Let’s travel together.

جزایر پرنس استانبول و معرفی این جزایر برای گردشگران ، جزایر ترکیه استانبول

0 53

معرفی جزایر پرنس استانبول برای گردشگران و توریست ها:

تور استانبول یکی از محبوب ترین تور های خارجی در میان گردشگران ایرانی می باشد و سالانه گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا شهر زیبا و تاریخی استانبول ترکیه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند . و دلیل انتخاب این شهر به عنوان مقصد سفر ، بیشتر به خاطر تاریخی بودن این شهر و همین طور زیبایی هایی طبیعی شهر استانبول می باشد . ولی در اطراف و پیرامون این شهر نیزجاذبه های طبیعی فوق العاده ای وجود دارند که در این محبوبیت دخیل می باشند ، که از جمله این جاذبه های زیبا اطراف استانبول می توان به جزایر پرنس اشاره نمود.

در وصف این جزایر زیبا می توان گفت که در این جزایر سکوت و خلوتی و آرامشی دلچسب حکم فرما می باشد و کوچه های باریک آن که از به هم پیوستگی درختان کاج تشکیل گشته اند ، یک مکان رویایی و زیبا را با کلبه های چوبی که این کوچه ها را تزئین نموده است برای گردشگران ایجاد می کند و یک سفر خاطره انگیز را برای شما می تواند رقم بزند.

محل جزایر پرنس:

این جزایر متشکل از 9 جزیره کوچک و بکر می باشد که در دریای مرمره واقع شده اند. جزایر پرنس در عصر بیزانس به عنوان تبعیدگاه بودند ، و بعد از آن مبدل به استراحتگاهی برای افراد ثروتمند شدند و امروزه نیز جزء یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی شهر استانبول شناخته می شوند. یک نکته جالب در مورد این جزایر این می باشد که «عدنان مندریس» یکی از وزاری ترکیه در این جزایر اعدام گشت. این 9 جزیره عبارت می باشند از: 1- قینالی آدا 2- بورغارآداسی 3- بیوک آدا 4- صدف آداسی 5- هیبه لی آدا 6- طاوشان آداسی 7- سیوری آدا 8- یاسسی آدا 9- قاسق آداسی.

  مرکز خرید AVM کوش آداسی
جزایر پرنس استانبول
جزایر-پرنس-استانبول

نحوه رفتن به جزایر پرنس

باید بدانید که فقط چهار مورد از این جزایر را عموم مردم می توانند بازدید کنند که انواع مختلفی از کشتی های مسافر بری به شکل منظم از مناطق مختلف شهر به طرف این 4 جزیره حرکت می نمایند و گردشگران و مسافران به آسانی می توانند خود را از استانبول به این جزایر برسانند.

جزایر پرنس استانبول ترکیه
جزایر-پرنس-استانبول-ترکیه

مناسبترین و بهترین گزینه برای رفتن به این جزایر ، اتوبوس های دریایی تندرو می باشند ولی متاسفانه این اتوبوس ها در همه جزیره ها توقف نمی کنند . برای رفتن از استانول به جزایر پرنس استانبول شما نیاز به تقریبا یک ساعت زمان خواهید داشت . و در برگشت نیز می توانید خودتان را با همین اتوبوس های تندرو دریایی به استانبول برسانید. ولی باید دقت داشته باشید که ساعت حرکت اتوبوس ها به صورت فصلی متفاوت می باشد . لذا پیش از حرکت ساعات حرکت کشتی ها را سعی کنید بررسی نماید تا بتوانید خود را به این کشتی ها برسانید.

چند نکته که بهتر است شما در مورد جزایر پرنس بدانید:

  1. برای اینکه هوای این جزایر سالم بماند ، گردشگران نباید در این جزایر رانندگی کنند و تنها ماشین هایی که در این جزایر وجود دارند ، خودروهای شهرداری می باشند. لذا برای تردد بهتر می باشد که دوچرخه کرایه کرده و همین طور این امکان نیز در جزایر پرنس برای شما فراهم می باشد که بتوانید برای رفت و آمد از درشکه و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید.
  2. هتل های لوکس و لاکچری نیز برای افرادی که می خواهند بیشتر از یک روز را در جزایر پرنس سپری کنند فراهم می باشد . از جمله این هتل ها می توان به هتل آدا پالاس اشاره نمود. در واقع ساختمان این هتل یکی بنای تاریخی قدیمی مربوط به قرن 19 می باشد که مورد بازسازی قرار گرفته است. از دیگر هتل های موجود در جزایر پرنس ، هتل قصر باشکوه (splendid palace) می باشد . این اقامتگاه فوق العاده زیبا نیز در اوایل قرن بیستم تاسیس شده است. و یک استراحت گاه محبوب برای گردشگران می باشد.
  3. گردشگران می توانند از صبح تا غروب در یکی از جزایر به گشت و گذار بپردازند . لازم به ذکر است که رستوران ها ، کافه ها و فروشگاه های زیاد در اسکله این جزایر وجود دارد ولی مقداری شلوغ می باشند ، ولی شما اگر به قسمت جنوب جزایر بروید می توانید از آرامش خاص این جزایر بهره ببرید.
  معبد آگوستوس آنکارا

پیشنهاد مجله تور و گردشگری آبی به شما این می باشد که در صورتی که قصد سفر به استانبول را دارید حتما در برنامه سفر خود بازدید از جزایر پرنس را نیز قرار دهید تا سفری بی نظیر را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.