سلامت

سیر تا پیاز لاغری با دمنوش

باید ها و نباید های لاغری با دمنوش چیست؟

تخلیه ، سم زدایی و لاغری با دمنوش به لطف خواص فوق العاده آنها امکان پذیر است.  در حقیقت ، وقتی رژیم را شروع میکنیم ، اغلب فراموش می کنیم که از محرک های لاغری هم  استفاده کنیم.

به باید و نبایدهای محرک های لاغری یا دمنوش ها توجه فرمایید.

  • یکی از محرکهای لاغری آب است. باید روزانه 8 لیوان برای دفع سموم و کاهش وزن بیشتر مصرف کنیم
  • باید همه نوشیدنی های شیرین ، الکلی و گازدار را حذف کنید.
  • برخی از رژیم ها استفاده از قهوه را ممنوع کرده اند ، اما به طور کلی تا زمانی که سیاه و تلخ باشد می توان از آن استفاده کرد.  یک جایگزین خوب در موارد ممنوعه می تواند قهوه جو باشد که باید بدون افزودنی های شیرین  مصرف شود.
  • هیچ رژیم غذایی مصرف چای ، چای گیاهی و جوشانده را ممنوع نمی کند.  در واقع ، همانطور که در مجله ی سلامت آبی خواهیم گفت، می توان آنها را شتاب دهنده واقعی کاهش وزن بدانیم.

لاغری با دمنوش

چای های لاغر کننده کدامند؟

لاغری با دمنوش و حتی چایی ها امکان پذیر است از چایی های لاغر کننده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 چای ترش:

 نوشیدن سه یا چهار فنجان چای ترش در روز در طول رژیم غذایی به شما اجازه می دهد تا وزن زیادی را نسبت به زمانی که از دمنوش ها استفاده نمی کردید، از دست بدهید. این نوع چای برای استفاده از ویژگی های سم زدایی و آنتی اکسیدانی آن نیز مهم است.  نوشیدن آن برای افرادی که از کلسترول بالا رنج می برند نیز توصیه می شود.

 

 چای سبز:

دو فنجان چای سبز در روز باعث کاهش چربی در طول رژیم می شود.  به طور خاص ، این چای به افزایش نشاط و تحرک نیز کمک می کند. اگر بگوییم چای سبز پادشاه دمنوش های لاغری است، سخنی  گزاف نگفته ایم.

 

 چای دم اسب:

 خواص ادرارآور این چای عالی است. برای تاثیر بیشتر ، نمک را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کرده و چای را با آب فراوان دم کنید.

 چای سفید:

 چای سفید، چایی است که برگهای آن که اکسید نشده اند و حاوی مقادیر بسیار بالایی از کاتچین هستند.  این ماده متابولیسم را تسریع می کند و باعث کاهش وزن بدن در طول رژیم می شود.  دو فنجان در روز مصرف کنید.

 چای نعناع:

با نوشیدن چای نعناع سیری را تجربه خواهید کرد.  اگر در آستانه گرسنگی بیش از حد هستید، قبل از خوردن وعده ی اصلی، معده تان  را با یک فنجان چای نعناع پر کنید.

 تجربه ی لاغری با دمنوش

بابونه:

 قبل از خواب یک فنجان چای بابونه میل کنید و از قدرت آرامش بخش آن استفاده کنید. این چای را اگر قبل از خواب میل فرمایید سبب می شود که  خوابی دلپذیر را تجربه کنید. همانطور که در مقاله ی تاثیر خواب بر چاقی اشاره کردیم رابطه ی میان خواب آرام و لاغری بسیار نزدیک است.

دارچین:

این ادویه را برای کاهش احساس گرسنگی و تحریک متابولیسم خود انتخاب کنید.  عطر دلپذیر آن به شما کمک می کند تا تصور کنید دسری شیک را نوش جان می فرمایید.

 

قاصدک:

 به شدت ادرار آور و تخلیه کننده است، برای تخلیه و مبارزه با احتباس آب ایده آل است.  حداقل دو فنجان بنوشید و چند لیوان آب در آن مخلوط کنید.

فوکوس:

 قدرت سیر کنندگی آن به شما کمک می کند احساس گرسنگی را کاهش دهید.  آن را با میان وعده ها و وعده های غذایی کوچک که توسط رژیم غذایی ارائه شده است میل فرمایید.

زنجبیل:

 یک تکه زنجبیل را در آب بجوشانید.  این چای را بعد از غذا بنوشید تا از خواص گوارشی و چربی سوزی آن بهره مند شوید.

لاغری با دمنوش

فواید لاغری با دمنوش گیاهی چیست؟

بعد از اینکه با دمنوش ها و چای های  لاغر کننده آشنا شدید.

در این بخش از مجله ی سلامت آبی می خواهیم نگاهی هم به فواید لاغری با دمنوش گیاهی بیاندازیم.

  • دمنوش های گیاهی برای کسانی که نیاز به خلاص شدن از شر چند کیلوگرم اضافی دارند کمک بزرگی است.
  • در رژیم غذایی سالم ، متعادل و کامل و همراه با فعالیت بدنی ، یک محرک عالی برای رهایی از تورم ، احتباس آب و در نتیجه وزن  اضافی هستند
  • آنها به افزایش میزان آب و هیدراتاسیون بدن کمک می کنند. آب باعث هضم غذا می شود و با احساس سنگینی مقابله می کند.  سپس دیورز را تحریک می کند و باعث حذف سموم اضافی و مواد زائد می شود به خاطر داشته باشیدکه مو اد زائد سبب تورم و احتباس در بدن می گردند.
  • یک کمک کننده ی عالی برای عملکرد اندام های دفع کننده است،  مقصود از اندام های دفع کننده، اندام هایی است که مواد زائد جمع شده در روده و کبد را پاکسازی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا