موفقیت

رهایی از قلاب آدم های ناجور

رهایی از قلاب آدم های ناجور با خودشناسی

اگر شما جز افرادی هستید که همیشه با آدم های ناجور وارد رابطه شده و همیشه طرف مقابل یک راهی برای از بین بردن روح و روان شما پیدا می کند، باید بدانید که تنها وجه اشتراک این روابط خود شما هستید. برای رهایی از قلاب این آدم ها فقط یک راه دارید. باید سواد خود را درباره ی خودتان بالا ببرید. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با مجله ی موفقیت و سلامت آبی همراه باشید.

حتما تا حالا به این سوال فکر کرده اید که چرا آدم های متین و آروم دائما جذب آدم های ناجور می شوند؟ چرا این اتفاق برای یک دسته از انسان ها دائما تکرار می شود؟ این اتفاق زمانی می افتد که فرد مورد نظر در بیان احساسات خودش ناتوان باشد. این ناتوانی باعث می شود تا فرد همواره با انسان های ناسالم ارتباط داشته باشد. برای رهایی از قلاب آن ها باید نسبت به احساسات خود آگاهی داشته باشیم.

رهایی از قلاب
رهایی از قلاب

چگونه ناتوانی در بیان احساسات شما در دام می اندازد؟ دلیل اول:

زمانی که شما در بیان احساسات خود ناتوان هستید، افرادی را انتخاب می کنید که گستاخ و پر رو باشند. اگر خجالتی و منفعل هستید و در ایجاد مرزهای شخصیتی خود ضعیف عمل می کنید در قلاب آدم های قلدر و زورگو گرفتار می شوید. پس ضعیف بودن شما باعث می شود از طرفی خودتان به خود خواه ها و زورگو ها تمایل نشان دهید و از طرفی آن ها هم شما را در دام خود گرفتار کنند. پس برای رهایی از قلاب آن ها باید مهارت خود در زمینه ی بیان احساسات را بالا ببرید.

چگونه ناتوانی در بیان احساسات شما در دام می اندازد؟ دلیل دوم:

بی ثباتی هیجانی آدم های ناجور، هیجانات سرکوب شده ی شما را تحریک می کند. افرادی که مدام احساسات خود را سرکوب می کنند و با هر پدیده ای کاملا منطقی و خشک برخورد می کنند در طول زندگی به مرور زمان به افرادی تبدیل می شوند که از پشت یک دیوار شیشه ای با دیگران ارتباط برقرار می کنند. در مواجهه با افرادی که دارای بی ثباتی هیجان و شدیدا احساسات خود را بروز می دهند این دیوار شیشه ای شکسته می شود و به صورت ناخود آگاه با افرادی که مانند بچه ها، ثبات احساسی و هیجانی ندارد وارد رابطه می شوند. خب اگر شما جز این دسته از افراد باشید در قلاب هیجانی ها گرفتار می شوید. زیرا از طریق شور و هیجان آن ها احساسات را در درون خود تجربه می کنید. اما از سویی با یک پسرک یا دخترک کوچک به لحاظ روانی طرف هستید و هر روز در یک دردسر جدید گرفتار شده و برای رهایی از قلاب آن ها باید بهای سنگینی بپردازید.

چگونه ناتوانی در بیان احساسات شما در دام می اندازد؟ دلیل سوم:

افرادی که مدام احساسات خود را سرکوب می کنند، در قلاب رابطه های دراماتیک و پرهیجان گیر می افتند. چون اعتیاد طرف مقابل به داستان و حاشیه، حس مهم بودن به این افراد می دهد. آن ها مانند یک کودک خردسال به طرف مقابل سنجاق می شوند و با ایجاد حس قربانی بودن شما را به طور کاذب مهم جلوه می دهند.

یک آدم بی ثبات بالاخره یک راهی برای خراب کردن همه ی زحمات شما پیدا می کند. چون جایگاه قربانی باعث می شود تا احساس مهم بودن کنند. آن ها هم می ترسند جایگاه مهم خود را از دست بدهند. بنابراین از روش های درام استفاده می کنند. بدین ترتیب این رابطه ها به صورت رقصی سمی بین ناجی و قربانی و نوسان میان سرخوشی و بدبختی جریان می یابد.

رهایی از قلاب
رهایی از قلاب

پیام آخر

این قربانی هایی که شما به دلیل ناتوانی در بیان احساسات خود آن ها را جذب می کنید، بالاخره شما را ترک می کنند. بسیار دردناک است کسی که انرژی و زمان زیادی را برایش صرف کرده اید شما را ترک کند. چون شما در سراسر رابطه خود را فدا کرده اید تا او راضی باشد. شما هیچ انتخابی را برای خود انجام نمی دهید و همین موضوع جذابیت شما برای قربانی را کم می کند. بدین ترتیب او شما را رها کرده و شما نیز به دنبال یک نفر دیگر با خصوصیاتی بدتر از نفر قبلی می گردید.

اما باید این دور باطل را خراب کنید. از قلاب این آدم ها رها شده و توانایی بیان احساسات خود را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا