند ببشتر برای غواصی و شنا کردن به سراغ سایر جزیره ‌های این منطقه می ‌روند و از همین رو هم می توان گفت که برای انجام غواصی این منطقه یک گزینه بسیار مناسب است. شما در حین غواصی در این مناطق می توانید که گله ‌های بزرگ ماهی های رنگارنگ و زیبا را ببینید که بدون ترس از انسان‌ ها به شنا کردن در کنار تان می ‌پردازند.
در این سایت می توانید که گروه ‌های متشکل از خرچنگ ‌های دریایی و ماهی‌ های سرخو را که معمولا به‌ صورت گروهی در آن جا حضور دارند را مشاهده کنید در بیشتر اوقات تعداد زیادی هم لقمه ماهی را می توانید ببینید.

غواصی با حال و هوای تایلندی
کوسه ‌های باله سیاه معمولا در طول ساعات بعد از ظهر در منطقه غربی در بیشتر اوقات به صورت گروهی دیده می شوند. در هنگام غواصی به سبک اسکوبا نیز می‌ توانید که با این موجودات روبرو شوید، البته غواصی سطحی در ساعات ناهار بهترین گزینه برای مشاهده آن‌ها است. در این ناحیه همچنین وجود گونه‌ های مرجانی سفت شامل porite و diploastrea heliopora، مرجان‌ های بادبزنی و مرجان ‌های نرم به صورت بسیار زیاد دیده می شود علاوه بر این موارد شما می توانید که در این مناطق تعداد زیادی از مرجان ‌های اسفنجی را نیز مشاهده کنید. در واقع نزدیک ‌ترین سایت به ائو نانگ می توانیم بگوییم که همین منطقه است که برای غواصی سطحی نیز یک گزینه بسیار محبوب و مطلوب شده است و طرفداران بسیاری را در مین غواصان دارد. غواصی با حال و هوای تایلندی در جزیره های این کشور آنقدر هیجان انگیز است که دیدن انی همه زیبایی دریا شما را شگفت زده خواهد کرد .

تونل های شنای کم عمق

پیشنهاد می کنیم اگر به کشور زیبای تایلند با این همه اقیانوس زیبا سفر کردید غواصی با حال و هوای تایلندی را حتما از یاد نبرید . دو تونل شنای کم ‌عمق در جزیره بزرگ که تالو وجود دارد که این تونل ها برای انواع سطوح مختلف غواصی بسیار مناسب است و در این ناحیه به ‌صورت منظم ماهی ‌های باراکودا که به آن وارد می‌ شوند. درباره مسیر تونل اصلی باید بگوییم که این مسیر در واقع از دل جزیره رد می ‌شود و تونل کوچک‌ تر نیز درست در انتهای شمالی جزیره واقع شده است.

شما در حین غواصی و هر چقدر که به عمق آن نفوذ کنید، می توانید که در کف این تونل ‌ها میگوهای دهان پا را مشاهده نمائید. در این منطقه از دیواره های مرجانی یک شکل میز مانند ایجاد شده است که در مسیر طولانی این میز پر است از مرجان ‌های قارچی و درختان نرم مرجانی که مسیری طولانی را به‌ سوی جنوب ایجاد کرده‌ اند در حین غواصی شما می توانید که حتی تا بخش غربی جزیره را هم به مسیر درست و تا سایت بعدی یعنی تا جزیره جی کی هم شنا کنید. در بخش جنوبی این جزیره می توانید که اسب‌ های دریایی و لوله ماهی ‌ها را نیز ببینید. گونه ‌هایی مانند خروس ماهی ، بادکنک ماهی ، فریبا ماهی و پروانه ماهی را می توانید که در مکان‌ های دیگر نیز به ‌احتمال فراوان ببینید و در حین غواصی مشاهده کنید درباره. عمق این سایت، باید بگوییم که حداکثر تا ۲۰ متر عمق دارد. شما میتوانید غواصی با حال و هوای تایلندی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید .

غواصی با حال و هوای تایلندی
شما می توانید که در جزیره جی کی انواع مرجان‌ های نرم و میگوها ، خرچنگ‌ ها و ستاره‌ های شکننده را ببینید زیرا که برای مشاهده این گونه های دریایی جزیره جی کی می‌تواند بهشتی رویایی را برای شما محیا کند. ممکن است که شما در حین غواصی تصور کنید که این جزیره از نظر سطحی کوچک باشد اما باید بگوییم که به‌ طور فریبنده ‌ای ممکن است که کوچک به نظر ‌برسد، زیرا که گستره مرجانی زیر آبی آن به ‌سوی جنوب گسترده شده است و به نظر می ‌رسد که هیچ ‌گاه به پایان آن نخواهید رسید.
در این منطقه بیشترین چیزی که به طور فراوان وجود دارد مرجان های بادبزنی هستند که در اطراف هر صخره ‌ای می توانید که تعداد زیادی از مرجان‌ ها را مشاهده کنید.
در لبه ‌های صخره ‌ها هم ماهی ‌های تفنگچی وجود دارند که در گروه ‌هایی بزرگ شنا می‌ کنند و ممکن است که در مواردی معدود هم شما با مار های دریایی روبرو شوید که این مار ها از لای صخره ‌ها معمولا برای شکار کردن وعده غذایی بعدی خود بیرون آمده‌ اند. با سفر به تایلند غواصی با حال و هوای تایلندی را تجربه کنید .

10 مورد از به ‌صرفه ‌ترین هتل‌ ها و اقامت گاه ‌ها در تایلند

که یاساوام هم جزیره کوچکی است که در همسایگی این دو جزیره قرار دارد که این جزیره می توانید که مرجان ‌های شاخ گوزنی و مرجان‌ های میزی و مناطق شنی مسطح را ببینید این مکان دارای زیبایی بی نظیری است که در واقع مورد لطف طبیعت هم قرار گرفته است شما می توانید که با اندکی شنا کردن و دور شدن از آن و با رفتن به اعماق آب‌ ها به مرجان‌ های بیشتر و بسترهای شنی ویژه ‌ای دست پیدا کنید. یکی از مزیت های این جزیره این است که طبیعت طوری این جزیره را طراحی کرده است که گویی این مکان به ‌صورت ویژه و با در نظر داشتن مزایای غواصی طراحی شده اند. درباره حیات دریایی این منطقه باید گفت که در این منطقه حیات دریایی بسیار متنوع ‌تر از سایر سایت‌ های غواصی است که در کرابی وجود دارد. در این سایت می توانید که لیسه ‌های دریایی، فرشته‌ ماهی ‌ها و کوسه‌ های بامبو را نیز مشاهده کنید. بهترین مکان برای مشاهده آسان گونه ‌ای از دلقک ماهی‌ ها به نام red saddleback anemonefish که یاواسام است که در مقایسه با سایر گونه‌ های دلقک ماهی در جهان، بسیار کمیاب به‌ حساب می ‌آید. لذت غواصی با حال و هوای تایلندی در سفر به این کشور و همچنین جزیره های شهرهای این کشور چون بانکوک , پاتایا , پوکت نیز خالی از لطف نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا