گردشگری

زیبا ترین مناظر طبیعی تایلند

زیبا ترین مناظر طبیعی تایلند: تایلند، جز آن دسته کشوری هایی است که علاوه بر سواحل و جزایر توریستی که دارد چندین پارک ملی شگفت انگیز را هم برای بازدید دارد و در صورتی که ازاین کشور قصد بازدید را داشته باشید بهتراست که از پارک های متنوع و زیبای آن دیدن کنید. نکته قابل توجه در این پارک ها این است که این پارک های ملی در تایلند، با بیشتر مناطق ساخته شده در این کشور دارای تضاد هستند.

در نزدیکی این پارک ها هتل ها و استراحت گاه های متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها برای اقامت بعد از یک روز تفریحی در تور تایلند استفاده کنید. شما با بازدید از این پارک ها، این فرصت را دارید تا برخی از بیابان های دست نخورده تایلند و حیات وحش آن تماشا کنید.

زیبا ترین پارک های طبیعی تایلند

پارک های طبیعی تایلند

شما را در این قسمت از این سایت با بعضی از پارک های طبیعی تایلند آشنا می کنیم که این پارک ها عبارتند از :

  • پارک ملی کوی بوری
  • پارک ملی کائنگ کراچان
  • پارک ملی خاو سام روئی یوت
  • پارک ملی اراوان

پارک ملی کوی بوری

یکی از پارک های طبیعی تایلند که در بین سایر پارک ها از محبوبیت زیادی برخوردار است پارک ملی کوی بوری است این پارک در نزدیکی مرز برمه و در واقع به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردش گری در تایلند است که در صورت بازدید و برای مشاهده حیات وحش ، به ویژه فیل ها، شناخته شده است. در این پارک شما می توانید که گله های فیل را که در حال حمام کردن در استخر های آب در نزدیکی ایستگاه فرعی پایانگ هستند پیدا کرد. از آن جایی که مساحت این پارک وسیع است از این رو بازدید کنندگان مجاز به رانندگی اتومبیل خود در پارک هستند و ورود اتومبیل ممانعتی ندارد.

زیبا ترین پارک های طبیعی تایلند

پارک های طبیعی تایلند

شما در صورت سفر به پارک های طبیعی تایلند برای کشف مناطق حفاظت شده این پارک بهتر است تا تور راهنما را همراه تان داشته باشید. شما در صورت اقامت شبانه در این پارک می توانید که چادر یا خانه های ییلاقی را در این اجاره کنید و به این ترتیب می توانید که اقامت خوبی را داشته باشید. این منطقه در برخی فصل های سال و در ماه های مه و نوامبر باران زیادی شروع به بارش می کند در صورتی که به این پارک بروید، در این صورت باید انتظار باران زیادی را داشته باشید. ماه های ژوئن و ژوئیه معمولا خشک ترین ماه های این منطقه هستند.

پارک ملی کائنگ کراچان

از دیگر زیبا ترین مناظر طبیعی تایلند و بزرگ ترین پارک های ملی کشور تایلند که در حاشیه منطقه طبیعی حفاظت شده تا نینتار در برمه واقع شده است. پارک ملی کأنگ کراچان است که این پارک ، کاملا جنگلی است. این پارک دارای گونه های متنوع گیاهی است که این پارک در ماه های مارس و دسامبر به خاطر مه صبح گاهی متراکم پوشش دهنده پارک با تپه های چسبیده به ابر ها بسیار دل انگیز می شود و این صحنه بسیار معروف است.

این پارک با دارا بودن تنوع جانوری و گیاهی با داشتن حیات وحش متنوع خود به ویژه پرندگان و پروانه های شناخته شده، بسیار مشهور است. درباره تنوع پرندگان این پارک باید بگوییم که بیش از ۴۰۰ گونه از پرندگان در این پارک شناسایی شده اند ، پیتای غول پیکر ، لک لک بزرگ آرگوس و گردن کلفت از جمله گونه های نادر در این پارک هستند. پلنگ، سگ وحشی ، خرس و فیل هم از پستا نداران موجود در این پارک هستند.

در بازدید از این پارک های طبیعی تایلند شما می توانید در یکی از رودخانه ها و یا دریاچه بزرگ پارک، قایق سواری کنید. و لذت ببرید. پارک ملی کائنگ کراچان، برای انواع فعالیت ها از جمله پیاده روی در جنگل ، تماشای پرنده ها ، قایق رانی و یا پیمودن یکی از قله های بلند پارک مقصدی هیجان انگیز و بسیار مهیج است.

زیبا ترین پارک های طبیعی تایلند

پارک ملی خاو سام روئی یوت

در استان پراچواپ خیری خان پارک ملی خاو سام روئئ یوت واقع شده است، این پارک زیبا از تپه های سنگ آهک زیبایی ساخته شده است که بسیار قابل توجه است. درباره معنای نام این پارک باید بگوییم که این به معنای « کوه با ۳۰۰ قله » است. یکی از جاذبه های این پارک غار فایا ناخون است که بسیاری از بازدید کنندگان، برای بازدید و دیدن از این غار فایا ناخون به این پارک ملی می آیند، درباره این غار می توانیم بگوییم که این غار یک غار بسیار بزرگی است که دارای عبادت گاه برای بومیان منطقه است.

در این پارک بیش از 300 گونه و نوع پرنده را می توانی ببینید و از این لحاظ این پارک نیز قسمتی محبوب برای تماشا گران که عاشق پرنده های مختلف هستند است. معمولا برای مشاهده پرندگان مهاجر ، ماه های ژانویه و فوریه ، زمان بسیار مطلوبی است. در صورت سفر به تایلند و هواهین ، بهتر است تا سفری یک روزه به پارک ملی خاو سام روئی یوت را در برنامه تان داشته باشید.

پارک ملی اراوان

در پارک های طبیعی تایلند قسمت غرب تایلند و در ایالت کانتچا نابوری پارک ملی اراوان واقع شده است. این پارک زیبا دارای جاذبه های زیادی است یکی از جاذبه های مهم این پارک های طبیعی تایلند ، آبشار هفت طبقه ای است که بعد از فیل اسطوره هندو، نامگذاری شد. بازدید از این پارک بسیار مهیج است شما می توانید که با بالا رفتن از این آبشار در استخر شنا کنید.

پارک ملی اراوان

همچنین این پارک علاوه بر آبشار هایی که دارد دارای چند غار متنوع و بزرگ هم است که شما می توانید به راحتی در آن ها به گشت و گذار بپردازید. برای این که به این پارک زیبا و فوق العاده بروید ساده ترین راه این است که با سوار شدن به اتوبوس از شهر کانچانابوری می توانید بعد از حدود یک ساعت و نیم، به این پارک برسید. در این بازه باید بگوییم که اتوبوس های متعددی به این مقصد همه روزه وجود دارد، شما می توانید که یک سفر راحت داشته باشید.
همان طور که گفتیم هتل ها و ویلاهای زیبایی در کنار پارک های آبی تایلند وجود دارد که در صورتی که شما بخواهید بیش از یک روز را در پارک ملی اراوان سپری کنید، می توانید به این هتل یا ویلا های اجاره ای بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا