Let’s travel together.

دیدنی ترین جشنواره های تایلند

0 55

با فستیوال های برتر تایلند آشنا شوید

تایلند این کشور هزار جزیره و ناب مطمئنا یکی از مهم ترین نکاتی که در تور تایلند ممکن است افراد زیادی را جذب کند توجه به این نکته است که بسیاری از افراد وقتی نام تور تایلند را می شنوند یاد سواحل وسیع شنی سفید رنگ ، جنگل های انبوه استوایی و عبادت گاه های بی شمار این کشور می افتند و این جاذبه ها را به عنوان بر ترین نکات گردش گری تایلند می دانند به علاوه بر تمام این مواردی که گفته شده درباره تایلند باید بگوییم که تایلند جز کشور های بسیار مهمان نواز و پرجاذبه است که این کشور در بین سایر کشور های آسیایی جایگاه فرهنگی فوق العاده جذابی را دارا است که به یقین می توان گفت که این فرهنگ ریشه در مذهب و معنویت بسیار خاص و متفاوت مردم تایلند دارد.

شما می توانید که با شرکت در جشنواره های فرهنگی و فستیوال های بزرگ تایلند جدای از طبیعت باور نکردنی تایلند، روح این کشور و تنوع قومی و ملیتی آن را با تمام وجود لمس و احساس کنید و برای شناخت تمدن و فرهنگ این کشور هم هیچ راهی بهتر از انتخاب فستیوال های تایلند و شرکت در آن ها نبوده و نیست. در صورتی که قصد سفر به این کشور را داشته باشید مطمئنا با مطالعه این سایت و این بخش سفر تان را درست در زمان شروع فستیوال ها برنامه ریزی می کنید زیرا که این جشنواره ها نقش بزرگی را در شناخت فرهنگ غنی تایلند دارد. در این بخش ما به شما چند فستیوال فرهنگی مهم و خاص را معرفی می کنیم.

جشنواره گیاه خواری پوکت

یکی از فستیوال هایی که در تایلند و در شهر پوکت برگزار می شود جشنواره گیاه خواری پوکت است؛ که این فستیوال علی رغم این که فستیوال گیاه خواری پوکت نام دارد در واقع یکی از عجیب و غریب ترین و شوک کننده ترین فستیوال های کشور تایلند است. شاید برای تان سوال پیش بیاید که چرا این فستیوال عجیب و غریب است باید بگوییم که همان طور که از اسمش پیداست گیاه خواری و از همین رو هم بسیاری از افرادی که در این جشنواره شرکت می کنند که معمولا این افراد از مردم محلی و افرادی که اصالتا هم چینی هستند، این افراد از خوردن هر گونه گوشتی به شدت پرهیز می کنند.

  ماجرا جویی در دنیای زیر آب تایلند

این افراد تصور می کنند که با نخوردن گوشت روح آن ها بسیار راحت است یکی از کار های عجیب و وحشتناکی که این افراد انجام می دهند این است که به طور داوطلبانه پا برهنه روی ذغال های داغ راه می روند تا با این کار روحشان را خالص و پاک کنند و از بدی ها دور باشند. شکل ظاهری این افراد بسیار خاص است و شما می توانید آثاری از سوراخ شدگی ها را در صورت شان ببینید زیرا که این افراد صورت یا بدنشان را با اشیا بسیار عجیبی سوراخ کرده اند. علت برگزاری این مراسم بیشتر برای گرامی داشت و زنده کردن یاد Lam Tao و Pak Ta است .

درباره این افراد باید گفت که این دو نفر در واقع از افراد بزرگ و مقدس تایلندی ها هستند. اجرای موسیقی های درام و صدای ضرب محکم طبل انجام آتش بازی از مهم ترین اجرا های این مراسم است در این مراسم از غذای های بی نهایت خوش طعم گیاهی هم برای مهمان ها سرو می کنند. در جلوی عبادت گاه چینی ها در واقع نمایشی ترین آیین این فستیوال اتفاق می افتد. درباره مدت برگزاری این فستیوال باید بگوییم که فستیوال گیاه خواری پوکت مدت ۹ روز تمام طول می کشد که از این فستیوال بیشتر به عنوان « فستیوال ۹ امپراطور » هم یاد می کنند.

  چرا نباید به تایلند برویم ؟

جشنواره نور (Loi Krathong)

یکی از از منحصر بفرد ترین جشنواره های تایلند که همه ساله هم برگزار می شود جشنواره نور اسا. مردم تایلند از آن جایی که برای برگزاری این فستیوال ها برنامه های خاصی دارند همه ساله سعی می کنند تا این مراسم ها را انجام دهند درباره این مراسم هم باید بگوییم که معمولا همه ساله و در غروب دوازده مین ماه سال وقتی که شکل ماه کامل باشد، این جشنواره ی دوست داشتنی و زیبا برگزار می شود. این جشنواره در بین دیگر جشنواره های مهم تایلندی به عنوان یکی از زیباترین فستیوال های تایلند معرفی شده و در تقویم سنتی تایلندی ها ثبت گردیده است.

جشنواره نور

نام دیگر این فستیوال که همان طور که گفتیم دارای شهرت بسیاری هم است فستیوال فانوس است و در واقع یکی از مهم ترین علت های اجرای این فستیوال برای گرامی داشت و بزرگ داشت «فرد مقدس تایلندی ها» و «الهه ی رودخانه» برگزار می شود. برگزاری رژه و اجرای موسیقی های سنتی و کنسرت های شاد و مهیج از مهم ترین کار های این فستیوال است. شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که به آب انداختن krathongs یکی از مهمترین سنت ها در این فستیوال است. شاید برای تان سوال پیش بیاید که منظور از Krathongs چیست؟ krathongs در واقع یک کشتی نیلوفری شکل است که این کشتی را از ساقه ی درخت موز درست کرده اند و داخل آن را پر از گل های خوش بو، شمع و عودهای معطر کرده اند؛ و درست وقتی به آب می اندازند که ماه کامل می شود.
پس دانستید که این کار یکی از سنتی ترین کار های مردم تایلند است و بیشتر افراد دور رودخانه ها، دریاچه ها و کانال های آب جمع می شوند و سبد هایشان را که غرق در عود و شمع و گل است به آب می اندازند و ارزوهای نیک می کنند …

  به کجا برویم ؟ جاهای دیدنی تایلند که حتما باید ببینید . . .

سال نوی چینی ها

سال نوی چینی ها که در واقع به فستیوال بهاری هم معروف است در واقع یکی از رنگارنگ ترین و پر جنب و جوش ترین مراسم سالانه ی جهان است که این مراسم زیبا و هیجان انگیز در واقع در سرتاسر دنیا توسط جوامع چینی جشن گرفته می شود و از آن جایی که ۱۴ درصد جمعیت کشور تایلند را چینی ها تشکیل داده اند این جشن بزرگ را برگزار می کند و از این قاعده مستثنی نیست. در پایتخت بانکوک که بزرگ ترین محله چینی ها هم در آن جا واقع شده است مراسمی بسیار بزرگ و پر زرق و برق برگزار می شود. یائو وارت Yaowarat محله ی چینی ها در بانکوک است که بزرگ ترین مراسم در آن جا برگزار می شود. در آن روز افراد بسیاری به خیابان ها می آیند تا شاهد رژه های تئاترگونه ی اژدها، رقص های عروسکی، دکه های مواد غذایی، فشفشه و فانوس های قرمز رنگ چینی باشند که با نظم خاصی اجرا می شود. غذا های چینی خوشمزه ای بین شرکت کنندگان برای پذیرایی و شرکت در این صور و سات تهیه شده است. علاوه بر این محله و بانکوک شهر های پوکت، چیانگ مای، کوه ساموی و استان ناخون ساوان هم میزبان افراد زیادی برای مراسم هستند از این رو در عبادت گاه های این شهر ها مراسم ها و جشن های مفصلی برگزار می شود که موسیقی های سنتی و مدرن خاصی را برای شرکت کنندگان اجرا می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.