Let’s travel together.

راهنمای سفر به شهر دبی و پر جاذبه امارات متحده ی عربی

راهنمای سفر به شهر دبی و پر جاذبه امارات متحده ی عربی

0 93

راهنمای سفر به شهر دبی و پر جاذبه امارات متحده ی عربی : به طبع همه ی ما بارها و بارها نام دبی را از دیگران واز رسانه ها شنیده ایم.این شهر یکی از مدرنترین ومحبوب ترین شهرهای گردشگری وتوریستی جهان به شمار می رود وهمه ساله گردشگران وتوریست های بسیاری زیادی از سراسر دنیا برای دیدن جاذبه های فوق العاده ومنحصر به فرد این شهر انجا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.مسافرانی که به این نگین خوش آب ورنگ خاورمیانه مسافرت می کنند در انجا مردمی با فرهنگ های مختلف را مشاهده کرده وجاذبه هایی را در انجا مشاهده می کنند که نظیر ان را در هیچ جای دنیا نمی توان دید. با سفر به دبی با تور دبی از این شهر دیدنی و پرجاذبه دنیا دیدن کنید .

از انجایی که شهر دبی به کشور ما ایران بسیار نزدیک است ودارا بودن آب وهوای ملایم در پابیز در این شهر موجب شده است که در این فصل یعنی فصل پاییز ایرانی های زیادی این شهرلوکس ومدرن را برای مسافرت وگشت وگزار انتخاب کنند ومسافرت های زیادی از طرف ایرانیان در این فصل به انجا انجام شود.دبی شهری است که در ان مدرنیته وسنت باهم اجین شده است واین موجب شده است که جذابیت این شهر برای گردشگران افزایش پیدا کند.این امکان برای شما مسافران عزیز در این شهر فراهم است که در هتل های لوکس وگران قیمت این شهر با امکانات بالایی که دارا می باشند اقامت کنید واز مراکز خرید ان که از بزرگترین وشیک ترین مراکز خرید دنیا به حساب می ایند دیدن کرده واز انها خریدی به صرفه داشته باشید.وهمین طور این امکان برای کسانی که علاقه ی فراوانی به دیدن اثار باستانی وتاریخی دارند فراهم است که در قسمت های تاریخی شهر از خانه های قدیمی وموزه های سنتی این شهر دیدن فرمایند.در ادامه ی معرفی این شهر زیبای توریستی و همچنین راهنمای سفر به شهر دبی  با ما همراه باشید.

شهر دبی وموقعیت جغرافیایی ان

راهنمای سفر به شهر دبی

این شهر به عنوان بزرگترین شهر کشور امارات به شمار می اید که در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس واقع شده است. می توان موقیت جغرافیایی این شهر را این گونه مشخص کرد که دبی از سمت شمال شرقی به شارجه،از جنوب به ابوظبی،واز از جنوب شرقی به سلطان نشین عمان منتهی می شود.می توان گفت که مساحت این شهر حدودا 4114کیلومتر مربع است وبنابر اماری که در سال 2018 در انجا گرفته شده است حدود 3010261نفر در این شهر ساکن هستند.

نگاهی مختصر به تاریخ دبی

اولین نشانه های تاریخی در این شهر از سال 1095میلادی به ثبت رسیده است..می توان گفت که اولین نشانه های شهر سازی در دبی به سال 1799 بر می گردد.این شهر در سال 1833به وسیله ی شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان گذاشته شده است.وموقیت جغرافیایی مهم این شهر موجب شده است که در قرن بیستم شهر دبی به یک بندر مهم تبدیل شود.همزمان با کشف نفت در این شهر در سال 1966،دبی وکشور قطر با هم توافق کردند که یک واحد پولی جدید بنام (مجلس نقد قطر ودبی)راه اندازی کنند وقبل از این توافق پول رایج در این شهر روپیه خلیج بود.همز مان با کشف نفت در این شهر چون موقعیت شغلی زیادی برای کارگران فراهم شد بنابراین کارگران خارجی زیادی برای کار کردن به این شهر به سرعت نقل مکان کردند وبه گونه ای که می توان گفت در مدت زمان بسیار کوتاهی حدود 300 درصد جمعیت انجا افزایش پیدا کرد.وانجا تبدیل به یکی از بزرگترین منابع نفتی دنیا شد.شهر دبی امروزی از هنگامی که بریتانیا در سال 1971 ان را ترک کرد شروع به شکل گرفتن کرد.در این هنگام این شهر به همراه چهار شیخ نشین دیگر توانستند کشور امارات متحده عربی را پایه گذاری کنند. با راهنمای سفر به شهر دبی با این شهر توریستی  بیشتر آشنا شویم .

ضروری ترین اطلاعات در مورد شهر دبی

زبان رسمی این شهر

عربی

واحد پول رایج در این شهر

درهم واحد پول رایج در این شهر می باشد که قیمت هر درهم در تاریخ 19 اسفند 1396برابر با 1350تومان بود.

برق شهری این شهر توریستی

برق شهری انجا 220 ولت و50 هرتز می باشد.

کد کشور

971+

شماره های اضطراری در این شهر

 • پلیس(موارد اضطراری):999
 • پلیس(موارد غیر اضطراری):901
 • آمبولانس:998
 • آتش نشانی:997
 • گارد ساحلی :996

تفاوت ساعت ان با ایران

ساعت دبی نیم ساعت از ساعت ایران عقب تر است.

فرودگاه های بین المللی

فرودگاه بین المللی دبی

شرایط آب وهوایی دبی

این شهر دارای آب وهوای گرمسیری بیابانی می باشد.تابستان ها در انجا بسیار گرم ومرطوب وودمای هوا به طور متوسط در روزحدود 41و در شب حدود 30 درجه ی سانتیگراد است.در زمستان ها هوا گرم وطول روز کوتاه ودمای روز به طور متوسط حدود 23و در شب 14 درجه ی سانتیگراد می باشد.اکثر روز های سال دارای هوای افتابی می باشند ومی توان گفت که مقدار بارش باران در انجا در دهه های اخیر افزایش یافته است وسالانه حدود 150 میلی متر باران در انجا می بارد که این بارش ها بیشتر در ماه های آذر تا اسفند روی می دهد.

چه زمانی برای مسافرت به دبی مناسب است؟

می توان گفت که در ماه های دسامبر تا مارس (آذر تا اسفند) این شهر بهترین شرایط اب وهوایی را برای مسافران وگردشگران خود دارا می باشد.در این شهر همیشه باید انتظار آب وهوای گرم را داشت ولی دبی در فصول پاییز وزمستان دارای آب وهوای ملایم است وبیشتر گردشگران هم در این دوفصل یعنی پاییز وزمستان به انجا سفر می کنند.تا از اب وهوای خوب وملایم ان لذت ببرند.

شهر دبی از نظر امنیتی چگونه است ؟

همان گونه که قبلا هم اشاره کردیم این شهر یکی از گردشگر پذیر ترین شهر های عربی می باشد وطبق تحقیقات آمار جرم وجنایت در این شهر بسیار پایین است پس شما با راحتی می توانید برنامه ی سفرتان را به این شهر زیبا بچینید.مطابق آمار وشاخص های جهانی امنیت در کشور امارات متحده عربی در رده 61 جهان قرار دارد.وعلت این امنیت بالای دبی نیز وجود شهروندان چند ملیتی این شهر می باشد .زیرا اگر این شهروندان مرتکب جرم وجنایتی در این شهر بشوند بلافاصله از کشور امارات متحده ی عربی اخراج خواهند شد.

هزینه های اقات در دبی

هاستل ها برای اقامت در شهر دبی دارای محبوبیت کمی بین توریست ها می باشند.ومی توان گفت که به طور کلی این شهر عربی دارای تعداد محدودی هم هاسل می باشد.ولی هتل های بسیار زیادی در این شهر موجود می باشد که حتی در فصل های شلوغ ومملوء از مسافر نیز می توانند جواب گوی همه ی مسافران باشند.این هتل ها از بلند ترین و مجلل ترین گرفته تا هتل هایی که از بابت قیمت مقرون به صرفه هستند ودارای امکانات بسیار مناسبی نیز می باشند.پس نیازی نیست که شما از لحاظ اقامت در هتل های این شهر زیبا نگران باشید.ما در ادامه ی راهنمای سفر به دبی چند هتل مناسب را نیز برای اقامت شما عزیزان در انجا به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین ومناسب ترین هتل های پیشنهادی در دبی

هتل برج العرب:(Burj Al Arab Hotel)

یکی از هتل های پیشنهادی ما به شما عزیزانی که شهر دبی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اید هتل برج العرب می باشد که نام بسیار اشنایی هم هست.می توان گفت که برج العرب مجلل ترین هتل خاورمیانه به شمار می رود که دارای 321 متر ارتفاع است.البته نا گفته نماند که جدیدا دبی رکورد این هتل را با ساختن یک هتل دیگری در این شهر خودش شکسته است.این هتل تنها هتل 7 ستاره ی دنیا می باشد که لوکس ترین سوئیت های ممکن برای اقامت در ان موجود می باشند.متراژ کوچکترین سوئیت این هتل 169 متر مربع ومتراژ بزرگترین سوئیت ان 780 متر مربع می باشد.در مورد این هتل می توان گفت که 7 طبقه از این هتل در زیر دریا وبه صورت آکواریوم ساخته شده است.که بسیار زیبا وقشنگ است.

شماره تماس

97143017777

آدرس اینترنتی

www.jumeirah.com

آدرس

امارات متحده عربی-(Burj Al Arab Heliport Dubai United Arab Emirates)

 هتل آتلانتیس:(Atlantis The Palm Hotel)

این شهر برای جذب گردشگر وتوریست تلاش کرده که بهترین ومجلل ترین هتل ها را با امکانات بی نظیر برای مسافران خود اماده کند.وهتل اتلانتیس نیز بدون شک از بزرگترین ومجلل ترین هتل های 5 ستاره ی دبی وخاور میانه می باشد.در این هتل بسیار زیبا استخر دولفین وپارک ابی وسیع ویک آکواریوم زیر ابی ساخته شده است .این هتل گذشته از امکانات زیاد دیگری که دارد موجب اقامت رویایی افراد در این هتل می شود.
شماره تماس

009714426000

آدرس اینترنتی

www.atlantisthepalm.com

آدرس

امارات متحده –دبی (Crescent Rd –Dubai –United Arab Emirates)

هتل ایبیس دیراستی سنترا:(Ibis Deira City Centre Hotel)

راهنمای سفر به شهر دبی

هتل ایبیس دیرا نیز یکی دیگر از هتل های مناسب این شهر برای اقامت می باشد این هتل 2 ستاره با توجه به امکانات خوبی که دارد دارای شرایط بهتری نسبت به دوهتل قبل می باشد.هتل ایبیس دیرا دارای 365 اتاق است که همگی انها مبله ودارای سیستم تهویه واینترنت بی سیم وتلوزیون ال سی دی وماهواره هستند واز دیگر خدماتی که در این هتل ارائه می شود می توان به این موارد اشاره کرد که ،کرایه اتومبیل ،صرافی،روزنامه،رستوران وهمین طور خدمات ویژه ی معلولین وغیره می باشد.

شماره تماس

0097147028000

آدرس

امارات متحده ،دبی (St -3021 Dubai- United –Arab Emirates)

هزینه های خورد وخوراک در دبی

در کشور امارات فرهنگ غذایی ترکیبی از غذاهای آسیایی وخاور میانه می باشد.و این در صورتی است که در این کشور این امکان نیز فراهم است که بتوان انواع غذاهای بین المللی و فست فودی را پیدا کرد.در این شهر به علت شرایط نامساعد زندگی در نواحی بیابانی رژیم غذایی سنتی این کشور اغلب بر اساس گوشت ،غلات ،ولبنیات فراوان شکل گرفته اند.البته در برخی از نواحی ،سبزیجات هم به آسانی رشد می کنند ودر رژیم غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.می توان گفت که گوشت مورد استفاده بیشتر از ماکیان ومرغ وبز به دست می اید.لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeoبیان می کنیم.
مثلا در شهر توریستی ترکیه ای آلانیا بایست برای یک وعده غذا در یک رستوران تقریبا ارزان قیمت حدود 30 درهم هزینه پرداخت کرد.
برای خوردن یک وعده ی غذایی دو نفره در یک رستوران متوسط هم باید در حدود 195 درهم پرداخت کرد.
و این در صورتی است که هزینه وقیمت مک دونالد در شهر دبی تقریبا 25 دلار و ارزانتر از انها است.

راهنمای سفر به شهر دبی

اگر هنگامی که به این شهر مسافرت می کنید می خواهید در هزینه های خورد وخوراک وغذای خود صرفه جویی کنید پس سعی کنید که در غذا فروشی هایی که در خیابان هستند غذا میل کنید.وهمین طور در صورتی که می خواهید غذایی با قیمت پایین را میل کنید ما به شما حمص را توصیه می کنیم.شما می توانید چند پرس از ان را سفارش دهید بدون انکه نگران قیمت وهزینه ی ان باشید.
ما در ادامه ی مطلب راهنمای سفر به دبی سعی خواهیم کرد که شما را با چندین نوع غذای محبوب در دبی وهمین طور رستوران های معروف این شهر زیبای توریستی اشنا کنیم. و همچنین راهنمای سفر به شهر دبی بیشتر آشنا شوید .

غذا های خوشمزه ومحبوب در شهر دبی

هریس

می توان گفت که این غذا همان حلیم کشور ما است ودر دستور پخت ان گندم وگوشت به کار رفته است.

حمص

در واقع می توان گفت که این یک نوع پیش غذا می باشد که در بین اهالی خاور میانه طرفداران زیادی دارد وبیشتر ان را با ارده ،نخود،ابلیمو،سیر،نمک ،روغن زیتون تهیه می کنند البته در کشور های دیگر در تهیه ان موادی مانند ماست وزیره ونعناع هم به کار می برند.

شاورما

شاورما نیز می توان گفت که همان کباب ترکی کشور ما ایران است ودر تهیه ان از گوشت مرغ وبز استفاده می شود ومعمولا به همراه سبزیجات وترشی وسس مخصوص میل می شود.

شتر شکم پر

از انجایی که این غذا یک وعده ی غذایی بسیار بزرگی است همین مسئله نیز موجب شده است که در کتاب گینس ثبت شود.در تهیه این غذا داخل شکم یک شتر را با گوسفند پر می کنند وداخل شکم گوسفند ها را نیز با مرغ پر می کنند.بزرگی این غذا به حدی است که می تواند حدود 800 نفر را سیر کند.

  کارناوال های شهر دبی

مجبوس

در تهیه این غذا گوشت بره ،برنج وگوجه را به کار می برند ویک طعم دهنده به اسم لومی نیز به این غذا اضافه می کنند که این طعم دهنده این غذا را انچنان خوشمزه می کند که نمی توان در برابر بشقاب دوم از این غذا مقاومت کرد.

چند رستوران پیشنهادی در شهر دبی

رستوران ایرانی (Special Ostadi)

انچنان که از اسم این رستوران پیداست شما می توانید در این رستوران انواع کباب های خوشمزه ی ایرانی را در این شهر عربی میل کنید.
آدرس:َAl ManKhool Road Near Al Fahidi Metro Station Bur Dubaai United Arab Emirates

رستوران ایرانی شبستان(Shabestan)

راهنمای سفر به شهر دبی

این رستوران سنتی در شهر دبی آماده ارائه غذاهای ایرانی خوشمزه ی ایرانی با بهترین طعم ممکن برای مسافران می باشد.در این رستوران هم زمان با میل غذا شما می توانید به موزیک های ایرانی نیز گوش دهید.

آدرس

(Radisson Blu Hotel –Dubai Deira Creek –Baniyas Rd Dubai United Emirates)

رستوران اسکاتز امریکن گریل (American Grill Restaurant Scots)

شما می توانید در رستوران اسکاتز امریکن خوشمزه ترین استیک های شهر دبی را میل کنید ولی این امکان نیز در این رستوران برای مسافران فراهم است که به جز استیک بتوانند غذاهای خوشمزه ی دیگری نیز مانند غذا های امریکایی وانگلیسی را نیز میل کنند.

آدرس

امارات متحده ی عربی دبی Rd-Dubai-United Arab Emirates Oud Metha

حمل ونقل وهزینه های ان در شهر دبی

در شهر دبی سیستم حمل ونقل شامل اتوبوس ،اتوبوس آبی، تاکسی،مترو ومنوریل می باشد.این منوریل های بدون راننده جزیره ی نخل جمیرا را به دبی مارینا متصل می کند.می توان اشاره کرد که این مونوریل ها تنها دو ایستگاه دارند وهمه ی مسیر را در 5 دقیقه طی می کنند.بنابراین حتما قبل از اینکه از وسایل حمل ونقل عمومی در این شهر استفاده کنید سعی کنید که یک بلیط الترونیکی Nol Card را از مراکز فروش بلیط تهیه کنید.
در حالت کلی می توان گفت که در انجا چهار نوع کارت موجود است که عبارت اند از :نول کارت قرمز،نول کارت طلایی،نول کارت نقره ای ونول کارت آبی که هر کدام براساس امکاناتی که ارائه می دهند دارای قیمت های متفاوتی می باشند.
اگر هم دوست دارید که در شهر دبی تاکسی بگیرید می توانید از سایت www.dubaitaxi.ae استفاده کنید وهمین طور با شماره 2080808 تماس بگیرید وتاکسی دریافت کنید.
قیمت بلیط تک سفره:5 درهم
قیمت بلیط ماهانه :250درهم
قیمت تاکسی هنگامی که در داخل ان می نشینید 12 درهم وبه ازای وبه ازای هر کیلومتر هم که شما را حمل می کند حدود 2 درهم به ان اضافه می شود.در صورتی هم که بخواهید که تاکسی منتظر شما بماند باید 30 درهم هم برای ان پرداخت نمایید.
قیمت یک لیتر بنزین در این شهر:2 درهم است.

مهمترین جاذبه های گردشگری دبی

برج خلیفه(Burj Khalifa)

این برج یکی از نماد های اصلی شهر دبی می باشد که با دارا بودن حدود 828 متر ارتفاع بلند ترین ساختمان دنیا به حساب می اید.معروفیت این برج انقدر زیاد است که کمتر کسی ممکن است که به دبی مسافرت کند واز ان از نزدیک دیدن نکند.برج خلیفه در سال 2010 ساخته شده است ودر طبقه ی 124 خود دارای یک سکویی می باشد که از روی ان می توانید یک چشم انداز رویایی را از شهر دبی مشاهده کنید.

آدرس

Blvd-Dubai-United Arab Emirates SheiKh Mohammed bin Rashid

آکواریوم دبی(Dubai Aquarium)

آکواریوم دبی در طبقه همکف دبی مال واقع شده است وشما هنگامی که برای بازدید از ان می روید وارد یک تونل بزرگ می شوید وجانوران رنگارنگ دریایی را تماشا می کنید.می توان گفت که در این آکواریوم قشنگ حدود 33 هزار ماهی وموجودات دیگر موجود است وزندگی می کنند.شما می توانید از داخل دبی مال نمای کلی این آکواریوم را بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای تماشا کنید وببینید.ولی برای رفتن به داخل تونل باید با پرداخت یک هزینه ای بلیط تهیه کنید.

آدرس

Ground & level 2 ,The Dubai mall-Dubai-United Arab Emirates

 پیست اسکی دبی(Ski Dubai)

پیست اسکی سر پوشیده دبی در مرکز خریدمال امارات واقع شده است .شما می توانید در این پیست هوای سرد ویخبندان را در شهر دبی تجربه کنید و از این تجربه خود لذت ببرید. ومی توانید حتی پنگوئن های قشنگ را از نزدیک مشاهده کنید.

آدرس

SheiKh Zayed Rd-Dubai –United Arab Emirates

آبنمای دبی(The dubai Fountain)

گردشگران عزیز می توانند در بیرون محوطه دبی مال امارات آب نمای بسیار زیبایی را ببینند در ان با صدای موسیقی آب به حرکت در می اید.وارتفاع آبی که در این آب نما بالا می رود به 150 متر می رسد.در این اب نما که به صورت رایگان همه می توانند ان را مشاهده کنند نور پردازی های جالب وزیبا به جذابیت وزیبایی این اب نما افزوده است.وهمه ی مسافران وگردشگران از دیدن ان ذوق زده شده ولذت می برند.

مسجد جمیرا(Jumeirah Mosque)

اگر شما این مسجد را مشاهده کنید ملاحظه خواهید کرد که در طراحی این مسجد زیبا از معماری اسلامی به یک شیوه ی استادانه ای استفاده شده است به گونه ای که خیلی ها به ان لقب زیباترین مسجد دبی را داده اند.گردشگران می توانند همه روزه به غیر از روز های جمعه از این مسجد بسیار قشنگ دیدن کنند.

آدرس

Jumeirah Beach Road , Jumeria 1 –Dubai-United Arab Emirates

پارک آبی وایلد وادی(Wild Wadi Water Park)

چون شهر دبی معمولا دارای آب و هوای گرمی است بنابر این پارک های آبی این شهر از پر طرف دارترین جاذبه های ان می باشند.چون پارک ابی وایلد وادی در ساحل جمیرا ودر کنار برج العرب قرار دارد بنابراین این مسئله موجب شده است که تعداد افراد بیشتری نسبت به پارک های ابی دیگر موجود در این شهر به ان مراجعه کنند.شما گردشگران محترم می توانید در زمان ورود به این پارک ابشاری 18 متری را مشاهده کنید که خبر از یک گشت وگزار هیجان انگیز در این پارک ابی را به شما می دهد.

آدرس

Jumeirah St- Dubai –United Arab Emirates

پارک آبی آتلانتیس

در صورتی که شکا می خواهید از این پارک دیدن فرمایید می توانید با منوریل به جزیره مصنوعی پالم جمیرا بروید ودر محوطه بیرونی هتل آتلانتیس حضور پیدا کنید .علت این که بیشتر مسافران هتل آتلانتیس را برای اقامت خود انتخاب می کنند ممکن است که وجود همین پارک ابی مفرح ولوکس باشد.که بسیار زیبا وقشنگ است.

شهر دبی ومناطق گردشگری ان

جمیرا (Jumeirah)

اکثر اهالی این منطقه بیشتر ترکیبی از اروپایی ،فیلیپینی،پاکستانی هستند.بیشتر اروپایی ها علاقه ی بسیار زیادی به این منطقه دارند زیرا دست رسی رااحت واسانی از ساحل دارد و ویلاهای زیبایی که در ان وجود دارد بر جذابیت ان افزوده است.

داون تاون دبی( Downtown Dubai)

راهنمای سفر به شهر دبی

می توان گفت که به منطقه ی (بر دبی) و(دیرا) داون تاون دبی گفته می شود که برج خلیفه ،دبی مال،آسمان خراش ها وفواره ی دبی وهتل های زیادی در این منطقه واقع شده اند.

دبی مارینا(Dubai marina)

در واقع مارینا ما بین منطقه ی مسکونی الصفوح وجبل علی قرار گرفته است.

Satwa

در این منطقه هندی ها وفیلیپینی های زیادی وجود دارند.وبه همین دلیل هم مغازه ها ورستوران های زیادی از این دو کشور در این منطقه قرار دارد.

کاراما(karama)

این منطقه یک منطقه ی تجاری مسکونی می باشد که اغلب هندی ها وفلیپینی ها در ان زندگی می کنند ودارای مغازه ها ورستوران های ارزانی می باشد.

شهر دبی وسواحل تفریحی ان

ساحل سان ست(Sunset Beach)

این ساحل در پشت مرکز خرید سان ست در جمیرا قرار گرفته است ویک منطقه ی بسیار عالی برای ریلکس شدن وتماشای خلیج فارس است.

ساحلJBR

این ساحل دارای آب وهوای آرامی می باشد .ودر هتل های اطراف ان امکانات ورزش های آبی مانند پاراسیلینگ وقایق سواری دایر می باشد.ساحل جمیرا یکی از مفرح ترین سواحل دبی است و وجود آسمان خراش ها در ان پشم انداز های زیبایی را برای ان به وجود اورده اند.

ساحل کایت(kite beach)

در واقع می توان گفت که این ساحل ،ورزشی ترین ساحل دبی می باشد ودر ان می شود انواع تفریحات آبی وساحلی را تجربه کرد واز ان ها لذت برد.

ساحل برج(Tower Beach)

شما می توانید بعد از چند دقیقه رانندگی از ساحل کایت به ساحل برج برسید در واقع می توان گفت که این ساحل معروف ترین خط ساحلی دبی است.ودر هر موقع از شبانه روز که به انجا مراجعه کنید کسانی را در انجا مشاهده خواهید کرد.و بهترین وزیباترین قسمت این ساحل جایی می باشد که چشم انداز بسیار فوق العاده ای از برج العرب دارد.

ساحل جبل علی(Jebel Ali Beach)

در واقع این ساحل کوچک ، محلی بسیار مناسب برای کمپ زدن می باشد.ولی باید به این نکته اشاره کنیم که شما برای این کار یعنی کمپ زدن در انجا باید از شهرداری انجا مجوز داشته باشید.چون این ساحل از مرکز شهر فاصله ی زیادی دارد بنابراین تعداد کمی از افراد به انجا می روند.ولی در صورتی که شما دوست ندارید که اطرافتان زیاد شلوغ باشد ووآدم های زیادی در اطرافتان نبینید این ساحل می تواند برای شما یک جای مناسبی باشد.

دبی وتفریحات ان

همان طور که از گفته های ما تا به حال دست گیرتان شد دبی شهر تفریحات لوکس می باشد.وبیشتر شخصیت های معروف دنیا به دلیل وجود هتل های لوکس وتفریحات شاد ومفرح این شهر انجا را برای گذراندن تعطیلات خود به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند:

سافاری در بیابان

گردشگران سوار ماشین های مخصوص می شوند وبا سرعت از میان تپه های شنی وبیابانی عبور می کنند وبه طور ناگهانی می پیچند.شما می توانید در سافاری به اوج هیجان وسرعت برسید وعکس های تماشایی از بیابان های خوشرنگ ویکدست ان تهیه کنید.

بالن سواری

این امکان برای مسافران فراهم است که در بیابان های دبی به دور از سر وصدای شهری وآسمان خراش ها سوار بالن های رنگارنگ شوند وودر آرامش وسکوت کویر غرق شده واز تماشای چشم انداز های رویایی وبیابانی لذت فراوانی را ببرند.

بانجی جامپینگ

از انجا که شهر دبی دارای آسمان خراش های فراوانی می باشد وهمین امر نیز موجب شده است که این شهر تبدیل به یکی از بهترین مقاصد دنیا برای پرش از ارتفاع وبانجی جامبینگ شود.این شهر در واقع بهشت تفریحات هیجان انگیز وماجرا جویی است.

دبی ومراکز خرید ان

مرکز خرید فستیوال سنتر (Festival Waterfront Centre)

آدرس

امارات متحده عربی دبی «Al Badia Hill side village»

مرکز خرید مال امارات متحده عربی (Mall of the Emirates)

آدرس

امارات متحده-دبی«Al Barsha»

مرکز خرید حمرین سنتر (Hamarian centre)

آدرس

امارات متحده –دبی «8th st dubai – united arab emirates»

مرکز خرید دبی مال (The Dubai Mall)

آدرس

امارات متحده – دبی «Financial Centre Road Downtown Dubai Near Buj Khalifa»

اوت لت مال (Dubai Outlet Mall)

در واقع می توان به زبان ساده تری گفت که اوت لت به معنای حراجی می باشد.شما در این فروشگاه که در شهر دبی قرار دارد می توانید انواع لباس ولوازم برقی والکتونیکی و… را که مقداری از مد افتاده است وقدیمی شده اند با یک قیمت بسیار پایین خریداری کنید.

ساعت کار فروشگاه

روز های شنبه تا جهار شنبه از ساعت 10-22 وروز های پنجشنبه وجمعه از ساعت10-22 شب

آدرس

(dubai Al Ain Rode «Route 66» Dubai –United Arab Emirates)

دبی وفستیوال های ان

شهر دبی جهت افزایش جذابیت خود وبرای این که به یک محیط لذت بخش تری برای گردشگران تبدیل شودسعی می کنند که در طول سال فستیوال های مختلفی را برگزار کند.ما در اینجا دونمونه از این ها را برای شما گردشگران محترم معرفی می کنیم.

 فستیوال خرید

درست است که شهر دبی در طول سال برای طرفداران خرید وعلاقه مندان ان مانند بهشت می ماند ولی ماه ژانویه (دی)بهترین زمان برای خرید کسانی است که به دنبال تخفیف های زیاد هستند.در ماه ژانویه حدود 2 میلیون نفر به دبی مراجه می کنند تا در این فستیوال شرکت داشته باشند.

فستیوال طعم ها

فستیوال طعم ها در حدود یک هفته طول می کشد.این فستیوال مخصوص کسانی است که علاقه ی زیادی به غذا وشکم دارند.در این زمان شهر دبی تبدیل به بهشتی از غذاهای خوشمزه وپر از رنگ وطعم می شود.ومراجعین به انجا از خوردن این غذاهای خوشمزه لذت فراوانی می برند.

  معرفی فرودگاه بین المللی دبی

چه باید ونباید هایی را باید در شهر دبی رعایت کرد

 • از انجایی که هوادر شهر دبی بسیار گرم ومسافت ها در ان طولانی است بنابر این نباید روی پیاده روی در انجا حساب کنید.تا یک سفر لذت بخش تری داشته باشید.
 • شما گردشگران عزیز می توانید در شهر تاریخی دبی از موزه های مانند موزه شتر،موزه قهوه ، موزه اسب،موزه سکهوغیره دیدن فرمایید.
 • شما عزیزانی که قصد مسافرت به شهردبی را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزای دبی این مقاله را مطالعه فرمایید.

سوغات رنگارنگ دبی

درست است که همیشه در شهر های توریستی مراکز خرید مختلف وزیادی برای خرید سوغاتی وکادو موجود است ولی اغلب گردشگران برسر خرید یک سوغاتی خاطره انگیز برای کسانی که دوستشان دارند دچار سردر گمی می شوند وهی با خود کلنجار می روند که بهتر است که چه چیزی را به عنوان سوغاتی خریداری کنند.
این مسئله ی خرید سوغاتی علاوه بر اینکه ذهن مسافران را خیلی به خود درگیر می کند .وقت زیادی از مسافرت انها را هم به خود اختصاص می دهد. وتلف می کند.ومی توان گفت که این سردرگمی هم ناشی از عدم آشنایی با مراکز خرید کادو ونداشتن اطلاعات کافی در مورد صنایع دستی وسوغاتی های خاص مناطق مختلف می باشد.ولی ما در این نوشته تلاش خواهیم کرد که شما عزیزانی را که قصد مسافرت به شهر دبی را دارید با سوغاتی ها وهمچنین مکان ها ومرکز خرید هایی که در شهر دبی وجود دارندوشما می توانید این هدایا را از انجا تهیه کنید به شما توضیح داده وشما را با انها آشنا کنیم.با ما همراه باشید. تا بیشتر با شهر توریستی دبی آشنا شوید و هچنین با خواندن این مقاله با راهنمای سفر به شهر دبی نیز بیشتر آشنا خواهیم شد .

انواع سوغات رنگارنگ دبی

بوخور

اکثر مردم با بوخور آشنا هستند.همان گونه که می دانیم بوخور ماده ای است که اگر ما هنگامی که بیمار هستیم ان را ببوییم به بهبود بیماری ما کمک خواهد کرد.وتنفس ما را راحت تر خواهد کرد.ود این شهر درختی به نام آگار موجود است که عصاره ی ان را در شیشه های کوچک می ریزند وان را می فروشند.واین عصاره نیز یکی از بخور هایی است که می تواند در هنگام بیماری به درد ما بخورد.ولی باید ذکر کنیم که این عصاره به عنوان عطر نیز به کار می رود.یک نکته ی دیگری که در مورد این درخت وجود دارد این است که از پوست تنه این درخت در جاهای دیگری نیز استفاده می شود به عنوان نمونه ان را می سوزانند وبه عنوان عود از ان استفاده می کنند.ویا از ان عطر درست می کنند وروغن ان را هم می گیرند.
در واقع این عصاره همان عطر دبی است که شما در هر جای دنیا که باشید فضای این شهر زیبا را به خاطر شما خواهد آورد.

فرش وتابلو فرش های فارسی

همه ما آگاه هستیم که فرش وتابلو فرش های ایرانی دارای شهرت ومحبوبیت خاصی هستند.وتلاش دیگر کشور های دنیا نیز این است که فرش های مانند فرش های ایرانی ببافند.وشهر دبی نیز از این قاعده مستثنی نیست .ودر کشور امارات نیز سعی کرده اند که با الهام گرفتن از هنر فرش بافی ایرانی ،فرش وتابلو فرش های مختلفی را تولید کنندوانها را در معرض خرید مسافران وگردشگران قرار دهند.
ولی باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که در این شهر نیز این فرش ها وتابلو فرش ها به عنوان فرش های فارسی شناخته می شودوهمه به این مسئله آگاه هستند که این هنر ریشه در تمدن کشور ما ایران دارد. ولی اغلب گردشگران وتوریست ها این فرش ها را خریداری کرده وبرای اقوام وآشنایان خود به عنوان سوغاتی می برند.

 شکلات شتری

در صورتی که شما گردشگران عزیز به خوراکی های شیرین علاقه مند هستید پس این قسمت می تواند برای شما جالب باشد.این شکلات ها در دبی دارای محبوبیت زیادی هستند.در ساخت این شکلات ها از قالب هایی به صورت یک شتر کوچک استفاده شده است وانها را با عنوان شکلات شتری به فروش می رسانند.ومعمولا این شتر های کوچک در بسته بندی هایی به صورت جعبه های کوچک وبزرگ به فروش می رسند.لازم به ذکر است که در ساخت بعضی از این شکلات های شتری از شیر شتر نیز استفاده می شود.ممکن است که شما در این شهر سوغات های مختلفی را مشاهده کنید ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما مزه ی شکات شتری های ان را بچشید.می توان گفت که این شکلات ها در هیچ کجای دنیا نظیری برایش پیدا نمی شود.شما می توانید از تمام فروشگاه های مواد غذایی این شهر این شکلات های خوردنی را خریداری کنید.
هزینه ی خرید هر کیلو از این شکلات های خوشمزه حدود 12دلار «معادل حدود 37 هزار تومان» است.

خرید وتفریح هم زمان باهم در دبی

همان گونه که قبلا هم اشاره داشتیم این روز ها شهر دبی تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز گردشگری دنیا شده است.گردشگران عزیز در شهر دبی تفریحات زیادی در پیش رو خواهند داشت.ما در اینجا سعی می کنیم که نگاهی داشته باشیم به مراکزی که گردشگران هم می توانند درانجا تفریح کنند وهم خرید ،و از سفرشان لذت ببرند. با ما همراه باشید.

جزیره نخل جمیرا

شما گردشگر های محترم می توانید در این جزیره که به صورت نخل ساخته شده است مراکز خرید متعددی را ملاحظه کنید.ومی توان اشاره کرد که محل های مهمی مانند هتل آتلانتیس ،پارک آبیAquaventure،کافه وکلوپ وتعداد زیادی نیز رستوران در این جزیره واقع شده اند.لازم است که بگوییم که دیدن این جزیره درطول روز وپرسه زدن در ان بسیار قشنگ است ولی در طول شب این جزیره خسته کننده است وهیچ لطفی ندارد.چون فاقد زیبایی وهیجان می باشد.

دبی مال

مرکز خرید مال معمولا یکی از مناطق مورد علاقه ی اکثر گردشگران در شهر دبی می باشد واز دلایل ان هم وجود آکواریوم جالب این محل ،سالن تئاتر وسینما واسکیت روی یخ،کتاب فروشی های بزرگ ان وتعداد زیادی کافه ی کوچک در ان می باشد.شما می توانید در مرکز تجاری تعداد زیادی از مردم را مشاهده کنید که در حال پرسه زدن وتعدادی مشغول قهوه خوردن وعده ای در حال خواندن کتاب وویا گپ زدن باهم هستند.که می شود حدس زد که اغلب انها برای فرار از گرمای محیط اطراف خود به این محل امده اند.

محله قدیم دبی

در واقع می توان گفت که این محله همان دبی واقعی است.در این محله بازار های متنوعی مانند بازار مشهور طلایی ویا همان گلد مارکت«gold market» قرار دارد.در انجا فروشندگان ودست فروش های زیادی در گوشه وکنار در حال پرسه زدن می باشند واینکه گردشگری در این محله ی پر پیچ وخم این منطقه گم شود احتمال بسیارزیادی دارد.شما گردشگران می توانید در این خود این منطقه قایق سواری کنید ویا بدون اینکه هدف مشخصی داشته باشید می توانید در این محله قشنگ قدم بزنید.ویا می توانید از موزه ی دبی دیدن کنید ودر رستوران های سنتی ان غذا میل کنید.ومی توان اشاره کرد که در این محله همچنین تعداد زیادی رستوران هندی موجود است که شما می توانید غذاهای انها را نیز تجربه کنید واز انها لذت ببرید.شما می توانید با دیدن این محله ی قدیمی وهنری ان را با دنیای پر زرق وبرق امروزی دبی ومال ها وآسمان خراش های ان مقایسه کنید وتفاوت را به خوبی حس کنید.

بازار شهر جمیرا

یک ساختمان مدرن با یک طراحی خاص که بازار ویا سوق جمیرا گفته می شود.ودیدن ان مسافران را به یاد داستان علاالدین می اندازد. ولی تعداد زیادی از بهترین رستوران ها مانند رستوران Agencyدراین بازار قرار دارند.که می توان تنوع زیادی در انواع غذاها ونوشیدنی های ان مشاهده کرد.یک آب نمای بسیار زیبا نیز در داخل این بازار طراحی شده است.

هتل های 5 ستاره دبی ومعرفی انها

در صورتی که شما عزیزان می خواهید به دبی سفر کنید وبرای اقامت در انجا به دنبال یک هتل شیک ولوکس هستید؟شما می توانید از هتل های 5 ستاره دبی که در پایین به شما معرفی خواهیم کرد.یکی را برای اقامت خود انتخاب کنید.در صورتی هم که به دنبال یک مکان خاصی هستید باز می توانید لیست زیر را مطالعه کنید.

Carlton Palace Hotel

این هتل یعنی هتل کارلتون پلس در منطقه ی دیره قرار گرفته است.در واقع می توان گفت که این هتل لوکس از هتل های 5 ستاره ی دبی می باشد که حدودا 2 کیلومتر با مرکز شهر دیرا فاصله دارد و همین طور بازار طلا ومسجد بزرگ در فاصله 5 کیلومتری ان واقع شده است.می توان از مهمترین ویژگی های این هتل به سه رستوران مشهور وبا کیفیت ،استخر،وای فای رایگان در مکان های عمومی ،پارکینگ رایگان ،سرویس های رایگان رفت و برگشت به مراکز خرید را نام برد.ولی باید از مرکز سلامتی ان هم غافل نشویم.در حالت کلی می توان گفت که این هتل دارای 42 اتاق می باشد.که در همه ی این اتاق ها امکاناتی مانند تلوزیون ،روم سرویس 24 ساعته ،وان حمام ،سشوار ،تلفن وحمام دایر می باشد.
در سال 1997 این هتل بنا شده است وبازسازی ان هم در سال 2004 انجام گرفته است.ومکان ان هم در خیابان پرستیژمکتوم در نزدیکی ساحل جمیرا (جمیرا بیچ) قرار گرفته است.

Avani Deira Dubai Hotel

هتل اوانی دیرا در قلب تاریخی شهر دبی قرار گرفته است بنابراین مسافران وگردشگرانی که این هتل را برای اقامت خود انتخاب می کنند این امکان برای انها فراهم است که تا به راحتی از قسمت تاریخی شهر دیدن فرمایند.یکی از بزرگترین مزایای این هتل این می باشد که اینجا در فاصله ی ده دقیقه ای از فرودگاه بین المللی دبی قرار گرفته است.وهمین طور به منطقه ی تجاری ومراکز خرید دبی هم نزدیک است.از مهمترین مزایا وامکانات این هتل می توان به مواردی مانند سالن بدنسازی،رستوران ،اینترنت سالن ،اینترنت اتاق،خشک شویی،تلوزیون ،آرایشگاه وپاسخ گوی 24 ساعته اشاره کرد.این هتل در فاصله ی 8/6 کیلومتری مرکز همایش بین المللی دبی واقع شده است.تمام اتاق های ان دارای تلوزیون صفحه تخت وحتی امکانات کوچکی مانند کتری می باشند.گذشته از این ها این هتل امکاناتی مانند اجاره ی ماشین را هم در اختیار مسافرانش قرار داده است تا در صورتی که مایل باشند بتوانند اجاره کنند.می توان گفت که برج خلیفه در فاصله ی 7/9 کیلومتری از دیرا قرار دارد واز دسته ی ان هتل هایی است که اگر دقت کنید مشاهده خواهید کرد که در مقایسه با هتل های هم رده خود با توجه به امکاناتی که در اختیار مسافرانش قرار می دهد پول کمتری را دریافت می کند.
گردشگران عزیز می توانند در 216 اتاق این هتل اقامت داشته باشند واز اقامت خود در انجا لذت ببرند می توان اشاره کرد که از بزرگترین نقاط قوت این هتل پرسنل با احترام ان می باشد.

Pullman Dubai Jumerirah lakes Towers

یکی دیگر از هتل های 5 ستاره ولوکس این شهر هتل پولمن دبی جمیرا لیکس تاورز می باشد.که این هتل در کنار دریاچه ای در فاصله ی 3 کیلومتری از مرکز مارینا واقع شده است .وبه غیر از این ،مرکز مال ساحلی دبی هم در فاصله ی 3/3کیلومتری ان قرار دارد.می توانیم از امکانات این هتل سه رستوران واستخر روباز ان را نام برد.وهمین طور در مناطق عمومی واتاق های این هتل می شود به صورت رایگان به وای فای دست رسی داشت.هتل مد نظر با دارا بودن 354 اتاق قادر است که همه ی میهمانان خود را راضی کرده ونظر انها را جلب کند.می توان اشاره کرد که در هتل پولمن دبی جمیرا لیکس تاورز همه ی اتاق ها دارای چشم انداز بسیار خوبی به شهر هستند.اگر شما مسافران عزیز تمایل داشته باشید که در سوئیت های این هتل اقامت کنید خواهید توانست که از کامل ترین امکانات وفضای بزرگی بهره کافی را ببرید.این هتل دارای بهترین رستوران ایتالیایی می باشد که میهمانان ان می توانند از غذاهای خوشمزه این رستوران میل کرده ولذت ببرند.از این هتل می شود به راحتی به فرودگاه بین المللی دبی دست رسی داشت وفاصله ی ان با فرودگاه فقط 30 دقیقه می باشد.در صورتی که شما به دنبال یک مکان لوکس وراحت با غذاهای بسیار خوشمزه وامکانات خوب وسواحل تمیز و وسیع هستید ما این هتل را به شما پیشنهاد می کنیم. در ادامه ی مقاله شما بیشتر با راهنمای سفر به شهر دبی آشنا می شوید .

  هتل کارلتون تاور دبی و معرفی این هتل 4 ستاره برای مسافران و گردشگران

Media Rotana Dubai

این هتل در ارتفاعات برشا قرار گرفته است وحدود 5/14 کیلومتر از برج خلیفه فاصله دارد.در صورتی که شما می خواهید با امکانات این هتل آشنا شوید می توان گفت که در این هتل امکاناتی مانندپارکینگ رایگان ،وای فای رایگان ،استخر روباز،امکان اجاره ماشین وشاتل فرودگاه موجود است.گذشته از اینها در هر اتاقی تلوزیون صفحه تخت موجود است ودر برخی از اتاق ها هم فضایی شبیه نشیمن گاه وجود دارد که میهمانان می توانند در ان به استراحت بپردازند.می توان اشاره کرد که این هتل از مرکز همایش ها ونمایشگا ه های دبی حدودا 7/17 کیلومتر فاصله داردوفاصله ان نیز با پارک آبی وایلد وادی هم که معروف ترین پارک آبی جهان می باشد 7/4 کیلومتر است.وبا فرودگاه بین المللی آل مکتوم هم 5/22 کیلومتر فاصله دارد.

5Crowne Plaza Dubai deira

از دیگر هتل های 5 ستاره ی دبی هتل کراون پلازا دبی دیره می باشد که یکی از بهترین هتل های این شهر محسوب می شود.معمولا میهمانانی که در این هتل اقامت کرده اند به ان امتیازات خیلی خوبی را داده اند.می توان گفت که این هتل در منطقه ی تجاری شهر واقع شده است که نام خیابان ان آل دین می باشد.وحدود چند دقیقه با مرکز خرید آل قورایرفاصله دارد وبا مرکز همایش ها نیز حدودا 5 کیلومتر فاصله ی ان می شود.وبا فرودگاه هم 5 کیلومتر فاصله ی ان می شود.
می توانیم در این جا برخی از نظراتی را که میهمانان در مورد این هتل داده اند را برای شما ذکر کنیم.ولازم به ذکر است که بگوییم که این امتیازات از 10 محاسبه شده اند.

 • امکانات هتل:(10)
 • کیفیت خواب:(10)
 • خوشرویی کارکنان:(10)
 • وضعیت خدمات:(9)
 • ارزش در برابر قیمت:(9)
 • کیفیت غذا وپذیرایی:(10)
 • دسترسی به نقاط مهم:(8)

Fairmont Dubai

هتل هم که در خیابان معروف شیخ زاید ودر مقابل مرکز جهانی قرار دارد یکی از بهترین هتل های پنج ستاره ی دبی می باشد.وبا فرودگاه بین المللی دبی حدود 20 دقیقه فاصله دارد.ومی توان اشاره کرد که هتل فیرمونت دبی در سال 2002 تاسیس شده است ودارای 394 اتاق است .واز امکانات موجود در این هتل نیز می توان به مرکز اجتماعات ،فکس،فروشگاه ،جعبه امانات،پاسخ گوی 24 ساعته ،تلوزیون وآرایشگاه را نام برد.

اطلاعات ودانستی های بیشتر در مورد شهر دبی

معمولا بسیاری از گردشگران وایرانی ها سفر به دبی را در اولویت های سفر خود قرار می دهند.ویکی از دلایل سفر ما ایرانیان نیز به این شهر می توان نزدیکی ان به کشور ما باشد.در مورد این شهر می توان گفت که این شهر یک شهر شلوغ ومدرن است.وشما هر گونه ساختمان ی مدرن وعجیبی را که می توانید تصور کنید در این شهر حتما ملاحظه خواهید کرد.ونباید از دیدن انها تعجب کرده وجا بخورید.واین شهر یک مکان بسیار مناسب وفوق العاده ای برای گزراندن یک تعطیلات درست وحسابی می باشد.شما چه بخواهید که تنها ویا با همسر وفرزندان ویا با دوستان به این شهر زیبا سفر کنید در هر حال شما از سفر خود لذت خواهید برد وبه شما خوش خواهد گذشت.می توان اشاره کرد که وجود شگفتی های فراوان این شهر ان را به مقصد سفر بسیاری از مردم معروف دنیا تبدیل کرده است.درست است که شهر دبی یک شهر ساحلی ودارای تاریخ غنی نمی باشد ولی در صورتی که شما اهل جاذبه های تاریخی نیز باشیدخواهید توانست که آثار تاریخی جالبی را در اینجا ببینید.در ادامه مطلب با ما همراه باشید. تا به معرفی و راهنمای سفر به شهر دبی بپردازیم .

در دبی چه کار هایی را انجام دهیم؟

شما در این شهر تنوع جاذبه ها وفعالیت هایی که می توانید انجام دهید به قدری است که خاص ترین سلیقه ها را نیز راضی خواهد کرد.توصیه ما به شما عزیزان این است که در طول سفر خود یک زمانی را برای تماشای آکواریوم این شهر اختصاص دهید که در زیر بازار دبی واقع شده است.شما می توانید با رفتن به این مکان زیبا در کنار خرید دلچسبی که می کنید در تونل 51 متری ان نیز قدم زده واز تماشای انواع کوسه ها وجانوران آبی جالب ان لذت ببرید..یک نکته ی جالب نیز که در مورد این آکواریوم وجود دارد این است که شما می توانید پنگوئن وسمور های دریایی را نیز در این آکواریوم مشاهده کنید.
از جمله دیگر گزینه های مناسب در این شهر برای گشت وگزار واقامت نیز می توان به آسمان خراش ها وبرج ها وهتل اشاره کرد.از معروف ترین انها برج خلیفه می باشد که بلند ترین برج جهان است.شما می توانید با رفتن به بالای این برج منظره ی بسیار شگفت انگیزی را از دبی خلیج فارس وبیابان های اطراف که پیش رویتان است را مشاهده کرده ولذت ببرید.از دیگر جذابیت های دیدنی در این شهر می توان به وجود فواره های فوق العاده ومتنوع ان اشاره کرد که اینها با نورپردازی های خاص وعجیب حسابی شما را مشغول خواهند کرد.وشما می توانید در کنار این سرگرمی ها به تماشای موزه دبی،پارک آبی ویلد وادی ،شهر بازی ،خرید های هیجان انگیز از مرکز خرید های شیک ولوکس و…بپردازید.که ما در ادامه ی مطلب انها را توضیح خواهیم داد. و همچنین به معرفی و راهنمای سفر به شهر دبی این شهر توریستی و دیدنی بپردازیم .

آب و هوای شهر دبی

همه مردم شهر دبی را به عنوان یک شهر یک شهر آفتابی با روز های گرم می شناسند.به طوری که کمتر می توان در ان شاهد بارش باران بود.در صورتی که شما تصمیم گرفته اید که به این شهر سفری داشته باشید ما از ماه نوامبر تا آوریل را به شما توصیه می کنیم.زیرا در این زمان ها این شهر دارای آب وهوای مطلوبی می باشد.ومی شود گفت که هوا در دبی از ماه مه تا شش ماه بعد ان گرم وگرم تر می شود.ومقداری برای شما زاقت فرسا خواهد شد.ولی یک نکته که وجود دارد در این زمان ها قیمت هتل ها بسیار مناسب است.ولی در ماه های شلوغ وپر از مسافر بطبع قیمت هتل ها بالا می رود.

شرایط حمل ونقلی در دبی

شما اصلا به هیچ عنوان مشکلی از دظر حمل ونقل در دبی نخواهید داشت زیرا وسایل خمل ونقل متنوعی در این شهر برای گردشگران وجود دارد وطراحی شده است. می توان گفت که این شهر دارای خطوط اتوبوس رانی گسترده ای می باشد که می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای یک حمل ونقل ارزان باشد.ودر مورد این اتوبوس ها می توان گفت که قسمت جلو این اتوبوس ها به خانم ها وخانواده ها اختصاص داده شده است.در صورتی که شما مایل باشید که با تاکسی رفت وامد کنید بدانید که راه بسیار اسان ولی گران تری را نسبت به اتوبوس برای حمل ونقل خود لنتخاب کرده اید.در مورد متروهای دبی نیز می توان گفت که این متروها از صبح زود تا اواخر شب مشغول فعالیت می باشند.در صورتی هم که می خواهید در روی اب رفت وامد کنید می توانید از آبرا وکشتی های کوچک استفاده کنید.

چگونگی خرید در دبی

در واقع می توان گفت که خرید در این شهر برای همه یک اولویت به حساب می اید.شما در این شهر با پاساژها وومراکز خرید بسیار بزرگ که برخی دارای اجناس برند وبرخی دارای اجناس غیر برند هستند ولی دارای قیمت های مناسبی هستند روبه رو خواهید شد.شما می توانید بعد از خوردن صبحانه تا نیمه های شب در پاساژ های مختلف بگردید واز خرید هایی که می کنید بسیار لذت ببرید.شما می تواند هر انچه را که بخواهید در مراکز خرید این شهر خریداری بفرمایید.مراکز خرید این شهر بسیار لوکس وپیشرفته وشامل فروشگاه ها ومغازه ها ورستوران های مختلف ومراکز تفریحی و…می باشند.
ما را همراهی کنید تا چند مرکز خرید معروف در این شهر و همچنین راهنمای سفر به شهر دبی را به شما معرفی کنیم.

چند نمونه مرکز خرید در دبی

 • دبی مال
 • مرکز خرید امارات
 • مرکز خرید ابن بطوطه
 • دیره سیتی سنتر
 • دبی مارینا مال
 • بازار الکرامه
 • دبی فستیوال سیتی
 • مرکز خرید میردف

چند جاذبه ی شهر دبی

پارک آبی ویلد وادی «Wild Wadi»

در واقع ویلد وادی بزرگترین استخر امارات است که به صورت موجی می باشد.ومی توان گفت که یک جایی است که لذت های هیجان انگیز فراوانی را برای بچه ها وبزرگتر ها در بر خواهد داشت.ولی باید بگوییم که در روز های جمعه این شهر بسیار شلوغ است.وازدحام جمعیت بسیار.

 موزه ی شهر دبی

در صورتی که شما می خواهید آثاری را که نشان دهنده ی تغییر وتحولات در این شهر در طی سال های گذشته هستند را تماشا کنیدمی توانید به موزه ی دبی مراجعه کنید.شما هم می توانید در این موزه سلاح های متنوع را ببینید وهم می توانید با سبک زندگی بادیه نشینان عشایر آشنا شوید.

دلفین دبی

چنان چه شما می خواهید که بزرگترین مرکز نگهداری دلفین ها را از نزدیک ببینید وبا این موجودات دوست داشتنی خودتان را سرگرم کنید می توانید به این مجموعه بروید.شما می توانید در اینجا در آب های کم عمق در کنار دلفین ها ایستاده وبا انها شنا کنید.

بیابان های دبی

شاید شما هم شنیده باشید که دبی به داشتن بیابان های وسیع ودیدنی اش معروف است گردشگران در کویر های دبی می توانند از سافاری های مهیج روی تپه ی شنی به خوبی لذت ببرندوروی شن ها اسکی سواری کرده ویا سوار بر شتر ها بیابان گردی نمایند.

اسکله ابرا

گردشگران می توانند در اسکله ی ابرا برقایق های چبی وسنتی سوار شده وروی آب های زیبای خلیج فارس قایق سواری کنند.انها خواهند توانست که با این قایق ها به طرف گتلری هنری ،بازارچه وبازار طلا فروش ها حرکت کنند.

پیست اسکی

امکان دارد برای شما باورکردنی نباشد ولی دبی دارای یک پیست سر پوشیده اسکی مشهور می باشد که در مرکز خرید امارات ان را ساخته اند.از چیز های جالبی که در اینجا خواهید دید پنگوئن های برفی می باشند که گردشگران را سر ذوق می آورند.
می توان گفت که دبی دارای صد ها جاذبه ی دیدنی ومراکز تفریحی می باشد که مواردی که انها را ذکر کردیم فقط قسمتی از انها می باشد.

ماجرا جویی در شهر دبی

صحرا های دبی وماجراجویی در انها

بدون علت نیست که دبی یکی از محبوب ترین مقاصد دنیا می باشد.در این شهر شما می توانید به هر انچه که بخواهید دست رسی داشته باشید وهمه چیز برای شما فراهم است.اکثر مردم دبی را به خاطر مراکز خرید بی شمار ومتنوعی که دارد می شناسند.اما خرید کردن تنها کاری نیست که می توان در این شهربی نظیر انجام داد .آیا شما تابه حال به ماجراجویی در این شهر فکر کرده اید؟می توان گفت که در این شهر پر جاذبه طیف گسترده ای از تفریحات مختلف وماجرا جویی ها در انتظار شما می باشند. این مقاله ر اجب راهنمای سفر به شهر دبی بود امیدواریم که توانسته باشد شما را در سفر به این شهر راهنمایی کند .

می توان به یک نمونه از انها که دارای هیجان بسیار زیادی برای گردشگران است اشاره کرد.که شامل گردش در بیابان های این شهر وسافاری در صحراهای اطراف ان ویا اسکی روی ماسه های انجا است.می توان گفت که این ورزش پر هیجان شبیه اسنوبرد می باشد با این فرق که اسنوبرد در تپه های پر از شن وماسه انجام می شود.توصیه ی دیگر ما به شما عزیزانی که به ماجرا جویی علاقه مند هستید این است که کایت سواری در صحراهای این شهر را نیز فراموش نکنید..مطمئنا لذتی را که از ان خواهید برد هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.گذشته از مواردی که در بالا به ان اشاره کردیم شما می توانید در این شهر اسکی روی برف را نیز تجربه کرده وبسیار از ان لذت ببرید شاید این مسئله با وجود اب وهوای گرم دبی برای شما تعجب اور وباور نکردنی باشد.وشما با خود فکر کنید که چگونه امکان دارد که در شهری با این اب وهوای گرم پیست اسکی روی یخ وجود داشته باشد.در واقع می توان گفت که یک پیست اسکی مصنوعی در این شهر درست کرده اند.برای این که مسافران وگردشگران بتوانند اسکی روی برف را هم تجربه کنند.در این مقاله با راهنمای سفر به شهر دبی بیشتر آشنا شدید . با سفر به این شهر دیدنی در دنیا با تور دبی خاطره ای به یاد ماندنی را برای خود و خانوادتان رقم بزنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.