Let’s travel together.

معرفی شهر تاریخی پرگا در آنتالیا

0 61

شهر تاریخی پرگا

امکان دارد خیلی از گررشگران و مسافرانی که قصد سفر با تور آنتالیا را دارند این شهر زیبا را تنها با سواحل مدیترانه ای آن بشناسند ولی باید بگوییم که علاوه بر سواحل زیبایی که این استان از آن برخوردار می باشد ، آنتالیا دارای جاذبه های تاریخی زیادی نیز می باشد که شاید قدمت برخی از آن ها به هزاران سال قبل برگردد. از جمله این آثار باستانی شهر تاریخی پرگا می باشد . پرگا از جمله قدیمی ترین شهر های ترکیه بوده که پایتخت منطقه ای به نام پام فیلیا محسوب می گردد. این شهر باستانی در 18 کیلومتری شرق آنتالیا و در جنوب غربی ترکیه در سواحل مدیترانه ای قرار گرفته است.مجله تور و گردشگری آبی تصمیم دارد در این نوشته شما را با شهر باستانی پرگا آشنا نماید.

بنا به نظر باستان شناسان ، قدمت این شهر باستانی به دوره های مختلفی از عصر مس – سنگی باز می گردد. بعضی از تحقیقات هم نشانگر این می باشد که شهر پرگا در اوایل قرن برنز ساخته شده است ، عصر برنز یا عصر مفرغ یک دوره از پیشرفت تاریخ بشر می باشد که در آن بشر به کار با فلز روی آورده است.

شهر تاریخی پرگاآنتالیا

شما در شهر باستانی پرگا می تواند خرابه های با ارزش باستانی از دوران یونان باستان را مشاهده نمایید ، این شهر پر از مجسمه ها و ستون های قدیمی می باشد . یک نکته جالب در مورد این شهر این می باشد که زنان این شهر در کار اداره شهر فعالیت زیادی داشته اند. وجود مجسمه های زیبا از زنان مهم مثل پلاتینا مگنا به خوبی موید این مسئله می باشد.

  معرفی موزه های معروف آنکارا برای گردشگران و توریست ها

در 133 قبل از میلاد ، رومی ها این شهر را اشغال کردند و اداره آن را میراث پرگامون به دست گرفتند. تحقیقات در کتیبه های باستانی شناسی پرگا وجود این سازمانهای دولتی را اثبات می کند. شهر باستانی پرگا از پنج قرن گذشته به سلطه روم شرقی در آمده و بعد از ان به ترتیب به وسیله سلجوقیان ، هامیدگولاری و عثمانی ها اداره گشت.

شهر پرگا، در دوران هلنی ، دورانی که یونانی ها به جهان باستان تسلط داشتند و دارای شهرت زیادی بودند ، به یکی از زیباترین شهرها معروف بود.

از جمله جاذبه های مهم شهر پرگا می توان به وجود بنای مذهبی آرتمیس و خانه یک ریاضیدان معروف یونانی به نام آپولونیوس اشاره نمود. شهر پردگا در دوران باستان عملکری مانند یک دیوار دفاعی داشت و یک مانع بر سر راه دزدان دریایی مدیترانه بود. وجود سیستم های دفاعی پیشرفته در کاوش های باستانی اطراف شهر، این مسئله را اثبات می کند.

در این شهر دیوارها ، برج ها ، سنگرها و دروازه های زیادی احداث شده بودند به عنوان نمونه می توان معماری دیوارهای آکروپلیس را نام برد . درست است که گذشت قرن ها زمان زیادی موجب شده است که چیز زیادی را از این شهر برجای بماند ولی باز ما به شما عزیزانی که قصد سفر با تور آنتالیا را دارید پیشنهاد می کنیم که بازدید از شهر باستانی پرگا را نیز در برنامه سفر خود به آنتالیا قرار دهید.

  معرفی بهترین رستوران های بدروم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.