Let’s travel together.

سینما آپولو باتومی ( Apollo Batumi Cinema )

معرفی سنما آپولو برای گردشگران و مسافرانی که به شهر باتومی سفر می کنند

0 33

سینما آپولو باتومی ( Apollo Batumi Cinema ) , معرفی سنما آپولو برای گردشگران و مسافرانی که به شهر باتومی سفر می کنند : باتومی یکی از شهرهای بزرگ کشور گرجستان و به بهشت این کشور مشهور است . و یکی از مقاصد گردشگری است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است , این شهر ساحلی در کنار دریای سیاه جاخوش کرده است .

این شهر دارای قدمت تاریخی بسیار زیادی است به طوری که در صده 15 میلادی مدتی در دست سلاطین عثمانی بود و از سال 1627 جزو متصرفات عثمانی شد و به نظر می رسد از همین دوره , اسلام در آن کشور رواج یافت . کشور گرجستان به دلیل نزدیکی به کشور ما , در چندین سال اخیر توانسته است توجه بسیاری از گردشگران ایرانی را به خودش جلب کند . از این رو افراد بسیار با تور گرجستان به شهر باتومی که یکی از شهرهای زیبا و پرطرفدار گرجستان می باشد , مسافرت می کنند . این شهر زیبا دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار زیادی است که سالانه مسافران زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می کنند . باتومی عنوان پایتخت توریستی کشور گرجستان را از آن خود کرده است .

و بدون شک یکی از شهرهای زیبای کشور گرجستان است که بعد از تفلیس بزرگترین شهر کشور گرجستان است . شهر باتومی از یک طرف به دریای سیاه و از سمت دیگر به کوه های قفقاز منتهی می شود , از این رو در بیشتر ایام سال دارای آب و هوای معتدلی می باشد . بیشتر افراد چنین فکر می اندیشند که در سفر به یک کشور خارجی , باید از اماکن و جاذبه های تاریخی دیدن کنند , اما در کنار آن می توانید از جاذبه های تفریحی همچون سینماها و ی سالن های تاتر و یا انواع جاذبه های تفریحی دیگر نیز بهره مند شد . مجله گردشگری آبی از میان جاذبه های گوناگون و بی شماری که در شهر باتومی گرجستان وجود دارد , سینما آپلو را به شما معرفی کند . و پیشنهاد میکنیم در تور باتومی برای به دست آوردن یک تجربه خاص و مهیج حتما به سینما آپلو بروید . با ما در این مقاله همراه باشید تا این سینمای معروف در شهر باتومی را کامل بشناسید .

  رستوران یوکریناشکا باتومی ( Yukrinashka Batumi Restaurant )

آشنایی با سینما آپولو باتومی

سینما آپولو باتومی

یکی از سینماهای بسیار معروف و قدیمی شهر باتومی گرجستان سینما آپلو نام دارد . این سینمای تاریخی و برگ در تاریخ 1911میلادی در شهر باتومی احداث شد . و از همان ابتدای ساختش مورد توجه مردم محلی و گردشگران از سایر نقاط قرار گرفت . در سینمای بزرگ آپولو فیلم های بزرگ تاریخ سینما در آن به نمایش گذاشته شده است . فیلم های اکران شده در این سینما شامل ؛ فیلم هایی از سینمای هالیوود و فیلم های مربوط سینمای کمونیستی شوروی همچنین فیلم هایی با نام همشهری کین و رزمناو و پوتمکین , فیلم هایی که گویا تصویر و صدایشان باز در سالن سینما آپلو زنده است و جریان دارد .

سال تاسیس سینما آپلو باتومی

سینما آپولو باتومی قدیمی در سال 2011به مناسبت صدمین سالگرد تاسیسش مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است . در این سینما آخرین سیستم ها صدا و تصویر و درجه یک دنیا کارگزاری شده است . این سینما یکی از جاذبه های گردشگری شهر باتومی است که می توان گفت تنها سینمای موجود در شهر باتومی است . با اینکه سینما آپلو تنها سینما در شهر باتومی است , اما در عوض امکانات آن بسیار کامل است و از هر جهت امکانات لازم را برای مراجعه کنندگان فراهم کرده است . در این سینما روزانه در حدود 3 الی 4 فیلم در سانس های مختلف پخش می شود .

امکانات سینما آپلو باتومی

سینما آپولو باتومی

سینما آپولو باتومی بزرگ و باشکوه دارای امکاناتی نظیر کافه تریا , نمایشگاه , اینترنت پرسرعت و رایگان است . مسافرانی که در تور باتومی خواهان تماشای فیلم های معروف و بین المللی سینمای هالیوودی هستند می توانند به سینما آپلو در قسمت قدیمی شهر باتومی بروند و فیلم مورد نظرشان را تماشا کنند . از عمر این سینمای قدیمی در حدود 108 سال میگذرد با این حال استوار و به خوبی پابرجاست . همچنین در این سینمای قدیمی و بزرگ برخی فیلم ها به صورت سه بعدی نیز پخش می شود و مسافران تور باتومی می توانند با تماشای این فیلم ها ساعاتی مفرح و هیجان انگیز در کنار دوستان و یا خانواده خود سپری کنند . و حتی در حین تماشای فیلم خوردن خوراکی ها می تواند بسیار لذت بخش باشد . ما به شما مسافران تور باتومی تماشای فیلم در سینما آپولو باتومی را پیشنهاد می کنیم وبدون شک تماشای فیلم در این سینما می تواند یک تجربه بی نظیر برای شما باشد .

  پارک ملی متیرالا باتومی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.