Let’s travel together.

شکم گردی در تایلند

0 42

شکم گردی در تایلند : تایلند جز کشور هایی است که اغلب گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند عاشق غذا های خوشمزه آن می شوند. از آن جایی که در طبخ این غذا ها مزه ها و چاشنی های تایلندی همه ی طعم ها و مزه های شیرین، ترش، شور و تلخ در کنار هم و کاملا متعادل مورد استفاده می شوند. نکته قابل توجه درباره غذا های تایلندی این است که در این کشور هر ناحیه غذا های خاصی را دارد و این غذا ها با ناحیه های دیگر متفاوت است. ما در این مقاله شما را با غذا های ناحیه های مختلف این کشور آشنا می کنیم.

شکم گردی در تایلند

شمال تایلند

درباره نوع غذا های این ناحیه از تایلند باید بگوییم که نوع غذا های این ناحیه ممکن نیست که در سایر نواحی دیگر پیدا شود زیرا این نوع غذا ها از پادشاهی باستانی لانا سرچشمه گرفته اند. مردم تایلند نسبت به آداب و رسوم خود بسیار مقید هستند بیشتر مردم از میز های گرد و کوچک استفاده می کنند و بر روی آن غذا می خورند و نکته جالب این که غذا های شمالی کاملا با غذا های نواحی شمال شرقی این کشور کاملا فرق دارد. بیشتر غذا هایی که در این ناحیه طبخ می شود تحت تاثیر همسایه های شمالی مثل چین و لائوس قرار گرفته است و برعکس سایر نواحی تایلند مردم این ناحیه در سوپ ها و کاری ها از شیر نارگیل استفاده نمی کنند.

همه چیز در مورد تایلند

معمولا در این قسمت از تایلند بسیاری از مردم به پرورش سبزیجات وحشی، گیاهان معطر و قارچ ها می پردازند زیرا که این ناحیه آب و هوای خنک تری را دارد و این محصولات کشت شده را در غذا هایشان مورد استفاده قرار می دهند. معمولا طعم غذا های این ناحیه طعم های خاصی مثل تلخی و شوری را دارد ؛ و برعکس نواحی جنوبی تند و مثل نواحی مرکزی شیرین نیستند.

عادت های غذایی خاصی دارند و بیشتر مردم این نواحی علاقه ی چندانی به پخت غذا های خیلی شیرین را ندارند. غذا های بسیار معروف و خوشمزه ای دارد که Nam phrik ong یکی از محبوب ترین غذا های این ناحیه است. برای سرو این غذا از برنج و سبزیجات استفاده می شود و با سبزی خورده می شود.

  دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند 

این ناحیه از تایلند کاری های مخصوصی را دارد که khao soi از دیگر غذا های محبوب تایلندی های این ناحیه است.

تنوع غذایی در این ناحیه از تایلند مثل سایر نقاط تایلند بسیار زیاد است. وجود انواع مختلف سوپ در طعم ها و مزه های خاص که از غذا های پرطرفدار مردم این ناحیه به شمار می روند. چیانگ مای یکی از شهر های پر بازدید نواحی شمالی تایلند است که بسیاری از مسافران و گردش گرانی که به این محل می روند بیشتر ذوق امتحان غذا های متنوع این ناحیه را دارند. بیشترین غذایی که گردشگران در تایلند از آن میل می کنند غذای sai ua است که معمولا این غذا یک سوسیس بسیار تند است. در پخت این غذا از گوشت چرخ کرده، فلفل خشک، سیر و علف لیمو استفاده می شود.

جنوب تایلند

در این قسمت از تایلند بیشتر غذا هایی که طبخ می شوند غذا های بسیار تند و آتشین هستند ؛ که در سمت بخش های جنوبی تایلند پخت می شوند. این غذا ها فقط در این بخش از تایلند پخت می شوند و شما اگر از دوست داران این غذا هستید بهتر است تا به این قسمت بروید زیرا در هیچ بخش دیگری از تایلند نمی توانید غذا هایی از این تند تر را پیدا کنید.

طعم این غذاها بسیار لذیذ هستند و در جنوب تایلند این طعم های خوشمزه بسیار تاثیرگزار هستند که باعث جذب گردشگران زیادی شده است. فرهنگ غذایی این منطقه بسیار شبیه به کشور هایی مثل اندونزی، مالزی و هند است که این کشور ها بر روی فرهنگ غذایی این ناحیه تاثیر بسیار زیادی گذاشته است.

بیشترین مصرف اهالی این ناحیه ماهی است و از ان جایی که این بخش به ساحل نزدیک است مردم به راحتی می توانند به ماهی دسترسی پیدا کنند و غذا های دریایی زیادی را طبخ کنند. یکی از مواد غذایی که در کاری ها بسیار استفاده می شود نارگیل است. بیشترین طعمی که در تست این غذاها می توان حس کرد مزه ترش و تند است.

  باغ وحش چیانگ مای تایلند

سبزیجات خام و ماهی سرخ شده را با یک معروف و محبوب به اسم Nam prik kapee که یک جور سس بسیار لذیذ است که در تهیه آن از خمیر میگو ، فلفل ، شکر پالم و آب لیمو استفاده می شود ؛ و بدون شک یکی از محبوب ترین غذا های این ناحیه است. یک جور کاری و یا سوپ تند geang که در این ناحیه پخت می شود و مطمئنا یکی دیگر از غذا های معروف این ناحیه است

شمال شرقی تایلند

بیشتر گردشگرانی که به این ناحیه امده اند طعم غذاهای این ناحیه را کاملا چشیده اند معمولا غذاهای شمال شرقی تایلند طعم بسیار تند و شوری را دارد و با همین طعم شناخته می شوند. یکی از غذاهای معروف شمال شرقی تایلند سوم تام «Som tam» است که در پخت این غذا از (سالاد انبه سبز) ، کویی (koi) (سالاد گوشت خوردشده ترش) ، لارب (مرغ چرخ کرده ترش، به همراه سالاد گوشت با نعناع و مقدار زیادی فلفل) استفاده می شود. بیشتر گردش گرانی که به این ناحیه از تایلند سفر می کنند حتما از این غذا امتحان می کنند طیرا همان طور که گفتیم بخشی از غذاهای مخصوص این ناحیه به شمار می رود.

در ناحیه شمال شرقی تایلند بیشترین غذایی که مورد استفاده اکثریت ساکنان این ناحیه قرار می گیرد. برنج چسبناک و یک نوع ماهی لذیذ به همراه سس تند به اسم nam phrik bla است که از محبوبیت خاصی بین ساکنان این ناحیه برخوردار است. معمولا این غذا در در کنار سبزیجات خام و سبزی های معطر می خوردند؛ و مردم این ناحیه هم از سبزیجات تازه برای سرو استفاده می کنند.

مرکز تایلند

در این قسمت از مقاله منظور ما از قسمت مرکز تایلند یعنی بانکوک پایتخت تایلند است؛ زیرا مرکزی ترین شهر تایلند بانکوک است. بانکوک بیشتر از اینکه پایتخت تایلند باشد یک شهر مرکزی بسیار شلوغ و پر تردد به حساب می آید. از ان جایی که سالانه این شهر گردش گران زیادی را در خود جای می دهد نوع و ذائقه غذایی در این شهر بسیار تنوع دارد ومهم ترین چیزی که در مورد غذا های این شهر باید مورد توجه قرار بگیرد توجه به این نکته است از آن جایی که افراد زیادی به این شهر سفر می کنند. در پخت این غذا ها باید بتوانند بیشتر سلیقه ها را راضی کنند.

  10 صبحانه محبوب تایلندی

مهم ترین و جالب ترین نکته درباره مردم بانکوک این است که غذا خوردن یکی از فعالیت های اجتماعی مهم در بانکوک به حساب می آید. بیشترین کسانی که روی فرهنگ غذایی این ناحیه بیشترین تاثیر را می گذارند معمولا افرادی است که برای پیدا کردن شغل به بانکوک سفر می کنند.

در نواحی مرکزی معمولا بهترین و محبوب ترین غذا های تایلندی اختراع شده است و برای همین هم تعدادی بانکوک یکی از شهر های غذایی تایلند است که می توان بهترین رستوران های تایلند را فقط در آن جا پیدا کرد. درباره غذا ها و تنوع غذایی زیادی که در بانکوک تایلند وجود دارد می توانیم به گردشگران بی شماری اشاره کنیم که از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. بانکوک جز شهرهایی است که غذاهای شیرین زیادی اولین بار در آن جا طبخ شد و به سایر نقاط و استان های تایلند انتقال داده شد.

شکم گردی در تایلند

طعم بیشتر غذاهای مرکز تایلند ترش، شیرین، شور و تند هستند که این طعم ها برای گردشگرانی که به ان جا سفر می کنند بسیار محبوب و لذیذ است. در بانکوک بیشترین مصرف برنجی که می شود برنج دم پختی است که این برنج بیشتر از برنج چسبناک در این ناحیه خورده می شود. از غذا های محبوب و معروف بانکوک می توان به tom yum goong اشاره داشت که یکی ازغذاهای خوشمزه این ناحیه است که شهرت جهانی هم دارد. در تهیه این غذا از سوپ میگو به همراه علف لیمو استفاده می شود و برای طعم دادن به این غذا معمولا از مجموعه ای از ادویه ها و سبزیجات معطر خشک شده استفاده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.