دستگاه لیزر

تفاوت دستگاه های لیزر مو در لیزر موهای زائد بیکینی و سایر نواحی بدن

تفاوت دستگاه های لیزر مو در لیزر بیکینی : برای همه افراد معمولا خانم ها وجود موهای زائد در نقاط خاصی از بدن که حتی اپیلاسیون یا شیو کردن نیز این قسمت هیچ وقت کاملاً هموار و بدون مو نمی شود جزء آزار دهنده ترین مواردی است که می توان آن را غیر قابل تحمل دانست.

اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه بهداشت و سلامت وجود دارد برای رفع موهای زائد نیازی به اپلاسیون های بی نتیجه نیست بلکه با لیزر درمانی و رفع موهای زائد با لیزر می توان موهای زائد در نقاط مختلف بدن مخصوصا ناحیه شرمگاهی (بیکینی) را به راحتی از بین برد و رفع کرد .  بسیاری از افراد تصور می کنند که این کار با لیزر امکان دارد که همراه با درد بسیار و یا این که رفع موها دائمی نباشد اما با انتخاب یک کلینیک مناسب که دارای دستگاه های مناسبی برای این روش است می توان به ایده آل ترین نتیجه دلخواه دست یافت.

مقایسه بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

امروزه  یکی از دغدغه های افراد در برابر رشد موهای زائد در قسمت های مختلف بدن راه های رفع آن  است با توجه به این که روش های بسیاری از دیر باز برای حذف موهای زائد وجود داشته و دارد امروزه استفاده از دستگاه های لیزر باعث شده تا به راحتی و برای همیشه از شر موهای زائد خلاصی یافت. این کار باعث ایجاد حس بهتر و متعاقباً موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در بیشتر افراد می شود زیرا رفع موهای نقاطی مانند صورت، زیر بغل، بیکینی، پا و همچنین بدن مردان مهم ترین نقاطی هستند که از لیزر موهای زائد برای این نواحی می توان استفاده کرد و از داشتن بدنی عاری از مو لذت برد.

بیشتر افراد برای رسیدن به این نتیجه به دندان انتخاب دستگاه های لیزر بسیار مطمئن و مناسب هستند که ما در این قسمت از مقاله به معرفی و بررسی چند مورد از بهترین دستگاه های لیزر که در کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد می پردازیم.

لیزر الکساندرایت و لیزر دیود

امروزه نقش تکنولوژی بر هیچ کسی پوشیده نیست و با توجه به نیاز افراد امروزه دستگاه های متعددی در زمینه حذف موهای زائد باتکنیک های جدید به بازار عرضه شدند. معمولا حذف موهای زائد مهم ترین کار دستگاه های لیزر است اما ممکن است تا تفاوتی در بین دستگاه ها وجود داشته باشد با توجه به این که هر دو لیزر الکساندرایت و دیود کاربرد گسترده ای را جهت حذف موهای زائد دارند اما با توجه به این که تکنولوژی لیزر دیود کمی جدیدتر از لیزر الکساندرایت است از این رو استقبال از دیود با رشد  قابل توجهی روبرو شد.

با توجه به اهمیت موضوع بیشتر متخصصان پوست و مو توصیه می کنند تا هنگام انتخاب نوع دستگاه لیزر تحقیقات گسترده ای را انجام دهید تا  به این ترتیب بتوانید بهترین دستگاه لیزر مو را مطابق با رنگ پوست و موی خود انتخاب کنید.

در نظر افرادی که کار با هر دو دستگاه را انتخاب کرده اند مهم ترین اقدام قبل از هر چیزی انتخاب مرکز درمانی و متخصص انجام لیزر است که در هر دو دستگاه کار باید زیر نظر متخصص مجرب و در کلینیک های تخصصی انجام گیرد. شما با مراجعه به کلینیک رفع موی زائد می توانید تا از نظر متخصصان برای انتخاب نوع دستگاه استفاده کنید درباره لیزر الکساندرایت باید بگوییم که این دستگاه در مقایسه با دیود برای اکثر افراد گزینه مناسب تری است. اما برای افرادی که پوست تیره تری دارند برای پیشگیری از ایجاد سوختگی و مشکلات متعاقب لیزر مو استفاده از لیزر دیود توصیه می شود.

تفاوت دستگاه های لیزر مو

دستگاه لیزر ان دی یاگ (Nd:yag) با لیزر سوپرانو آیس پلانتیوم

در ادامه تفاوت دستگاه های لیزر مو  ؛ دستگاه لیزر ان دی یاگ  نیز یکی دیگر از مناسب ترین و باکیفیت ترین دستگاه های لیزر است که با طول موج 1064 نانومتر و با طول موج بالا عمیق ‌ترین نفوذ در فولیکول مو را دارد و مناسب ترین نوع لیزر برای افرادی است که دارای پوست های سبزه و تیره هستند با توجه به ویژگی های این دستگاه در مقایسه با دستگاه لیزر موهای زائد لیزر سوپرانو این دستگاه نسل جدید با داشتن اثر قوی برای رفع موهای بیکینی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت این دستگاه نسبت به ان دی یاگ این است که پوست را طی دوره درمان برای زمان طولانی خنک نگه می‌دارد و از سوخته شدن پوست جلوگیری می‌ کند. دستگاه لیزر سوپرانو آیس بر روی هر نوع پوست با رنگ ‌های تیره و روشن جواب می ‌دهد. از این رو امروز تکنولوژی پیشرفته لیزر سوپرانو آیس  باعث شده تا در بیشتر کلینیک های زیبایی این دستگاه بیشترین استفاده را داشته باشد.

دستگاه لیزر سولاری یا سیستم IPL

با پیشرفت تکنولوژی  هر روز شاهد سیستم های جدیدی هستیم سولاری یا سیستم IPL است که این نوع سیستم یکی از سیستم های نوین امروزی است که در بیشتر کلینیک ها به جای دستگاه های قدیمی استفاده می شودکه با مزیت هایی که دارد عوارض جانبی را به حداقل رسانده است. در مقایسه با سایر لیزر موهای زائد بیکینی آی پی ال و لیزر ها با تبدیل انرژی نور به انرژی گرمایی ‌ملانین را هدف قرار داده و فولیکول مو را تخریب می ‌کند و مانع رشد مو می‌ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا