جراحی پلاستیک

عمل جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک چگونه انجام می شود

لیپوماتیک , عمل جراحی لیپوماتیک :  امروزه چاق بودن و داشتن چربی های زائد مشکل خیلی از افراد می باشد . در این میان بانوان به این موضوع اهمیت بیشتری قائل هستند و خواستار لاغری و از بین بردن چربی های زائد و رسیدن به اندامی ایده آل هستند . باید بگوییم که امروزه با وجود روش های جراحی برای لاغری موضعی دیگر جای نگرانی وجود ندارد . در میان روش های مختلف برای لاغری موضعی ، لیپوماتیک جز موثرترین و محبوب ترین روش ها شناخته شده است . در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی انجام عمل لیپوماتیک صحبت کنیم .

لیپوماتیک

برای انجام عمل لیپوماتیک نیازی به بیهوشی کامل نیست و این عمل با بی حسی موضعی قابل انجام است .برای انجام عمل لیپوماتیک از لوله ی فلزی باریکی به نام کانولا استفاده می شود . ابتدا پزشک در ناحیه ی مد نظر برای تخلیه ی چربی ها ، شکاف های باریکی ایجاد می کند . سپس لوله ی کانولا از این ناحیه توسط پزشک وارد بافت های چربی می شود و با ایجا حرکت های چرخشی و ارتعاشی بافت های چربی تخریب می شوند . و سپس طی یک عمل مکش ، چربی های زائد توسط لوله ی کانولا از بدن استخراج می شوند .

چگونگی انجام عمل جراحی لیپوماتیک

این عمل به دلیل آسیب واردن نکردن به بافت های مجاور (عضلات و عروق خونی مجاور) جز ایمن ترین روش ها برای از بین بردن چربی های زائد است . دوران بهبودی لیپوماتیک سریع است ، و بعد از عمل لیپوماتیک جای هیچ گونه سوختگی باقی نمی ماند ، چرا که برای از بین بردن چربی ها اصلا از حرارت استفاده نمی شود . و تنها با حرکات چرخشی لوله ی کانولا ، چربی ها از بین می روند

لیپوماتیک جز روش های کم تهاجمی است . وب رش زیادی برای انجام آن ایجاد نمی شود و تنها شکاف های باریکی برای وارد کردن لوله ی کانولا ایجاد می شود که به زودی برطرف می شود . این روش نیازی به بیهوشی کامل ندارد ، و تنها با بی حسی موضعی قابل انجام است ، و به همین دلیل جز عمل های سرپائی محسوب می شود.

در چه مواردی می توان از این عمل استفاده کرد ؟

استفاده از این مورد برای از بین بردن چربی های زائد قسمت های مختلف بدن از جمله : شکم، پهلو، ران پا، ساق پا و اطراف زانو، ناحیه پشت کم، صورت و غبغب، بازو و باسن به منظور ایجاد اندامی متعادل و ایده آل است . نتایج حاصل از لیپوماتیک معقول و رضایت بخش خواهد بود .

لیپوماتیک

مراقبت های لازم بعد از عمل

دوران بهبودی بعد از انجام عمل  کوتاه مدت است . و رعایت یک سری از اقدامات و داشتن مراقبت های لازم برای موثر بودن روش لیپوماتیک اهمیت دارد . یکی از اقدامات لازم برای کسب نتیجه ی رضایت بخش از عمل جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک ، استفاده از گن های مخصوص بعد از عمل می باشد . استفاده از این گن ها برای از بین بردن فضای خالی بین پوست و عضله ضرورت دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا