Let’s travel together.

رسم شگفت انگیز تایلندی ها

0 45

قبل از سفر به تایلند بدانیم

بسیاری از افرادی که به تایلند سفر می کنند دوست دارند تا در این کشور به شهر بانکوک سفر کنند و این شهر را به عنوان مقصد گردش گری خود انتخاب کنند درست است که بانکوک شهر بسیار شلوغی است و این شلوغی در بیشتر اوقات سبب وجود بی نظمی هایی در بانکوک می شود. در این شهر رسم و رسوم های وجود دارد که همگی به خوبی قابل تشخیص هستند و این رسم و رسومات را حتی برهم ریختگی شهر هم نتوانسته که مخفی کند. قبل از سفر به تایلند شما 10 نکته خارق العاده را باید بدانید شما باید در سفر تان به مردم محلی احترام بگذارید و نشان دهید که با آنها صمیمی هستید.

سلام و احوالپرسی های متنوع که در هیچ جای دیگری نمی بینید

شاید جالب باشد تا بدانید که روش های مخصوص و به خصوصی را برای سلام و احوالپرسی کردن در بانکوک باید انتخاب کنید. برای این که این روش ها را بدانید باید روش های مخصوص آن ها را دنبال کنید. شما نباید به محض دیدن کسی دستتان را دراز کنید و دست بدهید بلکه باید در ابتدا دو دست تان را که در جلوی سینه تان و یا جلوی بینی تان قرار گرفته به هم فشار دهید و سپس سرتان را به آرامی پایین بیاورید. این نوع احوال پرسی در تایلند و در این شهر مرسوم ترین نوع سلام و احوالپرسی ای است که شما به محض ورودتان به این کشور در خیابان ها از این نوع احوال پرسی ها بسیار خواهید دید.

  بازار شناور آمفاوا در بانکوک تایلند

کاخ بزرگ بانکوک

احترام مطلق را فراموش نکنید

اهالی تایلند تعصب زیادی را نسبت به دولت کشور خود دارند و باید بگوییم که تایلند یک سلطنت مطلقه را دارد که در این کشور خانواده ی پادشاهی زندگی می کند این خاندان در تایلند مورد احترام ترین خانواده در این کشور محسوب می شود. این خاندان به خاطر ۶۰ سال خدمتی که به مردم این کشور کرده است از این رو بسیار مورد احترام مردم تایلند است. از این رو شما می توانید که همه نقاط این شهر تصویر اورا ببینید.

این تصاویر را می توانید در پوسترها وورودی ساختمان ها و حتی عکس هایی که راننده تاکسی ها روی داشبورد تاکسی شان دارند ببینید مثل کشور ما ان ها هم نسبت به سرود ملی شان بسیار تعصب دارند؛ و وقتی سرود پادشاهی در فیلم ها، کنسرت ها، مراسم ورزشی یا هر جای دیگری خوانده می شودبه احترام شان باید بایستید! تمام توریست هایی که به این کشور سفر می کنند باید این را به خاطر داشته باشند که حتی باید از اظهار نظر درباره خانواده سلطنتی هم کاملا پرهیز کنند زیرا هر حرفی در این باره باعث مجازات و حتی زندانی شدن فرد می شود.

غرور ملی از هر چیزی برایشان مهم تر است

یکی از مهم ترین چیز هایی که برای تایلندی ها بسیار اهمیت دارد این است که این کشور برای تامین تمام موارد این کشور راه کار های مهمی را انجام داده است طبق دستور شان پخش سرود ملی آن هم ۲ بار در روز در شبکه های تلویزیونی است. ممکن است که این به نظرتان کمی عجیب باشد اما این قانون برای همه حتی عابران پیاده، دانش آموزان و مسافران باید وقتی این سرود پخش می شود، حتما باید حرکت نکنند.

  راهنمای زندگی ارزان در تایلند

روزهای رنگی

آن ها بر طبق افسانه هایی که برای خود شان دارند، برای هر روز هفته شان یک رنگ خاص را دارند. برای آن ها شنبه ها یک رنگ یک شنبه ها یک رنگ و دوشنبه ها بسیار پر رنگ تر از بقیه ی روزها است. در این روز بیشتر مردم همیشه لباس های زرد رنگ را می پوشند تا در روز تولد پادشاه آن روز را گرامی بدارند. رنگ صورتی در سه شنبه ها و آبی کمرنگ در جمعه ها رنگ های معروف دیگر است که به مناسبت روز تولد ملکه شکل گرفته است.

نام های مستعار

برترین تعصب تایلندی ها به این مورد است که این افراد به شکل بسیار وحشتناکی به نام هایشان بسیار پایبند هستند و این افراد همدیگر را با نام شناسنامه خود صدا می زنند.

رنگ ها، حیوانات، میوه ها جز نام های سنتی قدیمی این کشور است! مثلا اسم یکی زرد و دیگری قرمز یا گریپ فروت است! ممکن است که در تایلند شما با اسم های مستعار بیشتری روبرو شوید که این نام ها کمی بهتر و مدرن تر از نام های سنتی هستند نام های لوکس امروزی بنز و پول است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.