Let’s travel together.

خلیج فانگ نگا ، جاذبه ای طبیعی در شهر پوکت

جاذبه ای طبیعی در شهر پوکت

0 36
تور ارزان پوکت
خلیج فانگ نگا

تور پوکت:

درباره شهر پوکت باید بگوییم که این شهر در کشور تایلند از جمله شهرهای توریستی است که با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و هیجان انگیز که همین موضوع موجب این شده تا در سال گردشگران زیادی این شهر را در برنامه سفری خود قرار دهند؛ و سیل مسافر در این شهر بسیار است. یکی از زیبا ترین جاذبه های شگفت انگیز و طبیعی پوکت خلیج فانگ نگا ( Phang Nga Bay ) است .

صخره های زیبای آهکی و پر شیبی که از میان آب های زمردی سر بیرون آورده اند یکی از دلایل محبوبیت این جزیره است در این جزیره شگفت انگیز دو جاذبه بهشت گونه های دیگری هم وجود دارد که با نام های جزیره جیمز باند و کو پانیی شناخته می شود ما در این سایت به شما درباره این جاذبه طبیعی خلیج فانگ اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار می دهیم.

این خلیج زیبا در در شهر پوکت واقع است کهدارای مساحت ۴۰۰ کیلومترمربع می باشد. خلیج فانگ نگا یکی از بهترین جزایر پوکت است که درباره این جزیره می توان گفت که این جزیره زیبا میزبان بیش از ۱۰۰ جزیره است. بیشتر این جزایری که در فانگ نگا وجود دارد به دلیل زیبایی ها و شگفتی های بی شماری که دارد. این جزایر در کتاب رکورد گینس ثبت شده اند. جیمز باند یکی از جزیره های مشهور و محبوبی است که در خلیج فانگ نگا قرار دارد، شهرت جهانی این جزیره بر می گردد به بعد از سال ۱۹۷۴ و همزمان با ساخت فیلم مردی با تپانچه طلایی از سری فیلم های جیمز باند.

دو راه عالی که برای رسیدن به جزیره مناسب است و بازدید کنندگان برای دیدن جزیره جیمز باند، استفاده می کنند دیدن از روی قایق و دیگری تماشای این جزیره از طریق ساحلی کوچک در کو پینگ گان (Koh Ping Ghan) است.

کو پینگ گان هم دارای جاذبه های بسیاری است و از این نظر به آن می توان به عنوان یک پدیده ی شگفت انگیز از مادر طبیعت نام برد؛ و می توان لقب شاهکار طبیعت را به آن داد زیرا که زیبایی های این جزیره به اندازه ای است که نفس را در سینه بازدید کنندگان حبس می کند و همه ی گردشگران مات و مبهوت زیبایی جزیره می شوند.

 

پوکت تور
خلیج فانگ نگا

 

معرفی جزایر فانگ نگا :

جزیره جیمز باند:

جیمز باند یکی از نام آشناترین جزیره های تایلندی است که این این جزیره در خلیج فانگ نگا قرار دارد. در قسمت قبل درباره این جزیره گفتیم که این جزیره در سال ۱۹۷۴ و بعد از انتشار فیلم مردی با تپانچه طلایی از سری فیلم های جیمز باند به نقشه مناطق گردشگری بین المللی راه پیدا کرد. اگر بخواهیم یکی از مناطق تایلند را به عنوان توریستی ترین مکان نام ببریم باید بگوییم که جزیره جیمز باند به عنوان یکی از توریستی ترین مناطق شهر پوکت نام است که بیشتر توریست ها برای قایقرانی این جزیره زیبا را انتخاب می کنند. بازدید از جزایر محبوب اطراف، توقف در دهکده ماهیگیری مسلمان نشین کو پانیی (Koh Panyee) برای صرف یک ناهار دریایی خوشمزه بهترین هدف بیشتر تورهای گردشگری است که در جزیره جیمز باند برای بازدید از جزیره تشکیل می شود، حتما برای دوربین عکاسی خودتان کیف ضد آب تهیه کنید تا آسیب جدی به آن وارد نشود. برای اینکه شما در این سفر شگفت انگیز تجربه قایق رانی در یکی از هیجان انگیزترین جزیره ها را داشته هم باشید بهتر است تا قایق هایی را اجاره کنید معمولا قایق هایی با ظرفیت ۱۰ نفر را می توانید برای مدت زمان سه الی چهار ساعت از طریق اسکله سوراکل اجاره نمایید؛ و یک قایق سواری زیبا را تجربه کنید.

کو پانیی :

یکی دیگر از جاذبه های زیبا جزیره کو پانیی، است. کو پانیی یک جزیره سنگ آهکی کوچک است که بیشتر مسافران آن معمولا از گردشگران در تورهای گردشگری جیمز باند هستند که برای صرف غذا و تهیه سوغاتی به سمت این جزیره کوچک روانه می شوند. کو پاینی در واقع میزبان دهکده شناور ماهیگیری است واگر به شکل ساخت بناهای این جزیره نگاه کنید از ان جایی که ساختار بناهای آن از اصول غیر مهندسی و بسیار عجیبی پیروی می کند شاید از نوع ساخت ان متعجب شوید. هر چند که کوپانیی یک جزیره کوچک است اما در این جزیره صدها کلبه، رستوران و خانه های روستایی طیبا وجود دارد؛ که شگفت انگیزترین نقطه ان است که چهار چوب آنها در دریای های کم عمق و بر روی آب استوار گردیده اند.
تنها صنعت رایج در میان جامعه مسلمان این منطقه در سال های اول ماهیگیری محسوب می شد اما امروزه با زیاد شدن گردشگری در آن منطقه این شغل یعنی ماهی گیری به رتبه دوم رسید و حالا شغل تقریبا نیمی از مردم دهکده در صنعت خدمات گردشگری است و در این رده فعالیت می کنند. ناگفته نماند که هنوز ۴۰ درصد آنها ماهی گیرند.

شما با وارد شدن به کوپاینی با سیل بسیاری از مغازه های سوغاتی کوچک و رستوران های بزرگی مواجه می شوید که همگی آن ها رو به دریا قرار گرفته اند و این باعث شده تا بهترین موقعیت و فرصت طلایی برای صرف یک ناهار دریایی خوشمزه برای گردشگران فراهم شود. علاقه مندان به اشیا تزئینی باید به ساحل شرقی این جزیره که شلوغ ترین قسمتش نیز سر بزنند. ان جا غرفه هایی را می توانند ببینند که با ارائه اشیا تزئینی و اشیا ساخته شده از صدف های دریایی و چوب دست سازه های زیبایی را برای بازدید کنندگان ارائه می دهند و از این رو بازدید کنندگان می توانند از طریق آنها برای دوستان و آشناهایشان سوغاتی های بسیار خاصی را خریداری نمایند.

سامِت نانگ شِی : Samet Nangshe

سامت نانگ شی یکی دیگر از مکان های زیبا و دلربای خلیج فانگ با چشم اندازهای بسیار خاص و شگفت انگیز است. سامت نانگ شی در ارتفاعات این خلیج واقع شده و فاصله ان با شهر پوکت 30 دقیقه است و تمام گردشگران با دیدن این مکان و زیبایی های نفس گیر و فوق العاده ای آن بی شک نفس در سینه های شان حبس می شود.
از شگفتی های سامت نانگ شی می توان گفت که برای هر گردشگری بازدید از این مکان حس بودن در دنیایی دیگر را به ارمغان می آورد، یکی از زیباترین حس ها این است که حسی غیر قابل وصف از کهکشان های راه شیری در ساعاتی خاص که می توانید به تماشای آنها بنشینید. اگر شما به این مکان زیبا سفر کردید پیشنهاد می کنیم که شما تماشای منظره نفس گیر طلوع آفتاب که از لابه لای صخره های آهکی را که در این منطقه در ساعات اولیه صبح یعنی بین ساعات ۵: ۳۰ تا ۶ هرگز از دست ندهید؛ زیرا یکی از شگفتی های خلقت است و تصویر بسیار زیبایی را در ان جا ثبت می کند.

هانگز آو فانگ نگا: Hongs of Phang Nga

درباره جزایر فانگ نگا باید گفت که دنیایی از افسانه ها در زیر جزایر فانگ نگا پنهان شده که در انتظار کشف شدن هستند.
این جزیره بیشتر برای آن دسته از افرادی که ماجراجویی را دوست دارند و دنبال می کنند مناسب است.

درباره این جزیره در سال های اخیر نقشه ها و بررسی های هوایی نشان از وجود اتاق هایی زیر جزایر فانگ نگا بدست آمده که شما با ماجراجویی در این منطقه می توانید از پرده از راز این مناطق بردارید.

شما با انتخاب برنامه قایقرانی با قایق پدالی می توانید راز زیبایی های مرموز در قلب جزایری مانند اتاق های فانگ نگا (هانگز آو فانگ نگا) را کشف نمایید.

قایق سواری در خلیج فانگ نگا

قایق رانی یکی از تفریحات جالب و هیجان انگیزی است که بیشتر گردشگران در خلیج فانگ نگا انجام می دهند. وجود صخره های آهکی در این جزیزه این مکان را به یک مکان جادویی خاص تبدیل کرده است که چشم هر بیننده ای را محصور می کند.

این صخره های آهکی سفید رنگ همان کربنات کلسیم می باشند که از انباشته شدن بقایای موجودات دریایی همراه با رسوبات کلسیم کربنات در طی میلیون ها سال به وجود آمده اند. همچنین جهت لنگر انداختن قایق هایتان می توانید در نقاط امن این خلیج بهره ببرید.

نکته جالب درباره این خلیج که آب های زلال و زمردی خلیج فانگ نگا در تمام فصل های سال حتی زمان بارش های موسمی هم کاملا آرام است. مهم ترین عواملی که این خلیج را به یکی از مقاصد محبوب قایقرانی تبدیل کرده است وجود آب های آرام، مناظر طبیعی بکر و حیات وحشی شگفت انگیز همگی این مکان را بهترین مقصد برای گردشگران تبدیل کرده است.

دسترسی به خلیج فانگ نگا ,شاید برای تماشای جاذبه های خلیج فانگ نگا یک روز کامل زمان نیاز داشته باشید است. فاصله این تا پوکت 45 دقیقه است در واقع خلیج فانگ نگا و جزیره جیمز باند هر دو یک جاده دارند که ۴۵ دقیقه رسیدن به آن ها از شهر پوکت طول می کشد.
بیشتر گردشگران با اتوبوس های بسیار زیادی که به خلیج فانگ نگا می روند، می توانند خودشان را به این خلیج برسانند.
اگر به این مکان جالب سفر کردید شما می توانید با استفاده از تورهای یک روزه با قایق های تندرو یا گردش با قایق و کشتی به راحتی از پربازدیدترین مناطق اطراف خلیج فانگ نگا دیدن فرمایید و سفر خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

 

  خانه جیم تامپسون در تایلند

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.