موفقیت

عادت‌های اشتباه انسان‌های ناموفق

ما در زندگی روزمره، افراد خیلی زیادی رو می‌بینیم که بی نظمن و یا یکسری عادت‌های اشتباه دارن که اون‌ها رو از موفقیت دور می‌کنه. همین عادت‌های غلط باعث میشه این افراد، بی‌مسئولیت به نظر بیان. برای این که به فردی ناموفق تبدیل نشین باید این عادت‌ها رو از زندگیتون حذف کنین، چون این عادت‌ها مثل سدی بزرگ جلوی پیشرفت شما رو می‌گیرن. ما در این مقاله مهم‌ترین عادت‌های افراد ناموفق رو توضیح دادیم. اگه می‌خواهین با این عادت‌ها آشنا بشین این متن رو تا آخر بخونین.

عادات‌ اشتباه انسان‌ های ناموفق

بعض از عادت‌ ها هستن که به وجه اجتماعی شما صدمه می‌زنن. این عادت‌ها باعث می‌شن که مردم شما رو فردی ناموفق بدونن و مسئولیت‌های مهم رو به شما واگذار نکنن. البته این که شما یکی دو تا رفتار و یا عادت اشتباه داشته باشین، به شما صدمه‌ای وارد نمی‌کنه و شما در دسته افراد ناموفق قرار نمی‌گیرین. اما مشخص هستش که در زندگیتون دچار مشکل هستین. این عادت‌ها باعث بی‌ اعتمادی افراد نسبت به شما و یا حتی دور شدن اون‌ها از شما میشه! ما در این مقاله چند تا از عادت‌های اشتباه که باعث میشن مثل انسان‌ های ناموفق به نظر بیاین رو بررسی کردیم.

افراد ناموفق
افراد ناموفق

انسان‌ های ناموفق، بیشتر مواقع تاخیر دارن!

یکی از عادت‌های غلط که باعث میشه شما جزو افراد ناموفق به شمار بیاین، تاخیر داشتن هستش. مثلا وقتی شما با دوستانتون برای بیرون رفتن هماهنگ می‌کنین و همیشه با تاخیر سر قرار حاضر میشین و یا این که اکثر اوقات با چند ساعت و یا چند دقیقه تاخیر به سرکار میرین، نشون میده که آدم بی‌نظمی هستین. بی نظم بودن یکی از عادت‌های اشتباه در افراد هستش. این کار باعث میشه دیگران روی حرف شما حساب نکنن و اغلب مسئولیت‌های بزرگ رو به شما نسپارن.

افراد ناموفق، بیشترین صدمه‌ای رو که می‌تونن به افراد دیگه وارد کنن، شرکت در کارهای تیمی هستش. از اونجایی که این افراد فوق‌العاده بی‌نظم هستن، همیشه باعث عقب افتادن کارهای گروهی و در نتیجه عدم پیشرفت و موفقیت اون کار میشن. اگه شما قصد دارین کار گروهی انجام بدین، هیچ‌وقت از افراد بی‌نظم برای تشکیل تیم استفاده نکنین!

انسان‌ های ناموفق، بیخیال و ترسو هستن!

افراد ناموفق سعی می‌کنند از ناراحتی فاصله بگیرن. این افراد معمولا به دنبال ریسک کردن نیستن، چون؛ نمی‌تونن برخورد مناسبی با مشکلات داشته باشن و همیشه فراری‌ هستن. این افراد اغلب منتظرن که اتفاقات خوب، خود به خودی براشون رخ بده! آن‌ها همیشه از مشکلات فراری هستن و فکر می‌کنن با گذشت زمان تمام مشکلات حل میشه! انسان‌های ناموفق، درست برعکس آدم‌های موفق بعد از شکست کلا ناامید می‌شن و دیگه سراغ اون کار رو نمی‌گیرن. این افراد همیشه اشتباهات زندگی خودشون رو گردن دیگران میندازن.

انسان‌ های ناموفق، به دیگران احساس نفرت دارن!

از اونجایی که نفرت میوه حسادت هستش، افراد ناموفق علاوه بر این که نسبت به دیگران حسودن، احساس نفرت هم دارن. این افراد همواره فکر می‌کنن که دیگران مانع موفقیتشون میشن. به خاطر همین هم هستش که از پیشرفت و موفقیت دیگران ناراحت می‌شن و نسبت به اون‌ها احساس نفرت پیدا می‌کنن. این افراد به انسان‌های موفق با چشم بد نگاه می‌کنن. از آنجایی که انسان‌های ناموفق مسئولیت‌پذیر نیستن، مسئولیت اشتباهات و کم و کاستی‌های خودشون رو هم قبول نمی‌کنن. این افراد تمام تلاش خودشون رو می‌کنن تا بتونن موفقیت‌های دیگران رو بی‌ارزش نشون بدن.

وجود افراد موفق در کنار افراد ناموفق باعث میشه که انسان‌های ناموفق احساس نفرت بیشتری نسبت به این افراد داشته باشن. انسان‌های ناموفق خشم و نفرت خودشون رو از این افراد به شکل‌های مختلفی نشون میدن. اما، یکی از حالت‌هایی که بیشتر اتفاق میفته، پرخاشگری منفعلانه هستش. یعنی؛ به صورت کاملا غیر مستقیم نفرت و خشم خودشون رو نشون میدن و با طعنه با دیگران صحبت می‌کنن.

انسان‌های ناموفق، به دیگران فخر فروشی می‌کنن!

افراد ناموفق معمولا سعی می‌کنن همه کارهای خودشون رو چه کوچک و چه بزرگ در معرض نمایش قرار بدن، اما بهتره بدونن که این کار باعث میشه هر روز تنهاتر از دیروز بشن. این افراد وقتی که کمی باسوادتر میشن، سواد خودشون رو به رخ دیگران می‌کشن و عملکرد دیگران رو هم زیر سوال می‌برن. اما انسان‌های موفق سعی می‌کنن رابطه خوبی با دیگران برقرار کرده و اطلاعات خودشون رو به دیگران منتقل کنن. انسان‌های ناموفق معمولا در تصمیم‌گیری‌هاشون سست عمل می‌کنن و مدام تصمیماتشون رو تغییر میدن!

انسان‌ های ناموفق، بهانه‌جو هستن!

 افراد ناموفق معمولا از کار دیگران ایراد می‌گیرن. این افراد با گرفتن ایرادهای کوچک و بی دلیل از دیگران سعی می‌کنن از شیرینی اون کار کم کنن. این افراد دائما اشتباهات دیگران رو بزرگ جلوه میدن و تمام تلاششون رو می‌کنن تا موفقیت دیگران به چشم نیاد. میشه گفت؛ انسان هر چقدر بهانه‌جوتر باشه احتمال موفقیتش هم کم‌تره! اطرافیان به هیچ عنوان نمی‌تونن غر زدن‌ها و بهانه‌جویی‌های طولانی مدت این افراد رو تحمل کنن و به خاطر همین هم سعی می‌کنن از این افراد فاصله بگیرن.

افراد ناموفق
افراد ناموفق

انسان‌ های ناموفق به راحتی وقت خودشون رو هدر میدن!

با پیشرفت تکنولوژی افراد زیادی معتاد فضای مجازی و اینترنت شدن. این افراد بیشترین وقت خودشون رو با فضای مجازی سپری می‌کنن و تمام وقت بیکاریشون رو به جای مطالعه و یا انجام کارهایی که گاها عقب افتاده در فضای مجازی و یا وب‌سایت‌ها صرف می‌کنن. این افراد همان افراد ناموفقی هستن که به خاطر سرگرم شدن با وسایل دیجیتال، فرصت‌هایی که براشون فراهم می‌شه رو نمی‌بینن و از این فرصت‌ها استفاده نمی‌کنن.

خلاصه کلام

ما در این مقاله در مجله موفقیت آبی درباره عادت‌های افراد ناموفق صحبت کردیم. گفتیم که انسان‌های ناموفق در بیشتر مواقع کارهاشون رو با تاخیر انجام میدن و اگه قرار باشه کار گروهی انجام بدن، اون گروه به موفقیت دست پیدا نمی‌کنه! انسا‌ن‌های ناموفق احساس مسئولیت ندارن و ترسو هستن، این افراد قدرت ریسک ندارن و فکر می‌کنن یک روزی موفقیت به سمتشون میاد. انسان‌های ناموفق معمولا حسودن و نسبت به دیگران احساس نفرت دارن. از این که موفقیت دیگران رو ببینن بیزارن.

این افراد غالبا فخر فروشی می‌کنن و سعی می‌کنن تا عملکرد دیگران رو زیر سوال ببرن. افراد ناموفق بهانه‌جو هستن و با گرفتن بهانه‌های کوچک شیرینی کار رو از بین می‌برن و اشتباهات دیگران رو خیلی بزرگ‌تر از چیزی که هست جلوه میدن. اگر شما هم هر یک از این عادت‌ها رو دارین تمام تلاشتون رو بکنین تا زودتر این عادت‌هاتون رو ترک بکنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا