Let’s travel together.

دهکده مار ها در تایلند را بشناسید

دهکده مار ها در تایلند را بشناسید

0 55

دهکده مار ها در تایلند را بشناسید : تایلند جز کشور هایی است که در بعضی از شهر های آن ممکن است که شما با مار های رنگارنگ و عجیب و غریبی رو به رو شوید. در تایلند یک دهکده وجود دارد که بیشتر گردش گران و بازدید کنندگان با دیدن مار های عظیم الچه بسیار متعجب می شوند. در صورتی که به این موجودات پر رمز و راز علاقه داشته باشید بد نیست که در سفر تان یک سری به روستای مار دار بزنید. در کشور تایلند حدود ۶۰ سال پیش بود که پزشکی در ان شهر زندگی می کرد او به جذب گردش گران و هدایت آن ها به دهکده اش بسیار اهمیت قائل بود این روستا در واقع در یکی از مناطق دور افتاده این کشور قرار داشت و برای این که گردش گران خارجی زیادی را به دهکده اش جذب کند. برای همین هم پس از کلی تفکر و اندیشه تصمیم گرفت تا به همه اهالی دهکده بگوید که بهتر است تا در خانه هایشان مار را پرورش دهند. شما اگر علاقه به حیوانان از جمه مار ها دارید می توانید در سفر به تایلند با تور تایلند در دهکده ی مارها از انواع مار ها دیدن کنید .

دهکده مار ها در تایلند

دهکده مار ها در تایلند را بشناسید
او به اهالی روستا این وعده را داد که با پرورش دادن مار های متنوع و رنگارنگ و نمایش دادن این مار ها برای می‌توانند که در نمایش های گوناگون از این ماهر ها استفاده کنند و به این ترتیب می توانند که نام و آوازه روستایشان را در همه جای تایلند پخش کنند. بالا خره بعد از گذشت سال ها پزشک موفق شد تا نقشه ای را که برای معروفیت این روستا کشیده بود عملی کند و همین طور هم شد و روستای “ بانکوک ساانگا ” در قسمت شمال شرق تایلند به دهکده ” مار های کبرا ” شهرت پیدا کرده است. محل نگه داری این مار ها در جعبه های چوبی و بیرون از خانه های شان بود که ان ها را نگه می داشتند و مار های بزرگ و سمی مثل مار های سمی نظیر شاه کبرا در این جعبه ها نگهداری می شود علاوه بر مار های سمی مار های کم خطر مانند پیتون هم در این جعبه نگه داری می شود. اگر می خواهید دهکده مار ها در تایلند را بشناسید این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید .

  ویزا و سفارت تایلند

آشنایی بیشتر با دهکده مارها در تایلند

جالب است که بدانید که ورود به این دهکده همیشه با ترس و هیجان همراه بوده است. توریست ها بر این باورند که این روستا در واقع بیشتر شبیه به پارکی بزرگ با جاذبه های گردش گری دلهره آور است. برای گردش گران در این روستا روزانه نمایش های زیادی برگزار می شود. و برای اجرای هر نمایش از جعبه مربوطه ماری که لازم است بیرون آورده می شود.
مسابقه بوکس با مار یکی از تماشائی ترین نمایش هائی است که در این روستا در بانکوک برگزار می شود. خطر ناک ترین حریف در این نمایش شاه کبرا است. مسابقه به این ترتیب است که وقتی شاه کبرا وارد زمین می شود در برابرش مردی که قرار است با آن بجنگد قرار می گیرد.
برای این که این مار بسیار سمی و خطر ناک است از همین رو هم تماشاچی ها در حین مسابقه از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مبادا مار به آنها حمله کند. تماشاگر ها با دیدن همه حرکات نمایشی که بوکسور روستائی در برابر شاه کبرا اجرا می کند بسیار متعجب می شوند نکته عجیب دیگر این است که روستائیان در برابر مار های سمی کاملا خون سرد هستند. با ما دهکده مار ها در تایلند را بشناسید.

دهکده مار ها در تایلند را بشناسید

همان طور که می دانیم مار بسیار ترسناک است و طبیعی است که بیشتر افراد از مار ها هراس داشته باشند اما ساکنان بانکوک سانگا با دیدن مار ها حتی از آن ها فاصله هم نمی گیرند، در این روستا کودکان روستا با مار ها رابطه بسیار خوبی را دارند و خیلی راحت آن ها را در دست می گیرند. این بچه ها از کودکی به خوبی یاد می گیرند که با مار ها چگونه رفتار کنند و این که چگونه به آن ها غذا بدهند.
تمامی افراد این روستا خرج و مخارج زندگی شان را از نمایش مار ها در می آورده و از نظر گردش گران این کار بسیار شگفت انگیز است. تمامی بازدید کنندگانی که به این دهکده سفر می کنند از شر نیش این مار ها در امان نیستند زیرا که هیچ یک از جنبه های ایمنی نه تنها برای توریست ها و برای خود روستائیان هم صورت نمی گیرد از نیش مرگ بار مار ها هیچ کدام از افراد در امان نیستند.
یکی از مار گیر های مشهور روستا با اولی چای ۷۲ ساله است که تاکنون او ۲۱ بار توسط مار ها گزیده شده است. که او ۲۱ بار در خطر مرگ قرار گرفته است. تعدادی از انگشت های این پیرمرد را در اثر این مار گزیدگی ها قطع کرده اند تا او از مرگ حتمی نجات پیدا کند. مردم این روستا این مار گزیدگی ها را اصلا چیز بدی نمی دانند بلکه به آن افتخار هم می کند.

  خلیج فانگ نگا ، جاذبه ای طبیعی در شهر پوکت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.