Let’s travel together.

تورمسافرتی مالزی یا تایلند؟

0 55

مالزی یا تایلند؟ به کدام سفر کنیم؟

معمولا هنگامی که صحبت از رفتن به یک سفر خارجی می شود، اولین کار برنامه ریزی برای رفتن است اما ممکن است که در ذهن ما این سوال پیش بیاید که این کشوری که برای سفر انتخاب کرده اید بهترین انتخاب تان است؟ شما مجبور نیستید که حتما یک کشوری که هیچ علاقه و شاختی به ان ندارید را انتخاب کنید بلکه شما باید با توجه به سلایق‌تان گزینه بهتر را در نظر داشته باشید.

دو کشور مالزی و تایلند به عنوان کشور شگفتی ها و مناظر زیبا شناخته شده اند ممکن است که در انتخاب میان این 2 کشور دچار تردید شوید برای همین مسئله شما باید برای انتخاب یکی از این ها یک راه را پیدا کنید بهترین راه برای انتخاب بهتر این است که شما باید ابتدا برخی از فاکتورها مثل قیمت، جاذبه ها ، ویزا ، غذا و از این دست موارد را مقایسه کنید بعد از مقایسه مطمئن می شوید که کدام یک از ان ها با سلیقه و بودجه شما جور در می آید.

مالزی یا تایلند

ما در این سایت برای شما مطالبی را درباره 2 کشور مالزی و تایلند بیان می کنیم شما با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید و می توانید انتخاب بهتری را بین مالزی یا تایلند داشته باشید.

آب و هوا

برای انتخاب مقصد در نظر گرفتن آب و هوا می تواند یکی از فاکتورهای مهم باشد. درباره آب و هوای مالزی و تایلند باید بگوییم که این دو کشور درست است که هر دو آب و هوای گرمی را دارند ولی بسته به فصل، دمای آن ها کمی بالا و پایین می شود.

از آن جایی که مالزی دارای آب و هوای استوایی است. برای همین هم در بیشتر مواقع سال گرم است. بهترین فصل برای سفر به مالزی فصلی است که بارانی باشد پس سعی کنید در فصل مانسون یا بارانی به مالزی سفر کنید، همان طور که از اسمش مشخص است در این فصل از سال باران های مکرر و متنوابی در این کشور دیده می شود. ماه های بین آبان تا بهمن در این کشور فصل شروع، باران های شدید در این کشور است. در این فصل ها به طبع، بارش های مکرر هوا نیز کمی خنک تر از روزهای معمولی است که بسیار لذت بخش است.

  پارک های آبی تایلند

تایلند از نظر آب و هوا به دو فصل مرطوب و خشک تقسیم می شود زیرا که آب و هوای کشور تایلند دو فصلی است. بهترین ماه های سفر به تایلند معمولا بین ماه ها اردیبهشت تا بهمن، است زیرا در این فصل ها هوا بهتر است و زمان خوبی برای سفر به این کشور است.

تایلند جز کشور هایی است که شهر به شهر ان دارای آب و هوای خاصی است پس بهتر است که شهر به شهر آن مورد مقایسه قرار بگیرد. شهر پوکت از معروف ترین شهرهای تایلند که همه ساله گردشگران زیادی را هم در خود جای می دهد. معمولا در تمام طول سال آب و هوای گرم و مرطوبی را دارد. از ان جایی که پاتایا، از شهرهای ساحلی و نزدیک به ساحل است دارای هوای خنک و مرطوب تری است. اواخر اسفند تا اواسط فروردین مردم شهر بانکوک گرم ترین ماه سال را تجربه می کنند. در تابستان به خاطر وجود ابرها، هوای بانکوک نسبتا خنک تر از ماه های دیگر می شود. در صورتی که شما قصد سفر به هر کدام از این کشورها را داشته باشید بهتر است تا حتما آب و هوای ماهی که می خواهید سفر کنید را، در نظر داشته باشید.

هزینه های تور مسافرتی

اگر بخواهیم که درباره قیمت هتل ها در این 2 کشور برای اطلاعاتی را قرار دهیم باید بگوییم که قیمت هزینه ها در تایلند و مالزی در طول سال ممکن است که متفاوت باشد. در این مطلب ما به مقایسه قیمت ها در فصل زمستان، دی ماه می پردازیم و درباره هتل هایی که در پایتخت دو کشور یعنی کوالالامپور در مالزی و بانکوک در تایلند، اطلاعاتی کاملی را در اختیارتان قرار دهیم

هتل های کوالالامپور

* هتل های ۳ ستاره: قیمت برای یک شب از ۱۰۵ هزار تومان
* هتل های ۴ ستاره: قیمت برای یک شب از ۱۵۵ هزار تومان
* هتل های ۵ ستاره: قیمت برای یک شب از ۲۹۰ هزار تومان

هتل های بانکوک

* هتل های ۳ ستاره: قیمت برای یک شب از ۶۵ هزار تومان
* هتل های ۴ ستاره: قیمت برای یک شب از ۱۲۰ هزار تومان
* هتل های ۵ ستاره: قیمت برای یک شب از ۳۲۵ هزار تومان

همان طور که قیمت ها را مشاهده می کنید متوجه شدید که نرخ هتل های کشور مالزی در این فصل کمی گران تر هستند. نرخ ها همیشه هم همین طور گران نیستند و گاهی اوقات ممکن است که در زمان دیگر این مورد برعکس باشد و نرخ هتل ها پایین باشد. در قیمت هتل ها باید به این نکته هم توجه داشت که شهرهای مختلف، قیمت های متفاوتی از نظر اقامت گاه دارند. در کشور تایلند قیمت هتل در شهر پوکت کمی گران تر از بانکوک پایتخت تایلند است.

  تور کوله گردی در تایلند

حمل و نقل

مورد مهم دیگری که در بین انتخاب مالزی یا تایلند باید مورد بررسی قرار بگیرد توجه به حمل و نقل این دو کشور است. درباره حمل و نقل در داخل کشور و هزینه آن ها باید بگوییم که تایلند بین این دو کشور از نظر سیستم حمل و نقلی، کشور گران تری است.

مالزی:

* بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی: حدود ۲۲۰۰ تومان
* بلیط یک ماهه: حدود ۸۵ هزار تومان
* نرخ ورود به تاکسی: حدود ۲۶۰۰، هر یک کیلومتر ۱۷۷۰ تومان
* بنزین: حدود ۱۹۰۰

تایلند:

* بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی: حدود ۲۷۰۰ تومان
* بلیط یک ماهه: حدود ۱۰۰ هزار تومان
* نرخ ورود به تاکسی: حدود ۳۸۰۰، هر یک کیلومتر ۹۰۰ تومان
* بنزین: حدود ۳۰۰۰

شکم گردی

شکم گردی در تایلند و تغذیه در سفر یکی از مهم ترین نکته ها است! اینکه غذای مناسب را انتخاب کنید و شما باید بدانید که چه غذایی مطابق با میل و طبعتان است. کشور مالزی از آن دسته کشور هایی است که تنوع غذایی زیادی دارد برای همین در مالزی نمی توان غذا را به یک دسته بندی به نام «غذاهای مالزیایی» تقسیم کرد، تنوع غذایی در مالزی معمولا به خاطر تنوع فرهنگی مالزی است درباره غذاهای این کشور می توانیم بگوییم که غذاهای این کشور ترکیب غذاهای مالزیایی، چینی و هندی هستند.

بیشتر افراد از این تنوع و گوناگونی بسیار راضی هستند و لذت می برند زیرا که به خاطر این گوناگونی، این امکان به وجود می آید که هر دفعه که یک نوع غذا را برای وعده شام یا ناهار انتخاب کرده و طعم جدیدی را امتحان کنید. در تمام غذاهای که طبخ می شود از مواد متفاوت، ادویه های مختلف و … استفاده می شود که شما با استفاده از آن ها گویی با یک فرهنگ جدید آشنا می شوید.

اما کشور تایلند یک غذای واحد و غذای یکپارچه ای به نام غذای تایلندی را دارد که بیشتر این غذاها در تمام دنیا معروف هستند.

  تور کوش آداسی ، تور کوش آداسی هتل آکوا فانتزی ، تور کوش آداسی پاییز 98

نکته مهم درباره غذاهایی تایلندی اشاره به این موضوع است که: از ان جایی که غذاهای تایلند بسیار خوشمزه هستند واین غذاها تنها شامل حشرات نمی شوند! شما در سفر به تایلند می توانید از بهترین غذاهای تایلندی استفاده کنید زیرا در سراسر تایلند می توانید غذاهای بسیار خوشمزه ای را پیدا کنید که با قیمت پایین تری ارائه می شوند.

این طعم لذیذ تجربه ای فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد. غذاهای خیابانی تایلند هم بسیار خوشمزه و خوش طعم هستند که هر گردشگری را به خود جذب می کند در بیشتر غذاهای تایلندی کمی برنج نیز استفاده می شود که این برنج در کنار مواد مختلف با طبع متفاوتی که در نظر گرفته می شود، بسیار هیجان انگیز و خوشمزه خواهند بود.

ویزا

درباره تمام موارد سخن گفتیم و حالا نوبت به مطلب مهم و گرفتن ویزا برای سفر به این دو کشور است در سفر بین مالزی یا تایلند باید بگوییم از آن جایی که ایرانیان برای سفر به مالزی نیازی به ویزا ندارند می توان بگوییم که ورود به مالزی راحت تر است، نباید تصور کنید که ویزای تایلند سخت است نه این طور نیست برای خذ ویزا می توان توسط نماینده یا کارگزارتان یا آژانسی که تور تایلند را از آن خریده اید، اقدام نمایید. برای این کار فقط کافی است که شما مدارک مورد نیاز را توسط یکی از موارد بالا یا خودتان شخصا به سفارت برسانید و سپس به راحتی می توانید که ویزای این کشور را دریافت نمایید.

جاذبه ها گردشگری تایلند و مالزی

درباره جاذبه های گردشگری خاص باید بگوییم که این دو کشور یعنی مالزی یا تایلند هر دو دارای، جاذبه های گوناگون و متنوعی هستند که با سفر به هر کدام از این کشور ها می توانید مناظر شگفت انگیز و جزایر خاصی را ببینید. تایلند و مالزی هر دو این ها دارای ساحل های تفریحی ، مکان های باستانی ، مراکز خرید متنوع و … است. که باعث جذب سالانه گردش گران بی شماری می شود. بی شک با توجه به بودجه ای که برای سفرتان کنار گذاشته اید هر کدام از این کشورها را که انتخاب کنید می توانید یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.