Let’s travel together.

به کجا برویم ؟ جاهای دیدنی تایلند که حتما باید ببینید . . .

0 56

جاهای دیدنی تایلند که حتما باید ببینید

بی شک تایلند جز کشور هایی است که دارای مکان های شگفت انگیز و پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی است. در این کشور همه چیز و هر مکان بسیار زیبا است این کشور دارای طبیعت و تفریحگاه های حیرت آور بسیار زیادی است که این کشور را به یکی از مقصد های گردش گری عالی در آسیا و می توان گفت که دنیا تبدیل کرده است.

شما می توانید که در سفر به این کشور پر جاذبه و زیبا از دیدن مناظر زیبا و تاریخی این کشور تجربه ای منحصر بفرد را به دست بیاورید از دیدن مناظر عجیب لذت ببرید. این مناظر به قدری زیبا و چشم نواز است که شما نظیر این مکان های زیبا را در هیچ جای دیگر دنیا پیدا نخواهید کرد. در این بخش ما برای شما می خواهیم از مکان هایی بگوییم که شما در تور تایلند به هیچ وجه نباید بازدید از آن ها را فراموش نکنید. مهم ترین مکان هایی که بازدید از آن ها برای شما بسیار مناسب و جالب عبارتند از :

  • پارک تاریخی سوخوتای
  • پارک ملی آئو فانگ نگا
  • جزایر سیمیلان
  • پارک ملی یائو خایی
  • دهکده چتر بوسانگ
  • بازار های شناور
  • گردش در رودخانه چائو فرایا

پارک تاریخی سوخوتای

یکی از مکان های تاریخی کشور تایلند پارک تاریخی سوخوتای است که این مکان در قرن سیزدهم ، جز یکی از مشهور ترین مکان های تایلند بود که در آن زمان به عنوان قلب تایلند و پایتخت ملی آن محسوب می‌شد ؛ اما با گذشت سال های زیاد و اتفاق ها و حادثه های که پیش آمده است تبدیل به یک شهر کوچک تاریخی شده است بیشترین علت شهرت این شهر فقط به خاطر خرابه‌ های موجود از قرن های پیش است که این شهر را مشهور و شناخته شده کرده است.

شما در بازدید از این مکان تاریخی می توانید که با قدم زدن در این مکان پی به گذشته تایلند ببرید و این پارک تاریخی به شما این اجازه را می دهد تا شما از نزدیک نحوه زندگی تایلندی ‌ها را در 800 سال گذشته مشاهده کنید.

پارک تاریخی سوخوتای

برای این که راحت تر بتوانید تمام این پارک را مشاهده کنید بهتر است تا یک دوچرخه اجاره کنید و در کمترین زمان، تمامی تاریخ تایلند را ببینید. این پارک مساحت زیادی دارد و از همین رو هم شما برای بازدید از آن باید زمان کافی را داشته باشید مزیت این پارک برای بازدید منظیم این است که این پارک به قسمت ‌های مختلفی تقسیم شده که شما باید هر کدام آن را به صورت جداگانه ای بازدید کنید. فراموش نکنید که در مراجعه به این پارک از مجسمه بودای بزرگ که در معبد واقع شده است حتما بازدید کنید.

  نکاتی که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

در سال های خیلی قبل این این پارک تاریخی توسط یونسکو ثبت شد و تحت محافظت قرار گرفت زیرا گفتیم که این پارک یادگاری از ویرانه های قرن سیزدهم است ؛ که در واقع یکی از مهم ترین آثار تاریخی کشور تایلند به شمار می آید که همه ساله تعداد بی شماری از توریست هایی که به تایلند سفر می کنند به این مکان می ایند. یکی از برجسته ترین نکات درباره این ویرانه ها این که زیبایی خاصی در اطراف این خرابه ها وجود دارد یعنی در اطراف پارک مناظر طبیعی زیبایی وجود دارد که شما می توانید در بازدید از آن علاوه بر لذت بردن از آثار صدها ساله تایلند از مناظر طبیعی و بکر این مکان هم لذت ببرید.

پارک ملی آئو فانگ نگا

یکی از بزرگ ترین پارک های ملی در تایلند پارک ملی آئو فانگ نگا است که هدف از احداث این پارک ملی بزرگ در این کشور برای حفاظت از جنگل ‌های بارانی است ، مساحت این پارک بسیار زیاد است و در این پارک برای راه نوردی مسیری هشت کیلومتری وجود دارد. پارک ملی آئو فانگ نگا در دریای آندامان قرار دارد که پر از صخره های معروف کارست. در نزدیکی این مکان جزایر بزرگ و کوچکی وجود دارد که این مکان زیبا را تبدیل به نماد این منطقه کرده اند.

یکی از معروف ترین جزایر تایلند یعنی جزیره معروف جیمز باند هم در این محل واقع شده است، این جزیره هم بعد ازفیلم بردای « فیلم مردی با طبانچه طلایی » که در این محل صورت گرفت به شهرت جهانی دست پیدا کرد. شما در مراجعه به این قسمت از جزیره می توانید که با استفاده از یک تور گردشگری در اطراف این پارک تفریحی زیبا و مفرح را داشته باشید و از تماشای طبیعت بی نظیر آن لذت ببرید.

جزایر سیمیلان

در میان مجمع الجزایری در جنوب تایلند و در 100 کیلومتری شمال غربی پوکت و در شهرستان Phang      Nga، جزیره ای وجود دارد که به آن « جزیره سیمیلان » می گویند. در دریای آندمان و درست در مسیر فانگ نگا جزایره مختلفی قرار دارد که این جزایر همگی در دریای آندامان به صورت پراکنده واقع شده اند. بیشترین علت محبوبیت و شهرت این جزایر زیبا به علت داشتن سواحلی بکر ، آب های فیروزه ای و آبزیان دریایی متنوع است این مکان به خاطر دارا بودن آب های شفاف و زلال که دارند مکانی عالی برای آبتنی ، ماهی گیری و غواصی است. و از همین رو هم گردش گران زیادی را از سراسر دنیا به این منطقه می‌کشاند.

در این پارک ملی یازده جزیره کوچک که نام بزرگ‌ ترین آن‌ها سیمیلان است. وجود دارد. برای این که بکر بودن و سالم بودن این جزایر و پارک ها حتی با حضور گردش گران بی شمار که همه ساله به این مکان می آیند حفظ شود از همین رو در این جزایر قوانین بسیار سخت حفاظت از محیط زیست اجرا می‌شود. این منطقه به خاطر دارا بودن زیبایی های بی نظیر مثل شن‌ های سفید درخشان ، آب ‌و هوای خوب و خورشید درخشان در کنار دریای آبی و کوه ‌های سرسبز و آواز پرندگان این منطقه را مکانی منحصر بفرد برای استراحت بازدید کنندگان مناسب کرده است.

  هواپیمایی تای ایرویز برای سفر به تایلند

شما اگر در این بهشت کوچک قدم بگذارید بی شک از دیدن این همه زیبایی خسته نخواهید شد علاوه بر زیبایی درختان سرسبز شما در هنگام قدم زدن در جنگل ‌ها می‌توانید گونه ‌های جانوری زیبایی هم چون سنجاب ، خرچنگ و پرندگان خوش ‌آواز را هم ببینید و لذت ببرید. بدون شک سفر به این منطقه برای شما یک تجربه بزرگ را رقم خواهد زد زیرا که وجود امکانات مختلف مانند رستوران ‌ها و کافه‌ ها با دکوراسیون سبک ساحلی در کنار طبیعت زیبا سیمیلان لحظاتی زیبا و به یاد ماندنی را در خاطر تان ثبت خواهد کرد.

پارک ملی خائو یایی

درباره کشور تایلند این را می دانیم که این کشور آسیایی علاوه بر این که دارای سواحل زیبا و معروفی است جاذبه ‌های طبیعی فراوانی را هم برای بازدید دارد. که این باعث شده تا تایلند به یکی از کشور های پر از جاذبه و تاریخی که دارای طبیعی حیرت ‌آور تبدیل شود.

یکی دیگر از مکان های تاریخی تایلند پارک ملی خائو یایی است که این پارک یکی از پر بازدید ترین پارک های این کشور است زیرا که پارک ملی خائو یایی طبیعت و حیاط وحشی متنوعی را دارد ؛ که دارای مناطق زیادی است و در آن گردش گرانی که به این منطقه می آیند به تماشای آبشار های زیبا می نشینند، در هنگام گردش در جنگل های سرسبز می توانید که حیوان های زیادی از قبیل میمون ، فیل و حتی ببر را هم بینند. هتل های زیادی در بیرون آن وجود دارد که گردش گران زیادی وجود دارد که در آن جا هستند و شب را در این هتل ها می توانند سپری کنند.

پارک ملی خائو یایی

دهکده چتر بوسانگ

یکی از مکان های مشهور در تایلند که در فاصله نه کیلومتری از شرق شهر چیانگ مای واقع شده است که دارای شهرت جهانی بالایی هم هست که به دهکده چتر بوسانگ معروف است شما در این مکان می توانید که غرفه ها و مغازه های متعدد صنایع دستی را ببینید که در این مکان عمده محصول آنها چتر های کاغذی بسیار زیبا است. این چتر ها بسیار زیبا هستند و از آن جایی که منقوش به گل های زیبا هستند از این رو مورد توجه بازدید کنندگان زیادی قرار می گیرد و همین چتر ها در واقع یکی از نماد های اصلی شهر چيانگ مای به شمار می روند.

  معرفی فرودگاه پوکت در تایلند

در این دهکده زیبا و مفرح همه ساله و در جریان پرپایی مراسم چتر بوسانگ ، جشن ها , مراسم و نمایشگاه های مختلفی در تمام نقاط این دهکده برگزار می شود. این دهکده در فاصله 30 کیلو متری چیانگ مای قرار دارد و برای بازدید از این دهکده با ۳۰ دقیقه رانندگی ار چیانگ مای شما می توانید به این دهکده زیبا برسید. معروف ترین صنایع این دهکده همان طور که از اسم دهکده هم مشخص است چتر های دست ساز بامبو است که از این چتر ها به عنوان سایبان استفاده می شود. شما در بازدید از این دهکده علاوه بر این که می توانید این چتر های زیبا و اصل را خریداری کنید بلکه شما می توانید نحوه ساخت آن ها توسط زنان محلی را هم تماشا کنید.

شناور

یکی از زیبا ترین مکان های جالب برای بازدید و خرید که بیشتر گردش گران با مراجعه به این مکان می توانند علاوه بر خرید مناظر زیبایی را هم مشاهده کنند بازار های شناور بانکوک است که با مراجعه به محله های بانکوک بخش منحصر بفردی از فرهنگ تایلند را تجربه کنید. شما با مراجعه به این بازار قایق های زیادی را روی آب ببینید که مشغول فروش وسایل های زیادی هستند شما در این بازار ها ، خواهید دید که فروشندگان علاوه بر میوه هایی عجیب و خوشمزه ، غذا های دریایی تازه ، آب نارگیل غذا هایی بسیار لذیذ و خوشمزه را می فروشند که این غذا ها همان لحظه در آشپرخانه های شناور درست شده اند ؛ که طرفداران زیادی دارند

گردش در رودخانه چائو فرایا

یکی از شهر های مهم در عرصه گردش گری و توریسم بانکوک است شهری زیبا و متنوع که به عنوان پایتخت این کشور است. از آن جایی که این شهر هم دارای سواحل و جزایر زیبایی است و علاوه بر آن ها مهم ترین جایی که نقش اساسی را در تجارت و سفر به این شهر دارد رودخانه چائو فرایا است که این رود خانه در واقع در این شهراز قرن های بسیار نقش مهمی را ایفا می کند.

گردش در رودخانه چائو فرایا

این رود خانه بهترین مکان برای گردش گردش گران است زیرا که در اطرافش مناظر زیبایی را دارد شما در سفر به این مکان اگر سوار بر قایق شده و در این رودخانه گردش کنید خیلی بهتر می توانید که مناظر چشم گیری که در این شهر وجود دارد را ببینید و زیر لب این همه زیبایی و جاذبه را تحسین کنید دیدن این مناظر زیبا را برای شما در هنگام شب توصیه می کنیم زیرا که در شب شهر با چراغ های نورانی بسیار باشکوه و زیبا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.