Let’s travel together.

سوغاتی های معروف ترکیه

سوغاتی های معروف ترکیه

0 52

سوغاتی های معروف ترکیه : کشور ترکیه یکی از همسایه های کشور ما ایران می باشد که با کشور ما ایران دارای مرز مشترک می باشد .قسمتی از این کشور جزو قاره آسیا و قسمتی دیگر از آن هم در قاره اروپا قرار گرفته است.کشور ترکیه یکی از کشورهای باستانی به شمار می رود که دارای تاریخ غنی می باشد. شاید به جرات بتوان گفت که از جمله جذابیت های تور ترکیه برای مسافران و گردشگران ، خرید سوغات و صنایع دستی ترکیه است که دارای دوستداران زیادی مخصوصا ً در میان گردشگران ایرانی می باشد. مجله تور و گردشگری آبی در این مطلب سعی دارد تا شما را با تعدادی از سوغاتی های معروف ترکیه این کشور پر گردشگر آشنا سازد.

سوغاتی های معروف ترکیه

سوغاتی های معروف ترکیه

باقلوا

باقلوا از جمله یکی از بهترین و منحصربه فرد ترین سوغاتی های ترکیه محسوب می شود .همان گونه که می دانید باقلوا نوعی شیرینی می باشد که در آن از انواع مغزها مانند مغز گردو و پسته استفاده می شود و آن را با استفاده از عسل و شیره شیرین می کنند. این شیرینی مشهورو خوشمزه خاص شهر استانبول می باشد و گردشگران و مسافران می توانند در سفر با تور استانبول آن را از فروشگاه های این شهر خریداری کنند. باقلوا می تواند یکی از سوغاتی های لذیذی باشد که شما در سفر به این کشور بتوانید برای عزیزان خود تهیه کنید.

  معروف ترین رستوران های شهر دیدیم در ترکیه

روغن زیتون

در منطقه آیوالیک ترکیه زیتون به خوبی به عمل می آید و از آنجایی که محصول زیتون این منطقه از کیفیت زیادی برخوردار می باشد ؛ان را به سایر کشورها صادر می کنند. لذا روغن زیتون یکی دیگر از سوغاتی های معروف ترکیه می باشد که می توان در سفر به این کشور آن را تهیه کرده و همراه خود به وطن آورد.

برگه زرد آلو

از دیگر سوغاتی های مشهور ترکیه دارای علاقه مندان زیادی به خصوص در میان گردشگران ایرانی می باشد ، برگه زرد آلو است . ترکیه حدود 60 تا 80% برگه زردآلوی جهان را تامین می نماید و لازم به ذکر است که در تهیه برگه زرد آلوی این کشور از روش های سنتی استفاده می شود . ولی نباید فراموش کنیم که در کشور ما ایران نیز برگه زرد آلوهای خوشمزه و لذیذی تهیه می شود که دارای طعم فوق العاده ای می باشد. شما می توانید در تورآنتالیا ، تور استانبول ، تور ازمیر ، تور آنکارا این سوغاتی خوشمزه را از فروشگاه ها تهیه نمایید.

سنگ های نیمه قیمتی

سوغاتی های معروف ترکیه

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هم از دیگر سوغاتی های تور ترکیه می باشد که می تواند سوغاتی ارزشمندی برای کسانی باشد که شما علاقه زیادی به آن ها دارید. در کشور ترکیه یک شهری به نام اولتو وجود دارد که منبع اصلی درآمد مردمان این شهر ساخت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می باشد. از سنگ های قیمتی که در شهر اولتو ترکیه ساخته می شود می توان به کهربای سفید و سیاه اشاره کرد که دارای شهرت جهانی می باشد. یک نکته جالبی که در مورد این سنگ وجود دارد این می باشد که اگر این سنگ ها را به هم مالش دهید جرقه تولید می شود ، این سنگ ها درساخت لوازم تزئینی مانند تسبیح به کار برده می شود.

  کتیبه سه زبانه خشایارشا ( Trilingual inscription of Xerxes )

پارچه های ابریشمی

همان گونه که شاید شما هم اطلاع داشته باشید ، ترکیه یکی از ابرقدرت های صنعت نساجی در جهان می باشد که غالب محصولات نساجی این کشور به سرتاسر دنیا صادر می گردد. و از آنجایی که این کشور در مسیر ابریشم قرار گرفته است از جمله مهمترین دستاوردهای آن پارچه های ابریشمی است که در حال حاضر مبدل به یکی از با ارزش ترین سوغاتی های ترکیه شده است . پارچه های ابریشمی به غیر از زیبایی جهت دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سرامیک های طرح دار

از دیگر سوغاتی های ترکیه می توان به سرامیک های طرح دار آن اشاره نمود که مسافران و گردشگران این کشور می توانند آن ها را در بسیاری از آثار باستانی ترکیه مانند مسجد آبی استانبول رویت نمایند. همین طور می توان شاهد این سرامیک های طرح دار در صنعت ظروف ترکیه نیز بود این ظروف تهیه شده با سرامیک های آبی ، نوعی نماد سوغات ترکیه به شمار می روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.