Let’s travel together.

دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند 

از تایلند بیشتر بدانید

0 41

دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند , از تایلند بیشتر بدانید : مهم ترین چیزی که درباره کشور های جنوب شرقی آسیا باید بگوییم که این کشور ها معمولا دارای تاریخی پیچیده و طولانی هستند که از همین رو هم در سفر های که در این کشور ها صورت می گیرد ممکن است که بسیاری از گردش گران ناخواسته دچار مشکلات پیش بینی نشده ناشی از تفاوت فرهنگی شوند. در این میان هستند کشور هایی مثل چین ، تایلند ، کامبوج، میانمار و لائوس که این کشور ها علاوه بر این که با یکدیگر کشور دوست و همسایه هستند بلکه باید بگوییم اشتراک هایی از نظر سیاسی و فرهنگی نیز در بین آن ها دیده می شود که در واقع این اشتراکات می تواند ریشه خیلی قوی در سده های طولانی را داشته باشد .

در ادامه این مقاله به شرح مختصری از دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند می پردازیم تا شما کمی با تاریخ و فرهنگ این کشور نیز آشنا شوید .

قدمت تاریخی کشور تایلند

دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند

درباره این که کشور تایلند دارای چه قدمت تاریخی و فرهنگی است ( دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند )  در قسمت های قبل و مقاله های قبل برای تان توضیحات کاملی را ارائه دادیم و دانستید که تاریخ کشور تایلند چقدر طولانی و قدیمی است؛ که تاریخ حکومت سلطنتی این کشور نیز به حدود قرن ۱۳ میلادی بازمی گردد. درباره ساکنان این کشور باید بگوییم که ۳ هزار سال پیش نخستین ساکنان این کشور به این سرزمین آمدند. با این که تایلند قرن ها پیش از امپراتوری خمر جدا شده است اما باید بگوییم که به وضوح می توان امروزه هم در این کشور تاثیرات فرهنگی آن امپراتوری را دید زیرا که هنوز هم نشانه هایی وجود دارد و در کشور کامبوج هم نشانه های بیشتری دیده می شود. تمدن تایلند با گذشت زمان شاهد تغییرات زیادی شده است و این کشور طی سده های که گذشته است شاهد ظهور و سقوط سلسله های پادشاهی مختلفی بوده است اما برای این کشور چیزی مهمی که مانده است آثار تاریخی و شواهد زیادی است که از این دوران باقی مانده که ذسوخوتاهی ( Sukhothai ) و آیوتاهی ( Ayutthaya ) از مهم ترین اثار تاریخی این کشور است که می توان به آن ها اشاره کرد.

  بهترین سواحل گردشگری تایلند

سلسله آیوتاهی زمانی که کشور برمه به تایلند یورش کرد که این اتفاق در اواخر سده ۱۸ میلادی، رخ داد و با این یورش این سلسله از بین رفت و می توان گفت که به طور کلی منقرض شد. این اتفاق زمانی رخ داد که در بخش هایی از جنوب شرق آسیا استعمار اروپا اغاز شده بود. تایلند تنها کشور جنوب شرقی اسیا و به عنوان تنها کشوری که در آن ناحیه بود در جریان این استعمار قرار نگرفت و می توان گفت که در مقایسه با لائوس که تحت نفوذ فرانسوی ها بوده و برمه که زیر سلطه انگلیسی ها بود از این جریان محفوظ بود.

دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند

دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند

با گذشت قرن ها در این کشور دوباره جنگ بین قدرت نظامی و سلطنتی صورت گرفت و باید بگوییم که بار ها قدرت در این کشور دست به دست شد؛ که در نتیجه و در سال ۱۹۴۶ شاه بومیبول ( Bhumibol )، پادشاه سابق این کشور تصمیم گرفت که سلطنت خودش را در این کشور شروع کند و سر انجام هم کشور تایلند دارای حکومت پادشاهی شد. در ان زمان باید بگوییم که در تایلند شرایط سیاسی بسیار حالت پیچیده ای را داشت و کشف ظرافت ها و تفاوت های تغییرات فضای سیاسی حتی برای کسانی که چند سال در این کشور زندگی کرده اند نیز قابل درک نیست. تایلندی ها نسبت به تاریخ و فرهنگ و به خصوص خاندان سلطنتی خودشان بسیار متعصب هستند و از همین رو هم گردش گران بهتر است که به طور کلی از ورود به بحث های سیاسی در مدت حضور در این کشور به طور جدی اجتناب کرده و به هیچ وجه وارد این موضوعات نشوند. اگر شما دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند را مطالعه کنید در سفر با تور تایلند به دردتان می خورد زیرا همانگونه که گفتیم تایلندی ها به تاریخ و فرهنگ خود تعصب زیادی دارند و شما نیز باید با آداب و رسوم فرهنگ آنها باید تا حدودی آشنا باشید .

  پارک های ملی تایلند ، بهشت های کوچک استوایی

همان طور که دیدید ما در این بحث برای آشنایی بیشتر شما درباره دوران باستانی تایلند به بررسی تاریخ تحولات سیاسی تایلند در آن دوران پرداختیم تا شما در صورت سفر به این کشور و بازدید از مناطق باستانی و تاریخی این منطقه دید بهتری را نسبت به زیبایی ها و مفاهیم سایت های باستان شناسی این کشور داشته باشید.
توصیه بسیار جدی ما برای شما در صورت سفر به این کشور این است که بهتر است تا در سفر به این کشور از بیان دیدگاه تان درباره سیاست های تایلند ، رژیم سلطنتی ، حکومت و سیاست به طور جدی خودداری نمایید و در مواقع صحبت درباره پادشاه و خاندان سلطنتی این کشور با دقت و احتیاط زیادی عمل کنید. برای دیدن از مکان های تاریخی این کشور بهتر است تا بهتر است درباره تاریخ این کشور بسیار عمیق تر مطالعه کنید. تا با شناخت کافی که به دست می آورید چشم انداز بهتری از این کشور را در ذهن خودتان داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.