Let’s travel together.

سامویی جزیره کهن تایلندی

سامویی جزیره کهن تایلندی

0 26

سامویی جزیره کهن تایلندی : در این مقاله هم می خواهیم که موارد زیبا و پر جاذبه ی دیگری را از تایلند و جزیره پر جاذبه سامویی برای تان شرح دهیم. همان طور که درباره تایلند گفتیم این کشور در جنوب شرقی آسیا واقع شده است که دارای آب و هوای گرم و حاره ای است. همان طور که درباره تایلند می دانیم این کشور یکی از زیباترین و مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین مقاصد گردشگری است.

مهم ترین مواردی که باعث محبوبیت این کشور شده است کوهستان‌ های سر به ‌فلک کشیده ، معابد تاریخی و با شکوه و چشم ‌انداز های ساحلی زیبا است که باعث شهرت و محبوبیت تایلند شده است. فراموش نکنید که بدون حضور در یکی از جزایر زیبای این کشور دیدنی، سفر شما کامل نخواهد بود ؛ زیرا که جاذبه ها و مقاصد بسیار زیادی در این سرزمین برای گردش گران و توریست ها وجود دارد. در این کشور جزایر زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای سواحل بی نظیری هستند که این سواحل همه ساله تعداد زیادی گردش گر را جذب می کند. با سامویی جزیره کهن تایلندی بیشتر آشنا شوید .

آشنایی با سامویی جزیره کهن تایلندی

سامویی جزیره کهن تایلندی

پارک ملی آنگ تونگ

مهاجران اصلی ترین ساکنان این منطقه بودند که زمانی در این پارک زندگی می کردند این مهاجران که زمانی از جامعه رانده شده بودند که پنانگ بعد ها محلی بود که به آن جا منتقل شدند. در این پارک از آثار زندگی آن مواردی به جای مانده است. بیش از ۴۰ جزیره در این پارک ملی وجود دارد که این مکان بهترین مکان برای غواصی هستند و زیبا ترین چشم‌ انداز های ساحلی سامویی جزیره کهن تایلندی را در اختیار دارند.
در گوشه و کنار این پارک تعداد کمی هتل و رستوران به صورت پراکنده وجود دارد که شما برای اقامت ارزان در کو ساموی ( Ko Samui ) بهتر است که یک مکان مناسب را پیدا کنید. یک سفر یک روزه را برای دیدن این پارک ترتیب دهید. شما می توانید که در این جزایر بکر قایق‌ سواری در آبگیر های دنج را نیز تجربه کنید و دور از شلوغی شهر ها ، چند ساعتی را در طبیعت زیبای ساحلی بگذرانید.

  برای سفر به تایلند چه وسایلی در چمدان خود بگذاریم ؟

باغات پروانه

سامویی جزیره کهن تایلندی

شما با بازدید از این منطقه می توانید که پروانه های بسیار زیبایی را که در این جزیره وجود دارد ببینید و لذت ببرید. شما در طبیعت زیبای این منطقه پروانه های زیبایی را خواهید دید که در طبیعت گرمسیر و زیبای این ناحیه مشغول پرواز هستند. شما در این مناطق چرخه تکثیر پروانه ها را هم می توانید که ببینید که به مرور این چرخه رو به افزایش هستند. به جز پروانه ها حشرات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند. کندو های بسیار بزرگی وجود دارد که شما می توانید که در این کندو ها زنبور هایی را در حال کار هستند را ببینید. تایلند کشوری هست که یک موزه ای بزرگ از حشرات را دارد که این موزه شامل حشرات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تدارک دیده شده است. در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین این مزرعه واقع شده که از ۸: ۳۰ صبح تا ۵: ۳۰ عصر فعال است.

مزرعه تمساح ها

برای نگهداری تمساح ها در این جزیره ۲ مکان وجود دارد؛ که یکی از این مکان ها در پشت فرودگاه با وسعت حدود ۷ هزار مترمربع قرار گرفته است که در این مزرعه بیش از ۱۰۰ جاندار مانند Siam، تمساح های آبی ، بزمجه، سوسمار آمریکایی، مار و میمون در آن زندگی می کنند و در این مزرعه همه روزه نمایش هایی در ساعات ۲ و ۴: ۳۰ بعد از ظهر در آن اجرا می شود. مکان دومی که معرفی می کنیم در جنوب جزیره و در آبشار Namuang واقع شده که در این مکان هم نمایش های جالبی مانند نمایش خانمی که سرش را به دهان یک تمساح قرار می دهد، اجرا می شود. با بازدید از این مکان شما می توانید که از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها دیدن کنید و از این همه عطمت و شگفتی های موجود شگفت زده شوید

  سفر داوطلبانه به تایلند برای نجات فیل های چیانگ مای

آکواریوم و باغ وحش ببر

در صورتی که شما علاقه ای به غواصی و شنا ندارید برای دیدن جانوران دریایی بهتر است که در جنوب جزیره بعد از دهکده Huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر بروید و از زندگی زیردریایی دیدن کنید. شوما می توانید که جانوران بسیاری را در بین صخره های مرجانی این ناحیه مثل لاک پشت ، کوسه ، گربه ماهی و سایر جانوران آبهای آزاد اقیانوس زندگی می کنند را ببینید. در این محل فروشگاه هایی وجود دارد که غذای مخصوص این جانوران را عرضه می کنند شما می توانید که از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا بخرید و به لاک پشت هایش غذا بدهید؛ اما جایگاه های ببر در این باغ وحش در نزدیکی در خروجی و در قفس های بزرگ است که ببر های عظیم الجثه قرار گرفته اند و شما می توانید که با آن ها عکس بگیرید. نمایشی با هنر نمایی طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین حدود ساعت ۱ بعد از ظهر ها در این مکان اجرا می شود.

خانه باستانی

در این مکان یک خانه بسیار قدیمی و کهن تاریخی وجود دارد که قدمت این خانه تا حدود ۱۵۰ سال هم می رسد. این خانه طوری ساخته شده است که تمام قسمت های آن بدون استفاده از هرگونه میخی به هم وصل شده است! چند کیلومتر بعد از دهکده Huathanon این بنا در سمت راست جاده ۴۱۷۰ واقع شده است.

  سال نو در تایلند چه خبر است؟

مزرعه مار ها

این مزرعه در ناحیه Ban Talling Ngam و در جنوب غربی جزیره واقع شده است. با این که تنوع مار های این جزیره زیاد نیست و از همین رو هم شما در هنگام حضور تان ممکن است که شانس دیدن آن ها را در طبیعت از دست بدهید. شاه کبری های بزرگ در این محل زندگی می کنند؛ اما نکته مهم این که این مار ها اصلا خطرناک نیستند و این مار ها با اولین مواجهه با افراد فرار می کنند. شما می توانید که مار های دیگری نظیر سایر کبری ها و پیتون ها را در جنگل های سامویی ببینید. این مار ها غیر بومی هستند. شما می توانید که در این جا عقرب، میمون و تمساح را به همراه نمایش هایی از مار بازان مشاهده کنید. از ساعت ۱۱ صبح و ۲ بعد از ظهر این نمایش ها همه روزه اجرا می شوند. با سفر به تایلند با تور تایلند از سامویی جزیره کهن تایلندی دیدن کنید و از جاذبه های زیبای این جزیره لذت ببرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.