گردشگری

تور گرجستان , تور ارزان گرجستان , تور های مسافرتی گرجستان

تور گرجستان

کشور گرجستان از شمال با کشور ما ایران هم مرز می باشد و از جمله همسایه های شمالی ایران به شمار می رود . این کشور از جنوب شرق با آذربایجان و از جنوب با ترکیه و ارمنستان هم مرز می باشد. امروزه گردشگران زیادی کشور گرجستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. مردم این کشور گرج های بومی مسیحی می باشند که پیرو کلیسای ارتودوکس هستند. قدمت کشور گرجستان به یک میلیون و هشتصد هزار سال بر می گردد که بخش عظیمی از این مدت در جنگ و استعمار گذشته است.

در سال 1991 بعد از اعلام استقلال گرجستان از شوروی ،این کشور در زمینه های مختلفی پیشرفت نمود که از جمله این زمینه ها ، گردشگری می باشد و امروز روز ، گرجستان مبدل به یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریست ها شده است.

تور گرجستان

در کشور ما نیز تور هوایی گرجستان محبوبیت زیادی دارد و همه ساله عده زیادی از افراد به این سرزمین سرسبز سفر می نمایند. تور گرجستان در میان تورهای انواع کشور ها تور نسبتا ارزانی است .ولی افرادی که می خواهند ارزان تر به گرجستان سفر کنند می توانند تور گرجستان لحظه آخری را برای سفر خود انتخاب نمایند.

شهر هایی در گرجستان که برای مقصد سفر اغلب انتخاب می شوند:

امروه این کشور دارای دو مقصد محبوب برای سفر در میان گرشگران است. نخست باید به شهر تفلیس ،به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور اشاره نمود. این شهر در دو طرف رود متکواری واقع شده است. بنیانگذاری این کشور به قرن پنجم میلادی می رسد. ولی لازم به ذکر است که این منطقه که در جنوب شرق اروپا می باشد از هزاره چهارم یا سوم پیش از میلاد ، مسکونی بوده است. به دلیل وجود چشمه های آب گرم ، نام این شهر را (تبیلیسی ) گذاشته اند. در حال حاضر تور تفلیس یکی از تورهای پرطرفدار در میان توریست ها می باشد.

تور محبوب دیگر گرجستان ، تور باتومی است. باتومی در واقع یک شهر بندری می باشد که بیشتر شهرت خود را مدیون دریای سیاه است. و آب و هوای آن نیز تحت تاثیر آب و هوای دریای سیاه می باشد. تور باتومی نیز در طی سالیان اخیر توانسته است که طرفداران زیادی را در میان گردشگران پیدا کند.

آشنایی با گرجستان

این کشور هم مانند کشور ترکیه یک کشور اروپایی ،آسیایی می باشد که بیشتر مردم این کشور مسیحی و دارای نژاد گرجی می باشند و از بابت تبارشناسی جزو اقوام باستانی هند و اروپایی به شمار می روند. باید گفت که زبان ، خط و الفبای گرجی از جمله یکی از 14 رسم الخط غیروابسته در دنیا است و در حالت کلی شامل 3 نوع الفبای مشابه می باشد.

تور گرجستان جهت بازدید از هنرهای تجسمی این کشور بسیار مناسب می باشد . هنرهای تجسمی این کشور که در مجسمه سای و تصویرگری و نقاشی به نمایش در می آیند. دارای ارزش تاریخی زیادی می باشند و در برخی مواقع جهت استناد به مبدا برخی از سبک های هنری به این کشور مراجعه می شود.

این کشور دارای مردمی خونگرم و صمیمی می باشد .ممکن است که مهمان نوازی گرجی ها به دلیل سیر تمدن گرجستان باشد ، این نکته مهم را می توان به خوبی در رفتار مردم گرجستان مشاهده نمود.

تور گرجستان

شهر های مهم این کشور ه غیر از تفلیس عبارت می باشند از پوتی ، روستاوی ، گوری ، کوتائیسی، چیاتورا ،تقییولی ، متسختا ، تسقالتوبور، زوگدیدی و باتومی . که مابین این شهر ها ،تورهای تفلیسو باتومی دارای طرفداران زیادی می باشند. شهر باتومی یک شهر ساحلی در غرب گرجستان می باشد ، دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی می باشد که سبب می شود همه ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به کشور گرجستان مسافرت کنند.

هنرهای تجسمی در گرجستان دارای تاریخچه طولانی می باشند بعد از آن ها ، خوشنویس هم از گذشت های دور در گرجستان رواج داشته است و از جمله جذابیت های تور گرجستان ، تماشای لوح های خوشنویسی شده در گالری ها و خیابان ها و مغازه هایی می باشد که آن ها را برای فروش گذاشته اند.

رقص هم در این کشور دارای سابقه بسیار قدرتمندی می باشد و مدت ها می باشد که سبک های گوناگون رقص گرجی در فستیوال های گرجستان به نمایش در می آید. این فستیوال ها در بیشتر شهر های این کشور اجرا می شوند و در شهر تفلیس نیز توریست ها و مردم شهر را به دور خود جمع می نماید. زمان برگزاری این فستیوال ها اغلب از ساعات آخر شب شروع شده و تا نزدیک صبح ادامه پیدا می کند.

زمان مناسب برای سفر به گرجستان

فصل بهار بهترین زمان جهت سفر به این کشور می باشد. چون کشور گرجستان در این فصل دارای آب و هوای معتدلی می باشد . این کشور دارای زمستان های سرد و تابستان های نسبتا گرمی می باشد که موجب می شود شرایط سفر برای مسافران با دشواری همراه باشد.اغلب مردم علاقه مند می باشند که در آب و هوای معتدل به این کشور سفر کنند . باید اشاره کنیم که این کشور در فصل پاییز در قشنگ ترین حالت خود قرار دارد و یک سرزمینی رویایی با رنگ های مختلف ، و خیابان های پوشیده از برگ درختان می باشد. و زمستان این کشور نیز برای افرادی مناسب می باشد که علاقه مند به ورزش هایی مانند اسکی می باشند.

فستیوال های گرجستان

تبلیسوبا ( فستیوال جشن تولد تفلیس)

فستیوال پنیر

فستیوال جاز

هزینه تورهای گرجستان

همچنان که در بالا نیز اشاره داشتیم ،قیمت تور گرجستان نسبت به کشورهای مشابه و با توجه به جاذبه های گردشگری آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. تور گرجستان نسبتا ارزان ،آدمی را وسوسه می کند تا از این سرزمین زیبا و سرسبز دیدن کند. ولی با همه این حرف ها باز هم اگر بخواهید که با هزینه کمتری به این کشور سفر کنید می توانید با استفاده از تورهای لحظه آخری به این کشور سفر کنید.

فرود گاه های کشور گرجستان

این کشور چندین فرودگاه بین المللی و چند فرودگاه داخلی در شهرهای گوناگون دارد که فرودگاه بین المللی تفلیس را مهمترین آن ها برشمرد.در گذشته این فرودگاه به نووالکسیوکا معروف بوده است ولی امروزه این فرودگاه بین المللی شوتا روستاولی نام گرفته است.باتومی هم دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد که دارای امکانات به روز می باشد. و سازمان هوایی آمریکا نیز آن را تایید کرده است.به خاطر گردشگری بودن این شهر فرودگاه بین المللی باتومی هم از جمله مهمترین فرودگاه های کشور گرجستان می باشد.

مراکز خرید در گرجستان

شهر تفلیس به عنوان پایتخت این کشور دارای مراکز خرید لوکس و با کیفیتی می باشد که شما در طی سفر خود به این شهر می توانید به آن ها مراجعه داشته باشید. تفلیس مال (Tbilisi Mall) از جمله بزرگترین مراکز خرید شهر تفلیس می باشد. که در انتهای غربی شهر قرار گرفته است.مرکز خرید تفلیس مال دارای 108 مغازه می باشد که برترین برندهای دنیا در آن به فروش می رسند. همین طور تفلیس مال دارای تعدادی کافه و رستوران و 1000متر مربع فضای تفریحی برای بازدیدکنندگان می باشد.

همچنین بازارهای سنتی زیادی هم در این کشور موجود است که گرشگران اقدام به خرید سوغاتی از این بازارهای سنتی می کنند که از آن جمله می توان به بازار های سنتی تفلیس و باتومی اشاره نمود.

سواحل کشور گرجستان

این کشوردارای سواحل زیادی می باشد ولی بیشتر این سواحل صخره ای می باشند .از جمله معروف ترین این سواحل می توان به گونیو اشاره نمود .در ساحل گونیو همیشه موسیقی پخش می شود .شکوتیلی از جمله ساحل های شنی این کشور می باشد. که ماسه های سیاه در این ساحل برای بیماری های قلبی و مشکلات عضلانی مفید می باشد. از سواحل دیگر این کشور می توان به ساربی اشاره داشت. این ساحل برای افرادی که به پریدن از صخره علاقه دارند یک جای مناسب به شمار می رود.

تور گرجستان

هتل های گرجستان و نرخ آن ها

بر اساس اینکه گردشگران کدام هتل را برای اقامت خود انتخاب می کنند ، باید گفت که هتل های این کشور دارای نرخ های متفاوتی می باشند در تفلیس می توان به آسانی هتل هایی با رنج های قیمتی مختلف را پیدا کرد . واگر دوست دارید یک سفر ارزان داشته باشید می توانید برای اقامت خود هتل های ارزان قیمت را انتخاب نمایید . ولی چون باتومی یک شهر ساحلی می باشد و سفر به این شهر بیشتر از سفر به تفلیس دارای جنبه لوکس و تفریحی می باشد بهتر می باشد که برای اقامت خود یک هتل با امکانات بالا را انتخاب نمایید چون امکان دارد دوست داشته باشید که وقت زیادی را در هتل صرف کنید.

از هتل های کشور گرجستان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

هتل گلدن پالاس تفلیس

هتل ساناپیرو

هتل گرمی تفلیس

هتل بیلتمور تفلیس

هتل لگاسی باتومی

هتل سیتی سنتر تفلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا