گردشگری

جشن بادبادک ها در تایلند

تایلند جز آن دسته از کشور هایی است که در آن جشنواره ها و جشن های بزرگی همه ساله برگزار می شود و از آن جایی که این کشور اهمیت بسیار زیادی را به برگزاری این فستیوال ها و مراسم ها می دهد. همه چیز به بهترین و زیبا ترین حالت برگزار می شود.

یکی از مراسم هایی که در این کشور بسیار با اهمیت است بادبادک پرانی است. در این کشور و با فرا رسیدن فصل تابستان بادبادک بازی هم که با این فصل از سال گره خورده است و بسیاری از تایلندی ها، بادهای گرم تابستانی را به اسم باد باد های باد بادکی می شناسند شروع می شود. در تابستان شروع وزش باد ها در این کشور است و از این رو و چون وزش این بادها همزمان با فصل هوا کردن بادبادک ها شده است.

همه ساله در ماه مارس و بنا به تقویم کشور ما اسفند ماه جشن رنگارنگ بادبادک ها در تایلند برگزار می شود. برگزاری این جشن در آخر هفته می تواند که هفته ای شاد و مفرح را برای همه کسانی که ماه مارس را برای سفر به تایلند انتخاب می کنند بسازد. شاید جالب باشد تا بدانید که مردم تایلند بر این بادبادک بازی بسیار اهمیت می دهند و آن را به عنوان بخشی از میراث ملی این کشور می دانند؛ که همیشه باید این میراث در بین مردم به شکل جاودانه باقی بماند؛ و همچنین باعث می شود تا روابط خارجی این کشور با سایر ملت های دیگر قوی تر شود.

جشن بادبادک ها در تایلند

تور تایلند و فستیوال جشن بادبادکها

مسافرت به تایلند : در تایلند و در زمان برگزاری این فستیوال ها تعداد زیادی از گردشگرانی که در این شهر حضور دارند هر سال جذب این فستیوال می شوند؛ و علاوه بر این افراد تعداد زیادی هم از کایت ران ها و همین طور کسانی که به این ورزش علاقه دارند هم جذب این فستیوال می شوند. در صورت همراهی با ما در این بخش شما می توانید اطلاعات کاملی را درباره ی این مراسم ها به دست بیاورید.

آشنایی با غار چیانگ دائو در تایلند

به پرواز درآوردن بادبادک ها در زمان پادشاهی سوخوتای در تایلند صورت گرفت. با این که این رسم و بادبادک بازی در سال های قبل و در زمان پادشاهی چولا لونگکورن هم بود و آن زمان هم مسابقات بادبادک بازی برگزار می شود و فردی که در این مسابقات برنده می شد به شخص برنده کاپ پادشاهی را اهدا می کردند. برگزاری فستیوال بادبادک سال های سال است که در این کشور انجام می گیرد و تایلندی ها قرن هاست که بادبادک ها را به پرواز در می آورند و برای همین است که این علاقه را در فستیوال بادبادک ها جشن می گیرند.

این جشن در این کشور به عنوان یک جشن بین المللی است و معمولا از کشور های زیادی و در واقع بیش از ۲۰ کشور و از ۷ قاره در این مسابقات با بادبادک هایی رنگارنگ و متنوع حاضر می شوند. نکته جالب در این مسابقه این است که بادبادک های هر کشور باید شکل دارای رنگ مخصوص به خودش باشد و باید حتما با بادبادک های کشور های دیگر فرق کند. همه ساله این مراسم برگزار می شود و یکی از جالب ترین اتفاقاتی که در جشن سال ۲۰۱۷ و در ماه مارس برگزار شد یک اتفاق بسیار ویژه ای رخ داد و آن هم هوا کردن باد بادکی بود که به شکل وال با ۳۰ تا ۴۰ متر طول به پرواز در آمده بودند و بسیاری از افرادی که حضور داشتند با دیدن این صحنه به وجد آمدند.

جشن بادبادک ها در تایلند

تیم های ویژه ای از ۹ کشور کویت ، چین ، آلمان ، مالزی ، سنگاپور ، هلند ، اندونزی ، نیوزلند و تایلند بادبادک های تماشایی را در آسمان ساحل « چا آم » به پرواز در آوردند آن ها هم در این جشن در کنار همه کسانی که از جای جای جهان برای بادبادک بازی به تایلند آمده بودند شرکت می کنند. یکی از ویژگی های این فستیوال بر انگیختن حس رقابتی در میان شرکت کنند گان است.

این مراسم در یک فضای بسیار شاد و رویایی و رنگارنگ برگزار می شود که در این فضایی شاد همه افراد دوست دارند تا مهارت های بادبادک بازی خود را به رخ همدیگر بکشند و با هم یک رقابت بسیار خوب و جذاب را داشته باشند. از مهم ترین بخش های جذاب این مسابقه که این بخش در قسمت دیگری از این جشن ، برگزار می شود یک مسابقه برای انتخاب بالاترین و زیبا ترین بادبادک است که با شور و هیجان برگزار می شود این مسابقه و جایزه ی آن برای کایت ران های دنیا اهمیت بسیار زیادی را دارد.

شما در صورت شرکت در این مسابقات می توانید که در جشن باد بادک ها نمایشی هیجان انگیز از هنر به پرواز در آوردن باد بادک ها را تماشا کنید.

بسیاری از افراد دوست دارند که باد بادک های روز مسابقه را خودشان درست کنند اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید و اگر شما هم دلتان خواست که این بادبادک ها را خودتان برای مسابقه و روز جشن طراحی و آماده کنید. با شرکت در کلاس های آموزشی می توانید که روش درست کرن آن ها را یاد بگیرید کلاس های آموزشی در مکان های مشخص نزدیک مکان برگزاری جشن برگزار می شود.

جشن بادبادک ها در تایلند

اگر به فرهنگ و سنت قدیمی تایلند علاقه مند هستید می توانید که در گوشه ای دیگر از این فستیوال بادبادک می توانید که نظاره گر طرح های سنتی تایلندی باشید و به این ترتیب شما می توانید که با سلیقه مردمان قدیم این کشور هم تا حدود زیادی آشنا شوید.
این مراسم بسیار مهیج و شاد است تهیه کنند گان این مراسم برای این که به این جشن حال و هوای شاد تری را ببخشند از گروه های موسیقی و خوانندگانی معروف دعوت به عمل می اورند تا در این مراسم کنسرت های زنده ی زیبایی را برگزار کنند و به این ترتیب این خواننده ها با خواندن آهنگ های شاد و مهیج فضای مراسم را بسیار شاد می کنند.

از آن جایی که خوشی های این جشن کم نیست و به قول معروف تمامی هم ندارد و برای همین شما می توانید که در قسمت های مختلف دکه هایی را ببینید که که به مناسبت این جشن غذا های خوشمزه ای را با کمترین هزینه در اختیار شرکت کنندگان و حاضران در آن مراسم قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا