دهان و دندان

ایمپلنت دندان و روشهای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان و روشهای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها : بهداشت دهان و دندان امری ضروری در حفظ سلامت دندان ها می باشد ، و در صورت بی توجهی به این موضوع دندان ها تا حد زیادی پوسیده می شود ، و ممکن است این پوسیدگی تا حدی پیشرفت کند که دندان ها از بین برود . و فرد در نحوه ی صحیح غذا خوردن و صحبت کردن ئچار مشکل می شود . در این صورت فرد ناچارا برای سلامتی و حفظ ظاهر و زیبایی شان نیز شده ، می بایست از درمان هایی برای جبران این مشکلات استفاده کند . یکی از بهترین روش های درمان ایمپلنت دندان می باشد .

البته برای جبران دندان های از دست رفته و حل مشکل بی دندانی می توان از درمان هایی موقتی استفاده کرد ، اما قطعی ترین و دائمی ترین روش برای درمان این مشکل ایمپلنت دندانی است ، در واقع ایمپلنت مثل دندان طبیعی عمل می کند ، و از دندان های طبیعی قابل تفکیک نمی باشد و به عنوان قسمتی از بدن شما به شمار می رود .

ایمپلنت دندانی لبخند زیبا و چهره ی جذاب را به شما به ارمغان می آورد و در نهایت اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد . برای اینکه عمل ایمپلنت دندان موفقی آمیز باشد ، و ماندگاری و طول عمر ایمپلنت دندانی زیاد شود ، بایستی بعد از عمل کاشت ایمپلنت مراقبت های بهداشتی را رعایت کرد ، پس از کاشت ایمپلنت مرتبا مسواک زده و حتما از نخ دندان نیز استفاده کنید.

روش هایی جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان

همیشه و در همه زمان پیشگیری و جلوگیری از وقوع بیماری بهتر از درمان آن می باشد . برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ، ابتدا بایستس علل پوسیدگی دندان را بشناسیم و سپس با رعایت یکسری نکات مانع از پوسیدگی دندان ها شویم .

در علم دندانپزشکی پوسیدگی دندان یک بیماری غیر مسری و غیر عفونی است ، و این بیماری به دلایلی همچون تجمع میکروب ها و شیرینی جات به مدت زیاد در دندان ها رخ می دهد . پلاک ها مکانی برای تجمع میکروب ها و مواد قندی می باشد. تجمع میکروب ها در پلاک ها ابتدا اسیدهای آلی و سپس مواد معدنی و عاج دندان را از بین می برد ، و در نهایت منجر به پوسیدگی دندان ها می شود . برای جلوگیری از پوسیده شدن دندان ها باید از ورود میکروب ها و مواد قندی به داخل دهان جلوگیری کرد ، تا از تجمع میکروب ها روی پلاک دندانی و پوسیدگی دندان جلوگیری شود .

ایمپلنت دندان,ایمپلنت دندانی,کاشت ایمپلنت

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان بایستی یکسری نکاتی را رعایت کرد ، که عبارتند از :

  1. تقویت دندان و دهان
  2. از مواد قندی و شیرینی جات کمتر استفاده کنید ، و به جای آن از مواد طبیعی استفاده کنید .
  3. حذف میکروارگانیسم ها

ایمپلنت دندانی جایگزینی برای دندان های از دست رفته است و ی نقش دندان مصنوعی را برای انسان بازی می کند. ایمپلنت دندانی درمانی دائمی و همیشگی برای جبران مشکل بی دنداتی است و برای همیشه برای شما می ماند .

انجام کاشت ایمپلنت دندانی ، به این معنی است که ما برای سلامتی و زیبایی خود هزینه و ارزش قائل شده ایم. تشخیص این موضوع که کاشت ایمپلنت دندان برای شما نیاز و ضروری است ، بر عهده ی متخصص ایمپلنت می باشد . توصیه ی ما به شما این است ، که ابتدا به یک متخصص مراجعه کنید ، متخصصین ما در کلینیک دنتیست ایران ، آماده ی ارائه ی خدمات دندانپزشکی با بهره گیری از جدیدترین متد ها و تکنولوژی ها هستند ، متخصص با مراجعه شما ، ابتدا دندان های شما را معاینه می کند و سپس در مورد روش درمانی مورد نیاز با شما صحبت می کند ، در واقع تشخیص اینکه دندان شما کشیدگی، ترمیم و یا کاشت ایمپلت نیاز دارد ، به عهده ی متخصص ایمپلنت می باشد .

مواردی هم است که ممکنه قسمتی از دندان آسیب ببیند و دچار لب پریدگی شده است، در اینگونه موارد می توان از روش هایی همچون روکش کامپوزیت ونیر به جای ایمپلنت استفاده کرد .

برای کاشت ایمپلنت دندانی از پایه ای هم رنگ دندان ها و از جنس تیتانیوم استفاده می شود . ایمپلنت مثل دندان طبیعی ساخته می شود . نحوه ساخت و قرارگیری پایه ایمپلنت باید به نحوی باشد که به طور کامل با استخوان پیوند بخورد . روکش ایمپلنت هم باید به طور صحیح و محکم به پایه متصل شده و ظاهر مناسب و خوبی داشته باشد . بخاطر ظرافت کاری این مراحل و اینکه به صورت حرفه ای انجام شود ، بایستی به یک متخصص خوب مراجعه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا