Let’s travel together.

تور تفریحی استانبول و شرکت در جشنواره های استانبول

0 37

فستیوال ها و جشنواره های استانبول

همه ساله در تمام نقاط دنیا فستیوال های مختلفی برگزار می شود که هر کدام بیانگر قسمتی از فرهنگ و تاریخ ان شهر یا کشور می باشند. در شهر استانبول نیز جشنواره ها و فستیوال های متنوعی از طریق انواع موسیقی ها، رقص ها، رنگ ها و غذا ها برگزار می شود که گردشگران زیادی سفر خود را طوری تنظیم می کنند که تا بتوانند در این فستیوال ها شرکت کنند و به برخی از رسم و رسوم های این شهر پی ببرند. از مهم ترین فستیوال هایی که همه ساله در استانبول برگزار می شود و طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از فستیوال های معروف شهر استانبول آشنا کنیم.

فستیوال جاز

جاز به چه نوع موسیقی هایی گفته می شود؟

به موسیقی که در ان بیشتر به بداهه پردازی پرداخته می شود و اکثراً اعتراضی می باشد برای مثال اعتراض به نژادپرستی و کشورهای استعمارگر که می تواند احساسات شنونده را تحریک کند جاز گفته می شود. این موسیقی بیشتر به صورت تک نوازی نواخته می شود و تنوع بسیار بالایی نیز دارد. بهتر است بدانید آهنگ هایی که در سبک جاز می باشند بیشتر ریتمیک بوده و بسیار خوش فرم و دارای ضرب های کوتاه می باشند. در جهان هنرمندان و موسیقی دان های معروف زیادی در این سبک کار می کنند. بعد از فهمیدن دقیق مفهوم جاز می خواهیم به شرح فستیوال جاز که همه ساله با حضور گردشگر و توریست بی‌شماری در شهر استانبول برگزار می شود بپردازیم.

از معروف ترین فستیوال های استانبول فستیوال جاز می باشد. این فستیوال برای اولین بار در سال 1986 برگزار شد ولی از سال 1994 به طور رسمی هر سال در ماه های جون و جولای در استانبول برگزار می شود. موسیقی دانان مشهوری از جمله آلدی میورا، کیت جرت، دیانا کرال، اریک کلپتون، جون بائز، استینگ، نورا جونز، استیو کاستلو، دد کن دنس، آلیشیا کیز در این فستیوال شرکت می کنند و حتی کنسرت هایی نیز برگزار می کنند که بسیار پر شور و پر تماشاگر می باشند.

  شکمگردی در تور استانبول , بهترین رستوران های استانبول

جشنواره جاز استانبول

جشنواره جاز استانبول تشکیل شده از جاز کلاسیک و مدرن، جاز لاتین، جاز کشورهای نوردیک، کارهای ترکیبی از موزیک الکترونیک و جاز و دیگر گروه های موسیقی مانند راک، پاپ، فانک و سایر موسیقی های دنیا است و تا به امروز هجده جشنواره جاز اجرا شده است. همان طور که در مطالب بالا گفتیم همه ساله گردشگران و توریست های زیادی در این فستیوال شرکت می کنند. شرکت در این فستیوال می تواند از جذاب ترین قسمت تور ترکیه باشد. شما می توانید سفر خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید از این فستیوال پرهیجان و دیدنی و البته شنیدنی استفاده کرده و لذت ببرید.

جشنواره جاز استانبول

تأثیرات برگزاری فستیوال جاز در استانبول

از آنجایی که کشور ترکیه بین قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است دارای تاریخ و فرهنگ های گوناگون می باشد و همچنین جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی زیادی دارد که این عوامل کشور ترکیه را به یک کشور توریستی تبدیل کرده است. معروف ترین و تاریخی ترین شهر ترکیه شهر استانبول می باشد که در بین تور های ترکیه تور استانبول بیشترین طرفدار را دارد. علاوه بر وجود جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی فراوان ، در این شهر فستیوال هایی نیز برگزار می شود که باعث می شوند گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند .

همان طور که گفتیم معروف ترین فستیوالی که در استانبول برگزار می شود فستیوال جاز می باشد که همه ساله بیشتر از 5000 نفر از سراسر دنیا برای شرکت در این فستیوال به استانبول سفر می کنند. این گردشگران با هدف شرکت در فستیوال در استانبول حضور پیدا می کنند که علاوه بر شرکت در فستیوال از مکان های دیدنی دیگر این شهر نیز دیدن می کنند و همچنین از تمامی بازار ها و هتل های موجود استفاده می کنند که این عامل باعث افزایش چشم گیر رشد اقتصادی شهر استانبول و کشور ترکیه می شود.

  تور استانبول و مسجد ایاصوفیا زیبا و تاریخی

جشنواره ها و فستیوال ها با دلایل مختلف و هدف های زیادی برگزار می شوند که یکی از اهداف جشنواره جاز استانبول معرفی موسیقی ترکی به‌به جهانیان است که به نظر می رسد در انجام این مأموریت موفقیت خوبی به دست آورده است. علاوه بر فستیوال جاز، فستیوال های پرشور زیادی همه ساله در شهر استانبول برگزار می شود که پذیرای گردشگران و توریست های زیادی می باشند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

فستیوال هیدیرِلِس

در هر کشوری رسم و رسوم های متفاوتی وجود دارد و هر کدام جشن های مختلفی برای آمدن فصل بهار برگزار می کنند که افراد به رقص و شادی می پردازند. در ترکیه نیز فستیوالی با عنوان فستیوال هیدرلس برگزار می شود که افراد از نقاط مختلف کشور و حتی گردشگران و توریست های خارجی نیز در منطقه فاتح و اطراف آهیرکاپی دور هم جمع می شوند و آمدن فصل بهار را جشن می گیرند که این فستیوال اواخر ماه می برگزار می‌شود.

در این فستیوال افراد شبانه روز در خیابان ها رقص و شادی می کنند. مردم استانبول در این فستیوال سنت های جالبی نیز مانند پریدن از آتش یا نوشتن آرزو هایشان در یک کاغذ سفید و انداختن ان به رودخانه دارند که برخی از آن ها شبیه به سنت های چهارشنبه سوری ما می باشد.

فستیوال مولانا و درویش‌های چرخان

این جشنواره به منظور بزرگداشت شاعر بزرگ ایرانی، مولانا همه ساله در شهر قونیه بین ۱۰ تا ۱۷ دسامبر برگزار می‌شود که گردشگران زیادی به خصوص از کشور ما ایران به این منطقه سفر می کنند. این جشنواره هر ساله نزدیک به یک میلیون نفر را به قونیه می‌کشاند. جشن «درویش‌های چرخان» در شب اُروس بیش از ٧٥٠ سال است که هر ساله برگزار می شود.

  هتل 4 ستاره سوبا دبی و معرفی آن برای مسافران وگردشگران شهر دبی

با این که قونیه هشت ساعت از استانبول فاصله دارد ولی در این روز ها افراد زیادی برای حضور در این فستیوال می آیند و سالگرد یگانگی مولانا با معبودش را جشن می‌گیرند. که در این جشن افراد به خواندن موسیقی و رقص سماع مولانا می پردازند. در این مراسم درویش‌ها دایره‌وار با رداهای سفید، ساعت‌ها سماع می‌رقصند و شادی می کنند. شما می توانید با تور استانبول در این مراسم زیبا شرکت کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

فستیوال مولانا و درویش‌های چرخان

علاوه بر این ها جشنواره ها و فستیوال های زیادی در کشور ترکیه برگزار می شود که باعث افزایش شادی مردم و گردشگران داخلی و خارجی می شود. توصیه می کنیم با همه آن ها آشنا شوید و طبق علاقه خود با تور ترکیه و استانبول در یکی از این فستیوال های پرهیجان و پرشور شرکت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.