Let’s travel together.

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

دانستنی هایی درباره تایلند

0 56

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید , دانستنی هایی درباره تایلند : از مهم ترین مقاصد بزرگ برای گردش گری در قاره آسیا کشور شگفت انگیز تایلند است که با داشتن مکان های دیدنی به مهم ترین مکان تبدیل شده است. این کشور سالانه بیش از 15 میلیون گردش گر را از سراسر دنیا در خود جای می دهد یکی از مهم ترین مواردی که درباره تایلندی ها باید بدانی این است که این کشور دارای فرهنگ بسیار خاصی است.

فرهنگی که با وجود سیل عظیم گردش گر و توریست هیچ وقت تحت تاثیر دیگر کشور ها قرار نگرفته و نمی گیرد. یکی از علت های مهم جذب توریست در تایلند جاذبه های طبیعی و تاریخی آن است که تایلند را کشوری کرده است که مردم دیگر کشور ها را به سمت خودش جذب می کند. اقتصاد این کشور در سال های اخیر و با افزایش تعداد توریست هایی که به این کشور سفر می کنند رونق بسیار بالایی دارد اما کشاورزی هم راه دیگری برای بالا بردن اقتصاد و یکی از راه های کسب معاش برای تایلندی ها است زیرا که در حدود ۴۰ درصد تایلندی ها امرار معاش شان را از راه کشاورزی انجام می دهند. کاشت برنج و دیگر غلات مهم ترین چیزی است که در عرصه کشاورزی تایلندی ها بر روی آن تمرکز کرده اند؛ زیرا که برنج پایه و اساس غذا های محبوب تایلندی را تشکیل می دهد. همان طور که گفتیم یکی از فاکتور های توسعه تایلند گردش گری است تایلند جز کشور هایی است که امروزه از نظر کشاورزی رشد بسیار بالایی را پیدا کرده است و از همین رو هم سریع ترین کشور در حال رشد از نظر کشاورزی است. اگر با تور تایلند به این کشور سفر کردید همیشه در خاطرتان باشد که برخی عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید هستند که باید آن ها را رعایت کنید . اگر شما عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید را نادیده بگیرید و به قوانین آن ها احترام نگذارید ممکن است در سفر دچار مشکل شوید .

  تایلند بهشتی برای معتادان خرید

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

از چنگال برای خوردن غذا استفاده نکنید

یکی از خاص ترین کار هایی که تایلندی ها دوست ندارند این است که تایلندی ها از چنگال فقط برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده می کنند و برای مستقیم غذا خوردن از آن استفاده نمی کنند و آن را یک کار زشت می دانند.

مردم تایلند خیلی خون سرد هستند و همیشه لبخند به لب دارند

تایلندی ها انسان های بسیار خون گرم و مهربانی هستند از این رو اگر بی مهابا در خیابان های تایلند غریبه ها بی مقدمه با شما صحبت و برای تان لبخند های مهربانانه می زنند اصلا تعجب نکنید

در تایلند مردم در صف نمی ایستند

از عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید  بدترینش این است که مردم صف را رعایت نمی کنند و اصلا در صف نمی ایستند . شاید یکی از دلایل بی نظمی تایلندی ها این باشد که آن ها هیچ وقت عادت ندارند که در صف بایستند و همیشه به صورت گروهی می ایستند.

روزها از تاک تاک و شب ها از تاکسی استفاده می شود

بهترین وسیله نقلیه برای اینکه سریع تر به مقصد برسند تاکسی و توک توک است اما در بیشتر اوقات از به جای تاکسی از تاک تاکس استفاده می کنند زیرا که می توان با این وسیله نقلیه چشم انداز بهتری از طبیعت اطراف را دارید.

درباره پادشاه صحبت نکنید

یکی از کشور هایی که هنوز هم پادشاه دارد کشور تایلند است که بسیار هم نسبت به این خاندان سلطنتی تعصب دارند پس حواستان باشد تا در سفر به این هیچ وقت حتی یک کلمه نباید درباره پادشاه صحبت کنید.

در تایلند تا آنجا که می توانید غذا میل کنید

یکی از کشور های است که خوشمزه ترین غذا ها آن جا پخت می شود از همین رو شما می توانید که غذا های خاصی را در تایلند بخورید که این غذا ها بسیار خوشمزه است پس شما وقتی به این کشور سفر می کنید وقت را تلف نکنید

  راهنمای زندگی ارزان در تایلند

زمان بازدید از اماکن مقدس زانو و آرنج خود را بپوشانید

یکی از مهم ترین کار هایی که تایلندی ها انجام می دهند این است که تایلندی ها برای احترام در همه اماکن مذهبی حتما باید لباس پوشیده داشته باشند و این قانون را حتما باید رعایت کنند.

صحبت های رانندگان تاکسی را جدی نگیرید

در سفر به این کشور شما اگر خواستید از مکانی دیدن کنید و راننده خواست که شما را منصرف کند و به شما گفت این جاذبه گردش گری امروز تعطیل است ممکن است که برای گرفتن هزینه زیاد قصد بردن شما را به مسیری دیگر و برای گرفتن پول بیشتر باشد.

از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

از ان جا که همیشه استفاده از حمل و نقل عمومی ارزان تر، راحت تر و سریع تر است؛ و تایلند هم به خاطر حجم بالای توریست و گردش گر وسایل نقلیه عمومی زیادی را دارد و در این کشور استفاده از حمل و نقل عمومی بسیار آسان است در این کشور قطار های مترو بسیار تمیز هستند.

به سر کسی دست نزنید

یکی دیگر از عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید این است که به سرکسی دست نزنید . زیرا یکی از بدترین کار هایی که در تایلند نباید انجام داد این است که سر مقدس ترین عضو بدن است و هیچ وقت نباید به سر کسی دست زد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی تایلند

تایلند یکی از گرم ترین شهر های جهان است

زیرا که در این شهر در فصل های گرم دمای هوا معمولا بالای ۴۰ درجه می شود و در زمستان هم دمای هوا حدود ۲۶ درجه است.

۱/۱۰ کل جمعیت تایلند در بانکوک زندگی می کنند : از آن جایی که بانکوک پایتخت این کشور است و دارای وسعت زیادی است از همین رو هم بزرگترین شهر است که جمعیت بالایی را در خود جای داده است.

گل ملی تایلند ارکیده است

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید

تایلند یکی از کشور های است که انواع گل های متنوعی را می توانید در این کشور ببینید بیشتر نوع ارکیده در تایلند است و بیش از ۱۵۰۰ نوع گل ارکیده در جنگل های تایلند وجود دارد و همین هم باعث شده تا تایلند به یکی از بزرگ ترین صادر کننده گل ارکیده در جهان تبدیل شود.

  جاذبه های معروف کشور تایلند

تایلند از ۱۴۳۰ جزیره تشکیل شده است

این کشور با داشتن بیشترین جزیره و ساحل جزو توریستی ترین مکان ها است که بسیاری از این جزیره ها در فیلم های معروف دنیا نمایش داده شده اند و معروف شده اند. این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر به کشور تایلند سفر کردید حتما با تور پاتایا از شهر دیدنی پاتایا با جزایر زیبا و دیدنی که نظیر آن را در هیچ کجا نمی توان یافت سر بزنید .
رودخانه مکونگ تایلند کانون بیولوژیکی ماهی ها : بزرگ ترین ماهی دنیا در این رود خانه وجود دارد که گربه ماهی است جالب است بدانید که در این رودخانه ۱۳۰۰ نوع ماهی وجود دارد .

تایلند دومین نرخ رشد بیابان زایی را در آسیا دارد

در گذشته تایلند جز کشور هایی بود که دارای بیشترین جنگل و درختان انبوه بود اما بر اثر عواملی امروزه ۲۵ درصد از درختان این کشور از بین رفته است و برای حفط جنگل و حیات طبیعی، قانونی وضع شد و قطع درخت در کشور تایلند به طور کلی ممنوع شد.

تایلند ونیز شرق بود

این کشور با داشتن کانال های اب فراوان در گذشته لقب ونیز شرق را به خودش داده بود رفته رفته و با گسترش شهر ها آن کانال ها در طول ساخت و ساز ها و تشکیل جاده و خیابان ها محو شدند و به خیابان های بزرگ تبدیل شدند.

تایلند به شدت تحت تاثیر هند و چین است

تایلندی ها جز کشور هایی هستند که مردمان این کشور بیشتر ایده های مذهبی خود شان را از کشور هند گرفته اند و با ارزش های معنوی چینی ها آن ها را ترکیب کرده اند تا به این صورت هویت مستقل خود را تشکیل بدهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.