موفقیت

شکست مهم نیست، شکست واقعی مهم است!

ترس از شکست یکی از مسائلی است که در مسیر موفقیت مانند مانع عمل می کند. افراد از فکر به شکست و سرزنش دیگران بسیار مضطرب می شوند. از ترس این اضطراب شاید هیچ گاه کاری را شروع نکنند یا همیشه از کارهای ساده و پیش پا افتاده بهره بگیرند. اما همه و همه ی این ها باعث می شود تا شکست واقعی رخ دهد. برای این که بدانید شکست واقعی چگونه و چه زمانی اتفاق می افتد با مجله ی موفقیت و سلامت آبی همراه باشید.

اهداف ما سنگ محک ما هستند!

شکست واقعی یعنی از یک روش غیر هوشمندانه استفاده کنید. به این معنا که همیشه در منطقه ی امن خودتان باقی مانده و فقط اهدافی را انتخاب کنید که احتمال شکست در آن ها بسیار پایین است. البته به قید همیشه کاملا دقت کنید. درست است که در صورت شکست در این مواقع، به ظاهر چیزی را از دست نمی دهید اما در واقع ما به شکست در زندگی نیاز داریم. شکست های ما مثل یک وزنه برای قوی شدن ما هستند. اگر همیشه از وزنه های سبک استفاده کنیم، هرگز قوی نمی شویم. پس بدین ترتیب ما در زندگی خود لازم داریم تا با انتخاب هدف های متفاوت سنگ محکی برای ارزیابی خود داشته باشیم.

شکست واقعی
شکست واقعی

علاوه بر این ها با انتخاب اهداف بزرگ و کوچک در کنار هم و تجربه ی شکست ها و موفقیت ها در کنار یکدیگر، برای خود ارزش و اعتبار به دست آورده و می آموزیم در برابر مشکلات و شکست ها چه واکنشی نشان دهیم و تحمل داشته باشیم. بدین ترتیب خود را از شکست واقعی نجات می دهیم.

هیچ کس به شکست های ما توجه نمی کند!

نکته ی جالبی وجود دارد که کاملا برخلاف تصور همه ی ما می باشد. شما در راه رسیدن به اهداف خود ممکن است موفق شده یا شکست بخورید اما در هر دو حالت، هیچ کس اهمیت نمی دهد. قانون عجیبی در دنیا برقرار است. دیگران شاید به سر درد خود خیلی بیشتر از مرگ و میر سایرین اهمیت بدهند. شاید باورش سخت باشد اما لطفا باور کنید که فقط خود شما هستید که برای خودتان مهم هستید و در هنگام عبور از مسیر موفقیت هرگز به سرزنش های دیگران در صورت شکست فکر نکنید. در غیر این صورت شکست واقعی را تجربه می کنید.

لطفا شروع کنید حتی اگر نمی دانید باید از کجا شروع کنید!

زمانی که شما برای انجام کاری به اندازه ی 70 تا 80 درصد آمادگی دارید، باید شروع کنید. طرز فکری که شما را منتظر نگه می دارد تا به آمادگی 100 درصد رسیده و سپس شروع کنید، بسیار ایده آل گرایانه است. با نگاهی به اطراف خود متوجه خواهید شد که هیچ چیز در این دنیا ایده آل نیست. پس لطفا با پا فشاری بر ایده آل ها خود را با شکست واقعی مواجه نکنید. با انتظار برای 100 درصد شدن ممکن است سال ها از عمر شما تلف شود. هر انسانی عمر محدودی دارد. اگر شما زمان را از دست بدهید یعنی بهترین سرمایه ی خود را از دست داده اید. این که نمی دانید از کجا شروع کنید به این معنا نیست که هرگز شروع نکنید. شروع نکردن مصداق بارز شکست واقعی است.

تاب و تحمل خود را در برابر ابهام بالا ببرید!

یکی از مشکلاتی که سر راه مسیر موفقیت قرار دارد، عدم تحمل ابهام است. دنبال کردن هر هدفی در زندگی با ابهام رو به رو است. شما هرگز نمی توانید به طور قطع آینده را پیش بینی کنید. هزاران عامل متفاوت در برنامه های شما تاثیر گذارند. اما شما روی آن ها کنترلی ندارید. برای مقابله با این شرایط تنها یک راهکار وجود دارد. این که دنیای رنگارنگ و پیچیده ی امروزی تحمل خود را در برابر عوامل ابهام زا بالا ببرید. درست است که شما نتیجه ی کار امروز را فردا می بینید. اما اگر از امروز تا فردا آشفته باشید یعنی بدون هیچ سودی خود را متضرر هم کرده اید. باید در کنترل خود در این شرایط بسیار ماهر باشید.

شکست واقعی
شکست واقعی

شکست واقعی تنها زمانی رخ می دهد که شما هیچ کاری نکنید!

طرز فکر خود را عوض کنید. به جای این که فکر کنید باید در هر کاری ایده آل باشید به این فکر کنید که باید تصمیم بگیرید و کاری که دوست دارید را دنبال کنید. در این صورت شما تفاوت بزرگی با ترسو ها دارید. حالا این شما هستید که از انجام کارهایی که دیگران برای انجامشان هزار بهانه می تراشند، لذت می برید. شکست واقعی یعنی هیچ کاری نکردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا