موفقیت

سومین کلید دست‌یابی به موفقیت شخصی

در مقاله‌های قبلی در مورد موفقیت شخصی در مجله موفقیت آبی درباره دو کلید رسیدن به موفقیت شخصی صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم درباره هدف‌گذاری، برنامه‌نویسی و تلاش برای رسیدن به موفقیت صحبت کنیم. اگه فکر می‌کنین که می‌تونین یک هدف بزرگ انتخاب کنین و به راحتی و بدون تلاش به هدفتون برسین، کاملا در اشتباهید. هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی باید اصولی باشن تا شما بتونین به هدفتون دست پیدا کنین. اگه می‌خواهید بدونین که یک هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی اصولی باید چطوری باشه این مقاله رو با دقت بخونین و سعی کنین به تک تک نکاتی که گفته شده عمل کنین. با عمل به این نکات 90 درصد از مسیرتون رو طی کردین.

سومین کلید دست‌یابی به موفقیت شخصی

هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به هدف، سومین کلید رسیدن به موفقیت شخصی هستن. خب شاید براتون سوال بشه که چرا در مقاله‌های قبلی از هدف‌گذاری به عنوان اولین و یا دومین کلید صحبت نکردین؟ مگه هدف‌گذاری مهم‌ترین کار برای رسیدن به موفقیت محسوب نمیشه؟ درسته، هدف‌گذاری مهم‌ترین کار برای رسیدن به موفقیت هستش. ولی، اول شما باید زمینه‌های تحول در زندگیتون رو ایجاد کنین و منفی بافی‌ها رو کنار بزارین تا بعد بتونین با یک انرژی خیلی بالا هدفتون رو انتخاب کنین، برای اون برنامه‌ریزی بکنین و تمام تلاشتون رو به کار بگیرید تا به هدفتون دست پیدا کنین.

موفقیت شخصی,موفقیت شخصی,موفقیت شخصی

هدف‌گذاری

دستیابی به کلید موفقیت شخصی تاثیر به‌سزایی روی شادی و خوشحالی افراد داره! برای دست‌یافتن به این موفقیت باید هدف‌گذاری کنین، برای اهدافتون برنامه‌ریزی کنین و سپس تمام تلاشتون رو برای رسیدن به اهدافتون به کار بگیرین تا به این موفقیت و شادی و نشاط دست پیدا کنین.

مبحث موفقیت شخصی بین جوامع مختلف از اهمیت خیلی بالایی برخورداره. بسیاری از افراد تلاش می‌کنن تا بتونن به این موفقیت دست پیدا کنن. اما رسیدن به موفقیت تلاش زیادی میخواد. شما با تصویرسازی از موفقیت و ساخت یک تصویر واضح و روشن از اون، می‌تونین مسیر روشنی داشته باشین و بدون این که در این مسیر گم‌بشین، به موفقیت دست پیدا کنین. شما با هدف‌گذاری و همچنین داشتن برنامه منظم می‌تونین این مسیر روشن رو برای خودتون ایجاد کنین.

در هدف‌گذاری‌ها باید توجه کنین که اهدافتون منطقی و دست‌یافتنی باشه. برای مشخص کردن اهداف، باید به توانایی‌های فردی خودتون نگاه کنین و نسبت به این توانایی‌ها اهدافتون رو انتخاب کنین. سعی کنین هدف‌گذاری‌های بلند پروازانه نداشته باشین. چرا که داشتن هدف‌های بلندپروازانه و دست نیافتنی باعث ناامیدی شما در رسیدن به هدف میشه. پس اهدافتون رو نه خیلی سخت و دست نیافتنی انتخاب کنین و نه خیلی راحت تا سریع‌تر به موفقیت شخصی دست پیدا کنین.

بعد از انتخاب اهدافتون، اون‌ها رو به ترتیب روی کاغذ بنویسین. یادداشت کردن هدف، از اهمیت ویژه‌ای برخورداره. شما باید اهداف بزرگتون رو به اهداف کوچک تقسیم کنین و برای رسیدن به اهداف کوچک‌تر تلاش کنین اینطوری دیگه خسته و ناامید نمیشین و خود به خود به بزرگترین هدفتون دست پیدا می‌کنین. نوشتن اهداف باعث میشه که نسبت به اون‌ها تعهد داشته باشین و مدام روی اون‌ها تمرکز کنین. تمرکز روی هدف هم که یکی از عواملی هستش که باعث موفقیت شخصی میشه!

برنامه‌ریزی

برای این که بهترین و بیشترین استفاده رو از زمانتون داشته باشین، بهترین راه اینه که یک برنامه سالم و منسجم داشته باشین تا از طریق اون بتونین به پیشرفت و موفقیت شخصی دست پیدا کنین. برای داشتن یک زندگی موفق، داشتن یک برنامه اصولی لازمه! برنامه‌ریزی باید به صورت مکتوب باشه، اما آمار نشون داده که تعداد کمی از افراد برنامه‌های خودشون رو یادداشت می‌کنن.

چرا من با داشتن یک برنامه مکتوب، نمی‌توانم آن را اجرا کرده و به هدفم دست پیدا کنم؟ این سوال خیلی از افراده! افراد زیادی هستن که برنامه خودشون رو یادداشت می‌کنن. در روزهای اول مطابق با برنامه پیش میرن و بعد برنامه رو کنار میزارن. مشکل این افراد اینه که یک برنامه‌ریزی اصولی نداشتن. در یک برنامه اصولی باید همه چیز رو در نظر گرفت. ساعت استراحت از جمله مهم‌ترین مواردیه که در یک برنامه‌ریزی باید رعایت بشه. با در نظر گرفتن اصول و قواعد برنامه‌ریزی می‌تونین بهترین برنامه رو داشته باشین. اینطوری خیلی زود خسته نمیشین و روز به روز به موفقیت شخصی نزدیک‌تر میشین.

سعی کنین برای برنامه‌ریزی‌هاتون زمان‌بندی داشته باشین. یعنی تعیین کنین که تا فلان روز، به فلان هدفم می‌رسم. تعیین زمان برای هدف‌ها و برنامه‌ریزی‌هاتون، مانع تنبلی میشه.

موفقیت شخصی
موفقیت شخصی

تلاش برای رسیدن به موفقیت

تلاش یکی از مولفه‌های مهم برای رسیدن به هدف و موفقیت محسوب میشه. بدون تلاش کردن هیچ موفقیتی حاصل نمیشه. شما نمی‌تونین توی خونه خودتون بنشینید و منتظر باشین تا موفقیت زنگ در خونه شما رو بزنه. هر چه بیشتر تلاش کنین زودتر به هدفتون می‌رسین. گاهی در مسیر موفقیت یکسری موانع اتفاق میفته. شما اصلا نباید ناامید بشین، باید با تلاش و کوشش این موانع رو پشت سر بزارین. در واقع داشتن هدف به تنهایی برای دست‌یابی به موفقیت شخصی کافی نیست. این داشتن برنامه منظم و تلاش کردنه که باعث رسیدن افراد به اهدافشون میشه.

اگر شما برای رسیدن به اهدافتون با اشتیاق تلاش کنین، حتی اگر شکست هم بخورین، باز هم تلاش خودتون رو ادامه میدین و ناامید نمی‌شین. برای رسیدن به هدف حتی در صورت شکست خوردن هم، نباید خسته و دلسرد بشین. باید تلاشتون رو بیشتر کنین تا به موفقیت شخصی دست پیدا کنین.

خلاصه کلام

در این مقاله سومین کلید موفقیت یعنی؛ هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به هدف رو بررسی کردیم. گفتیم که برای رسیدن به موفقیت شخصی لازمه که هدف داشته باشین، این اهداف رو کاملا منطقی و از روی عقل انتخاب کنین و بعد اون‌ها رو یادداشت کنین. بعد از تعیین هدف لازمه که برنامه‌ریزی داشته باشین. برنامه‌ریزی باعث میشه یک مسیر روشن تا هدفتون داشته باشین تا در طی مسیر گم نشین. برنامه‌ای درسته که اصولی باشه و خیلی دقیق نوشته شده باشه. سعی کنین برنامه‌تون رو با زمان‌بندی یادداشت کنین. اینطوری دیگه تنبلی نمی‌کنین. در واقع تلاش کردن یکی از مولفه‌های مهم برای رسیدن به هدف محسوب میشه. رسیدن به موفقیت فقط با هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی ممکن نیست و حتما باید تلاش داشته باشین تا به اهدافتون دست پیدا کنین. در مسیر رسیدن به هدف، با وجود تلاش‌های زیاد، ممکنه که یکسری موانع سر راه شما قرار بگیره، اما شما نباید جا بزنین، بلکه باید تلاشتون رو بیشتر کنین و موانع رو پشت سر بزارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا