Let’s travel together.

تور کوله گردی در تایلند

0 50

نکاتی برای کوله گردی در تایلند

یکی از کشور هایی که بیشترین میزان کوله گرد را در دنیا دارد بدون شک می توان گفت که تایلند است زیرا که این کشور یکی از بهترین جا ها برای کوله گردی است ؛ جاذبه های زیبا و چشم انداز های خاص مناطق بکر و طبیعت دست نخورده این کشور همه و همه را وا می دارد که یک سفر دل انگیز را به این منطقه داشته باشند. سواحل زیبایی که می شود پا برهنه بر روی شن های داغ جزایر قدم زد و برای مشاهده آبشار های ناب و بی نظیرش به دل کوه و جنگل زد.

تک به تک این جاذبه های تایلند باعث شده تا هر ساله تعداد زیادی کوله گرد برای دیدن این زیبایی ها خود شان را به تایلند برسانند. شنا در زیر آبشار های باشکوه و پله پله، تفریح و گردش در میان جنگل های انبوه و بارانی، بازدید از مکان های مقدس و سواحل و جزایر تایلند همگی از عوامل جذب کوله گردان بی شمار است.

تور کوله گردی در تایلند
ما در این سایت برای افرادی که دوست دارند یک سفر انفرادی و برای کوله گردی به تایلند داشته باشند نکات مهمی را یاد آور می شویم که همگی این ها مهم است.

بازدید از چه جاذبه هایی را از دست ندهیم ؟

اگر برای اولین بار است که به تایلند سفر می کنید بهتر است تا برای شناخت بیشتر و بهتر تایلند مقصد تان را مستقیم به سمت بانکوک انتخاب کنید. در این مکان یک مکان مشخص و اصلی ترین پاتوق کوله گرد ها وجود دارد که این مکان در جایی که غرفه های خیان خائو سان ( Khao san ) قرار دارد است.

  راهنمای اقامتی چند ماهه در بانکوک تایلند

همان طور که گفتیم از اصلی ترین پاتوق کوله گرد ها است و شما می توانید در زیر نور انواع نئون ها در خیابان قدم بزنید عطر نودل های طبخ شده مشام تان را نوازش می دهد می توانید سری به آن ها بزنید و نودل بخورید. قصر بزرگ و مجسمه های طلایی « وات فو » یکی از زیبا ترین جاذبه هایی است که می توانید همراه دوستان گوله گرد تان به تماشای آن ها بپردازید.

شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که تایلند از جمله کشور هایی است که مکان های مقدس زیادی دارد. در قسمت شمالی تایلند که به پایتخت باستانی تایلند هم معروف است و این گونه شناخته شده است می توان جذاب ترین مکان های مقدس را دید. ایوتها در شمال تایلند است ودر واقع این منطقه پر از مکان های مقدسی است ؛ که مطمئنا بازدید از بقای به جای مانده از این عبادت گاه ها در زیر نور غروب خورشید یکی از زیبا ترین مناظری است که شما در این سفر تجربه خواهید کرد و بسیار هم خاطر انگیز خواهد بود.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از شلوغی بدتان می آید بهتر است تا برای شما شهر خانچاپوری را معرفی کینم پس اگر به دنبال شهری آرام هستید به خانچاپوری (kanchanaburi) تایلند سفر کنید. برای رفتن به این شهر شما از جاذبه های خاصی رد می شوید پس برای رسیدن به انجا باید سوار قطار شوید که از راه آهن مرگ عبور می کنید. لقب این راه آهن به این علت مرگ است که این خطر ریل به دست زندان یان و در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است ؛ شما می توانید در این شهر پل روی رودخانه Kwai را ببینید و در زیر آبشار اروان (Erewan) زیبا ترین آبشار منطقه شنا کنید.

  فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

تور تایلند : درباره بومیان تایلندی هم باید بگوییم که بیشتر این افراد در استان چیانگ مای تایلند زندگی می کنند پس شما اگر از زندگی محلی ها و بومی های تایلند خوش تان می آید و دیدن آن ها برایتان جذاب است بهتر است تا چیانگ مای را به عنوان بهترین مقصد خودتان انتخاب کنید. تور های مختلفی در این شهر وجود دارد و شما می توانید به راحتی برای گشت و گزار از قبایل مختلف در آنجا به تور های طبیعت گردی محلق بشوید و در طول مسیر تان قبایل مختلف را مشاهده نمائید.

چگونه در تایلند رفت و آمد کنیم؟

رفت امد در تایلند بسیار آسان است زیرا وسایل نقیله بسیاری برای جا به جایی مسافران و کوله گردان در شهر وجود دارد یکی از این وسیله ها توک توک است که بیشتر افراد این وسیله را انتخاب می کنند شما در صورتی که به تایلند سفر می کنید توصیه می کنیم که حتما برای یک بار هم که شده باشد سوار این توک توک ها بشوید بیشتر در شهر بانکوک از این وسیله استفاده می شود پس بهتر است تا این وسیله نقلیه پرصدا و هیجان انگیز را امتحان کنید.

کوله گردی در تایلند

هزینه این توک توک ها نسبت به تاکسی ها بسیار مقرون به صرفه است و معمولا برای کرایه توک توک در سفرهای کوتاه باید ۱۰۰ تا ۱۵۰ بات هزینه پرداخت کنید. نکته جالب این جاست که کرایه ها یک سان هستند و از آن جایی که فرقی نمی کند چند نفر سوار می شوید برای کم کردن هزینه ها دو نفر دیگر را نیز پیدا کنید و با آن ها سوار شوید تا به این ترتیب بتوانید کرایه را با آن ها تقسیم کنید.

  سلفی از نوع تایلندی

تاکسی موتوری هم سریع ترین راه و کم هزینه ترین راه است پس اگر تنها هستید و چمدانی همراه تان نیست بهترین انتخاب این است که بتوانید سوار تاکسی موتوری شوید و کم ترین هزینه را حدود ۲۰ بات کرایه پرداخت کنید.

از آن جایی که تایلند یک کشور بزرگ و مسافت بین شهر های آن هم نسبتا زیاد است به طور مثال فاصله از شهر از بانکوک پایتخت تایلند تا چیانگ مای ۷۰۰ کیلومتر است که معمولا برای طی کردن این مسافت و مسافرت قطار یا اتوبوس بهترین راه برای سفر های بین شهری است که بسیار مطمئن و راحت است.

برای امتحان غذاهای خوشمزه تایلندی به کجا برویم ؟

تایلند به عنوان کشوری شناخته شده است که غذا های بسیاری لذیذی در این کشور طبخ می شود علاوه بر رستوران های متنوع و فراوان غذا های خیابانی این کشور هم بسیار زبانزد است معمولا بیشتر گردشگران برای صرف غذای شبانه بعد از گشت و گزار بهترین غذاها را می توانند در بازار های محلی شبانه پیدا کنند.

غذا های این بازار ها هم بسیار معروف است بهترین چیزهایی که سرو می شوند در این آشپز خانه های سیار عبارتند از: انواع نودل های مخصوص تایلندی ، برنج سرخ کرده ، کیک برنجی، پنکیک و آب میوه های تازه که طرفداران بسیاری را دارند. نودل از محبوب ترین غذا های تایلند است که تقریبا در همه شهر های بزرگ در غرفه های خیابانی به فروش می رسد ؛ و از این رو انتخاب بیشتر کوله گردان است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.