Let’s travel together.

سفر کم هزینه به ترکیه

به چه نحوی می توانیم یک سفر کم هزینه به ترکیه داشته باشیم

0 41

سفر کم هزینه به ترکیه , به چه نحوی می توانیم یک سفر کم هزینه به ترکیه داشته باشیم : از آنجایی که کشور ترکیه میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و به قاره آفریقا نیز نزدیک می باشد لذا گردشگران زیادی از کلیه کشورهای دنیا این کشور را به عنوان مقصد سفر خود برمی گزینند و در ضمن تاریخ منحصر به فرد این کشور و همین طور جاذبه های توریستی متفاوت آن نیز در جذب گردشگر موثر می باشد. تمامی انسان ها با هر بودجه مالی می توانند به سفر بروند . ولی مسئله ای که در هزینه های سفر شما موثر می باشد این است که شما چه انتظاری از سفر دارید و تمایل دارید چه کارهایی را در سفر انجام دهید ! ولی کم هزینه ترین سفر ترکیه چه سفرهایی می باشند؟ غالب افرادی که قبلا به کشور ترکیه سفر کرده اند ، به دیگر مسافران پیشنهاد می نمایند که از یک سری جاذبه های ترکیه دیدن نمایند. مجله تور و گردشگری آبی در این مقاله قصد دارد تا شما را با ارزان ترین سفر ترکیه آشنا کند . در ادامه شما بیشتر با تور ترکیه و همچنین نحوه ی سفر به این کشور با هزیه کمتر ( سفر کم هزینه به ترکیه ) آشنا می شوید

سفر کم هزینه به ترکیه

سفر کم هزینه به ترکیه

بسیاری از گردشگران و عکاسان آرزو دارند تا به کاپا دوکیه سفر کرده و از سنگ ها و صخره های دودکش مانند و شگفت آور آن دیدن کنند. این منطقه از چنان مناظر حیرت آوری برخوردار می باشد که تا خودتان سفر نکنید نمی توانید آن را تصور کنید. و در صورتی که می خواهید به ازمیر و کوش آداسی سفر کنید بناها و آمفی تئاترهای باستای رومی دنیای دیگری را در این کشور برای شما نمایان می کند که با بناهای دوره عثمانی و آنچه امروز می باشد ، بسیار متفاوت است. شهر استانبول هم با تراموای قرمز رنگ خیابان استقلال ی غروب دل انگیز در کنار تنگه بسفر یا دریایش ، جایی می باشد که اکثر گردشگران برای یک بار هم که شده دوست دارند از آنجا دیدن کنند.با تور استانبول از شهر دیدین استانبول در ترکیه نیز دیدن کنید .

خریداری پرواز چارتری به ترکیه

در صورتی که شما بخواهید به صورت هوایی به کشور ترکیه سفر کنید و هر کدام از شهرهای آن را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب نمایید ، برای برخورداری از ارزان ترین سفر ترکیه ، بهتر می باشد که به سراغ پرواز های چارتری بروید. همه مسافران اطلاع دارند که پرواز های چارتری قیمت های بلیط هواپیما ارزان تری در مقایسه با پرواز های سیستمی ارائه می نمایند. شما برای خریداری بلیط هواپیما ترکیه باید کلیه مدارک خود را مهیا کرده و چمدان خود را ببندید.
از زمان سفر خود اطلاع پیدا کنید و در نهایت نیز بعد از خرید بلیط چارتری ازمیر یا هر شهر دیگر در ترکیه ، به فرودگاه مراجعه کنید . درست است که این گونه پرواز ها نیازمند آمادگی کامل می باشند ولی این امکان را برای مسافران فراهم می سازند تا بتوانند هزینه بلیط خود را حتی تا نیم بها کاهش دهندو با این روش بتوانند یک سفر کم هزینه به ترکیه داشته باشند.

  رستوران نئولوکال در محله کاراکوی استانبول

سفرهای زمینی در مقایسه با سفرهای هوایی ارزان تر می باشد

چون کشور ترکیه در همسایگی کشور ما ایران می باشد و این دو کشور دارای مرز مشترک هستند و گرفتن ویزای ترکیه نیز به سهولت امکان پذیر می باشد ، ( لب مرز به راحتی می توان ویزای ترکیه را اخذ کرد). سف زمینی به این کشور ، از جمله شیوه های داشتن ارزان ترین سفر ترکیه می باشد. حتی این امکان نیز برای شما فراهم می باشد که بتوانید با استفاده از ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با خودرو شخصی خود جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا عبور می کند برای سفر انتخاب نمایید. کسانی که با استفاده از خودرو شخصی خود به این کشور سفر می کنند دارای آزادی عمل بیشتری در سفر خود می باشند و می توانند از جاذبه هایی از این کشور دیدن کنند که شاید کمتر ایرانی از آن ها دیدن کرده است. این کشور گسترده در نزدیکی مرزهای ایران دارای آثار تاریخی آشوری ها و سایر اقوام قبل از تاریخ می باشد که می تواند برای شما جذاب باشد.
در صورتی که بخواهید از جاده جنوبی ترکیه سفر خود را به این کشور آغاز کنید ، از شهرهایی مانند آنتالیا ، الیمپوس ، فتیه ،مارماریس ، بدروم و بسیاری دیگر از شهرها عبور نموده و می توانید بدون هیچ گونه محدودیت زمانی از کلیه جاذبه های طول مسیر همانند سواحل دریای فیروزه ای مارماریس و دریای اژه یا ویرانه های افسوس بازدید کنید. درست است که با استفاده از خودرو شخصی شما می توانید ارزان ترین سفر به ترکیه تجربه کنید ولی باید توان تحمل سفر های زمینی و جاده ای را داشته باشید.
در این سفر حتی این امکان نیز برای شما فراهم است که بتوانید مسیر خود را به سمت شهر فتیه به سمت حوضچه های آب معدنی پاموکاله تغییر دهید و از جذاب ترین جاذبه های دنیا در کشور ترکیه دیدن نمایید. با اینکه وروی پاموکاله و شنا کردن در ان ،ارزان نمی باشد ولی میتواند یک تجربه مقرون به صرفه برای شما باشد وسفر شما را بسیار به یادماندنی تر نماید.

مسافرت در فصل سرد سال به ترکیهسفر کم هزینه به ترکیه

 

از جمله کشورهایی که در هر زمان از سال می توان اقامت به مسافرت به آن کرده و از سفر خود نیز لذت برد ، تورترکیه می باشد .باید اشاره کنیم که بهترین زمان سفر برای ترکیه برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد زیرا این مسئله بستگی به سلیقه افراد و اینکه چه انتظاری از سفر خود دارند ، دارد. ولی با همه این حرف ها در صورتی که شما به دنبال این مسئله می باشید که ارزان ترین تور ترکیه را انتخاب نمایید ، پیشنهاد مجله تور و گردشگری آبی این می باشد که در تاریخ هایی که تعداد سفرها و مسافران کاهش پیدا می کند به ترکیه سفر نمایید. شما می توانید طوری برنامه ریزی کنید که سفر کم هزینه به ترکیه را داشته باشید .

  کتیبه سه زبانه خشایارشا ( Trilingual inscription of Xerxes )

نکته

در فصول پاییز و زمستان قیمت ها در ترکیه کاهش پیدا می کنند

کسانی که فصل پاییز را برای سفر به ترکیه انتخاب می نمایند ، باز فرصت این را دارند که از تفریحات ساحلی و کنار دریا لذت ببرند و همچنین هزینه های سفر کمتری را بپردازند. هزینه های سفر به ترکیه که عبارت می باشند از خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل و خرج و مخارج در طول سفر. در طی فصول سرد سال روبه کاهش می روند.
در صورتی که شما به شهرهایی همانند آنتالیا یا بدروم سفر نمایید ، هتل ها قیمت های خود را کاهش داده اند و در صورتی که شرایط آب و هوایی مساعد باشد ، می توانید از تفریحات آبی لذت ببرید.
در صورتی که در پاییز قصد دارید به مقاصدی مانند کاپادوکیه و یا حتی استانبول بروید ، در مقایسه با ماه های گرم سال هزینه های سفر کمتری را پرداخت خواهید کرد. و اتاق های خالی بیشتری را هم برای رزرو در هتل ها می توانید پیدا کنید.

هتل های 3 ستاره به جای هتل های 5 ستاره

در صورتی که کمی جستجو کنید می توانید هتل های 3 ستارخ یا هاستل های مناسب و تمیزی را در غالب شهرهای ترکیه برای اقامت خود پیدا کنید که سبب کاهش هزینه های سفر شما گردد . شما در استانبول حداقل 300 هتل سه ستاره را می توانید پیدا نمایید که با تمیزترین اتاق ها و بهترین دسترسی ها خدمات خوبی را برای مسافران خود با ارزان ترین قیمت ها ارائه می دهند.
در ضمن شما می توانید از سایر هتل ها و هاستل هایی که دارای ستاره کمتری می باشند نیز برای اقامت خود انتخاب نمایید. ولی در صورتی که شما می خواهید برای اقامت خود بهترین هتل های استانبول را انتخاب کنید هتل های 4 ستاره به نام های هتل پورت بسفروس و هتل نوپلدا بسفروس استانبول می توانند انتخاب های مناسبی برای شما باشند. با انتخاب هتل های مناسب با قیمتی در حدود متوسط سفر کم هزینه به ترکیه را تجربه کنید .

  معروف ترین رستوران های شهر دیدیم در ترکیه

بهره بردن از سایت های همانند کوچ سرفینگ

این نوع از سایت ها برای گردشگران و مسافرانی که به شکل هیچ هایکری سفر می نمایند ، این امکان را فراهم می سازند تا به صورت رایگان و البته با شرایطی خاص در خانه های اهالی هر شهری در جهان ، اقامت کنند. در صورتی که شما نیز جز آن عده از افراد می باشید که ریسک های سفر را قبول می کنید و دارای روابط اجتماعی بالایی هم می باشید و یا در پی پیدا کردن دوست در هر کشوری می باشید ، می توانید درخواست خود را در این گونه سایت ها ثبت کنید. به طور حتم یک محل اقامت رایگان می تواند هزینه های سفر شما را تا اندازه زیادی کاهش دهد. و سفر کم هزینه به ترکیه را تجربه کنید .

بهره گیری از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه

از دیگر هزینه های سفر ، هزینه های حمل و نقل و رفت و آمد درون شهرها می باشد. در صورتی که در شهرهای ترکیه می خواهید از جاذبه های گردشگری اطراف شهر دیدن کنید ؛باید دقت داشته باشید که کرایه تاکسی ها می تواند هزینه های شما را بالا ببرد . شما برای این کار می توانید از اتوبوس هایی که گردشگران را به شکل گروهی برای دیدن جاذبه های توریستی می برند ؛ استفاده نمایید. از هتل محل اقامت خود می توانید ساعت دقیق حرکت این اتوبوس ها را جویا شوید. با استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این کشور سفر کم هزینه به ترکیه داشته باشید .

استفاده از غذاهای ارزان و محلی ترکیه

قطعا ًمراجعه به رستوران های فانتزی و بسیار رویای در کنار تنگه بسفر که غذاهای دریایی گران قیمتی را برای مشتریان خود ارائه می دهند ، می تواند هزینه های سفر شما را افزایش دهد . شما برای کاهش هزینه های سفر خود می توانید از غذاهای محلی ترکیه استفاده کنید.
شما با این کار می توانید هم با آداب و رسوم کشور ترکیه و فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید و هم با یک هزینه کم غذاهای خوشمزه ای را میل نمایید.می توانید از غذاهای معروف ترکی مثل گوزلمه ،پیده ، کومپیر، مانتی ، بورک و انواع مختلف دلمه سفارش داده و میل کنید.
همین طور در صورتی که کمی در شهرهایی مانند استانبول بگردید می توانید رستوران های ارزانی را مانند رستوران های دای پرا ، رستوران آنتیوچیا ، هالا مانتی ، زنجبیل ، و دیگر رستوران های ارزان را برای سفارش غذا پیدا کنید.همین طور شما جهت کاهش هزینه های خود در سفر به ترکیه می توانید از غذاهای خوشمزه خیابانی این شهر میل نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.