Let’s travel together.

راهنمای زندگی ارزان در تایلند

0 62

زندگی ارزان در تایلند

یکی از بهترین کشور های توریستی در دنیا که جاذبه های این کشور سالانه تعداد زیادی از افراد را برای بازدید از این منطقه به این کشور می کشاند تایلند است این کشور در دنیا بی نظیر است علاوه بر طبیعت و محیط عالی که دارد تمام چیز ها در تایلند بسیار عالی هستند مهم ترین مسئله بحث غذا است که این کشور دارای بهترین منو های غذایی در جنوب شرقی آسیا است. این کشور با داشتن بهترین دست پخت و غذا های با قیمت بسیار ارزان علاوه بر طبیعت بکرش همیشه تعداد زیادی گردشگر را دل باخته خود می کند.

از این رو بسیاری افراد هستند که محو زیبایی های این کشور می شوند زیرا این کشور آنقدر زیباست که جمعیت زیادی را برای بازدید در خود جای داده است و بیشتر مسافرانی که در آن حضور دارند بیشتر شان تصمیم می گیرند تا تعداد روز زیادی را در آن جا سپری کنند و نه تنها سفری چند روزه بلکه سفری چند ماهه را به آن جا داشته باشند.

زندگی ارزان در تایلند

تا در این صورت آن ها بتوانند که با داشتن زمان کافی و در فرصت مناسب همه جاذبه ها و تفریحات تایلند را امتحان کنند و یک سفر طولانی ماجرا جویانه را در این کشور تجربه کنند. شما اگر چنین تصمیمی را دارید در گام اول باید حسابی تمام مسائل را مدیریت کنید ؛ بنابراین اینجاست که شما باید مدیریتی اصولی را بر روی تمام هزینه های ریز و درشت خود تان داشته باشید تا در صورت مدت اقامت خود در این کشور به هیچ عنوان با مشکل اساسی و کمبود منابع مالی روبرو نشوید !

در صورتی که ما را در این بخش همراهی کنید می توانید که راهنمایی های لازم جهت زندگی ارزان در تایلند را را به دست بیاورید زیرا ما نکات مهمی را در این باره در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هیچهایک کنید

از آن جایی که این کلمه کمی گنگ است شاید از شنیدن این کلمه متعجب شوید و اگر اولین بارتان است که این کلمه به گوش تان می خورد باید بگوییم که معنی کلمه هیچهایک یعنی رایگان سواری ! جالب است بدانید که در این روش شما بدون این که هزینه ای را بابات کرایه پرداخت کنید سوار ماشین های عبوری می شوید.

  4 جذابیت تایلند برای مسافران

به راحتی به مقصد می رسید. شاید بپرسید که چگونه ممکن است که به رایگان سوار خودرو شد باید بگوییم که از آن جایی که گردشگران زیادی در این کشور همه ساله حضور دارند فرهنگ این کار در بین آن ها کاملا جا افتاده شده است پس تایلند کشور مناسبی برای رایگان سواری است می توانید که با هیچهایک به شهر های زیادی در تایلند بروید و به این ترتیب گردشگران خارجی و مردم محلی منطقه را از نزدیک ببینید.

دور غذا های بین المللی و اروپایی را خط بکشید

درست است که هزینه غذا در تایلند بسیار بالا نیست اما رستوران های که غذاهای بین المللی دارند هزینه ها کمی می تواند متفاوت باشد و برای شما که می خواهید در هزینه های تان کمی صرفه جویی کنید بهتر است که این کار را بلد باشید. معمولا غذا خوردن مهم ترین نیاز هر فرد است اما می شود در این مورد هم کمی کوتاه آمد.

در اولین گام برای کم کردن هزینه های اضافی بهتر است تا به جای غذا خوردن در رستوران های لوکس و بین المللی تایلند به سراغ غذا های خیابانی بروید زیرا تایلند کشوری است که آوازه غذا های خیابانی آن بخاطر طعم و قیمت ارزان آن زبان زد خاص و عام است پس اگر می خواهید خرج اضافی برای خود نتراشید مطمئنا این غذا ها بسیار بهتر است و به هیچ وجه سراغ غذا های اروپایی نروید.

زیرا که این غذا ها بسیار گران هستند و علت ان هم به دلیل واردات، است که غذا های غربی قیمت بسیار بالایی دارند. غذای تایلندی بسیار خوشمزه تر از آن غذا ها است و شما خودتان در صورتی که آن ها را امتحان کنید می بینید که مزه چندان خوشایندی را ندارند! پیدا کردن غذا در این کشور بسیار راحت است زیرا که در تایلند شما در هر منطقه آن که قدم بگذارید چرخی هایی را می توانید مشاهده کنید که انواع غذا های متنوع و خوشمزه ای را می پزند و از آن جایی که قیمت چندان بالایی هم ندارد این غذا ها فقط مخصوص گردشگرانی چون شما است که آن ها را با بهایی ناچیز به فروش می رسانند!

  آشنایی با غار چیانگ دائو در تایلند

به کسی انعام ندهید

جالب ترین نکته ای که می توان درباره فرهنگ و رسوم مردم این کشور به آن اشاره داشت این مورد است که در این کشور هیچ وقت هیچ کس انتظار دریافت انعام را از کسی ندارد، زیرا که همچین فرهنگی در تایلند اصلا از ابتدا وجود نداشته است. شما برای حذف هزینه های اضافی بهتر است که لارج بازی را کنار بگذارید و از این نوع کار ها در تایلند انجام ندهید و پول خود تان را خرج نکنید. ممکن است که کمی احساس خساست بکنید و کمی خسیس به نظر برسید ولی مسئله خیلی مهم این است که اول بهتر که فکر هزینه روزهای بعدی که در این کشور اقامت دارید را بکنید و سپس اقدام به این کار ها بکنید.

زندگی ارزان در تایلند

آب آشامیدنی خود را از فروشگاه نخرید

از آن جایی که آب آشامیدنی در تایلند هم مثل سایر کشور های آسیایی خریدنی است و آب شرب لوله کشی در این کشور وجود ندارد ممکن است که در صورت نیاز به آب به فروشگاه ها و یا مغازه ها بروید معمولا شما می توانید که در جایی و در خارج از فروشگاه های زنچیره ای تسکو آب آشامیدنی خودتان را با کمترین هزینه تهیه کنید. بهتر است تا به جای فروشگاه ها به سراغ ماشین هایی بروید که در ازای گرفتن ۱۱۵ تومان به شما یک لیتر آب می دهند؛ که این هزینه کم شما را بسیار در کاهش هزینه ها کمک می کند زیرا اگر شما قصد خرید همین آب را از فروشگاه های دیگر داشته باشید حتما باید برای تهیه آب 10 تا ۲۰ برابر بیشتر هزینه پرداخت کنید.

  ‌مهیج ترین ورزش‌ های آبی تایلند

برای بازدید از جاذبه ها پول ندهید!

همان طور که می دانیم تایلند جز کشور های پر جاذبه است در این کشور تا چشم کار می کند پر است از طبیعت بکر و بی نظیری که هر بیننده ای را جذب خود می کند. هر جای تایلند که قدم بزنید با بهترین مکان های دیدنی روبه رو می شود. حتما نیاز ندارید که شما که نیازی نیست برای بازدید از تک تک عبادت گاه های تایلند صدها دلار پول را هزینه کنید.

بهتر است که در این مورد شما به جای بازدید ، تفریحات دیگری مثل شنا در ساحل و دوچرخه سواری را امتحان کنید، بهتر است تا دوچرخه ای را بگیرید و به دل طبیعتی خیره کننده بزنید و حسابی لذت ببرید.

حواستان به جریمه پلیس باشد

درست است که این شهر بسیار شلوغ است و توریست های زیادی برای گردش و تفریح به این شهر سفر می کنند برای همین هم این شهر از نظر امنیتی در بعضی از مکان ها پلیس های امنیتی زیادی قرار دارد شما هم اگر برای ماجرا جویی ای چند ماهه در تایلند به سر می برید و شهر های نظیر پوکت ، پاتایا و چیانگ مای را برای گردش و سفر انتخاب کرده اید از آن جایی که این محل ها توریستی هستند برای همین هم پر است از پلیس هایی است که در گوشه ای منتظر فرصت ایستاده اند تا در لحظه کوچک ترین خطایی را کنترل کنند و به محض اینکه خطایی از شما سر دیدند شما را با جریمه های سنگین حسابی غافل گیرتان کنند! پس بهتر است که شما هیچ بهانه ای را دست پلیس ندهید، مهم ترین نکته این که بهتر است که همیشه کلاه ایمنی و گواهی نامه اتان را به همراه داشته باشید و مهم ترین کار این است که آشغال به هیچ وجه روی زمین نریزید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.