پوست و مو

ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

داشتن پوستی سالم و عاری از هرگونه موی زائدی مهم ترین خواسته افراد از گذشته تا به حال بوده است و از همین رو هم به دنبال راه هایی برای رفع این مشکل هستند با توجه به این که امروزه برای شیو کردن علاوه بر استفاده از اپیلاسیون یا وکس می توان از خدمات لیزر نیز استفاده کرد اما با توجه به هزینه بالای لیزر درمانی بسیاری از افراد از اپیلاسیون استقبال می کنند.

ممکن است که این نوع شیو کردن یعنی مو زدایی با وکس همراه با درد بسیار باشد اما ما در این بخش برای افرادی که می خواهند با استفاده از این روش موهای زائد بدن خود را از بین ببرند ترفند های بسیار مناسبی را برای کم کردن درد اپیلاسیون بیان می کنیم.

ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

نکات کم کردن درد اپیلاسیون

 • بهتر است تا برای شروع شیو کردن این کار را کم کم انجام دهید و یک دفعه کل دست و یا پا را از موم نپوشانید مطمئنا اگر از قسمت ‌های کوچک‌تر شروع کنید به مرور زمان، پوست‌ تان در برابر درد، مقاوم می ‌شود و شما درد کمتری را احساس می کنید.
 • در صورتی که اولین بار می خواهید از اپلاسیون برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید بهتر است تا از کرم‌ ها یا ژل‌ های بی‌حس کننده استفاده کنید ازاین رو برای مقاومت بیشتر نیم ساعت قبل از اپیلاسیون از این ژل‌ ها استفاده نمائید.
 • در صورتی که به درد بسیار حساس هستید بهتر است تا در مراجعه به سالن اپیلاسیون دارو های مسکن درد بدون نسخه مانند ایبوپرفن و یا استامینفون استفاده کنید .
 • آماده سازی پوست برای اپیلاسیون، یکی از مراحل مهم قبل از موزدایی است. معمولا بهترین روش برای حفظ سلامت پوست استفاده از اسکراب‌ های لایه ‌بردار است که این کار باعث رفع سلول های مرده پوست می شود این کار باعث می شود تا پوست نرم تر و اپیلاسیون درد کمتری را احساس کنید.
 • بهتر است تا در زمان اپیلاسیون به اندازه موها توجه داشته باشید معمولا موهای کوتاه تر بسیار سخت از موهای بلند دست یا پا از روی پوست کنده می شوند و این کار باعث بروز درد می شود از این رو بهتر است تا قبل از اپیلاسیون با وکس اجازه دهید که موها حدودا یک چهارم اینچ بلند شوند. تا در نتیجه، اپیلاسیون راحت تری را تجربه کنید.
 • برای افرادی که دارای پوست حساس هستند توصیه ما استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد اپیلاسیون است این کار معمولا از قرمزی و التهاب پوست بعد از اپیلاسیون کم می کند از این رو می توان که بعد از اپیلاسیون ناحیه مو زدایی شده را زیر آب سرد گرفت .

class=”aligncenter” src=”https://abi.ir/wp-content/uploads/2020/09/ترفندهایی-برای-کاهش-درد-اپیلاسیون-3.jpg” alt=”ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون” width=”600″ height=”400″/>

 • با توجه به حساس بودن پوست برای جلوگیری از بروز جوش و یا سرخی و التهاب بهتر است تا حداقل ۲۴ ساعت بعد از اپیلاسیون از مواد، لوسیون‌ها و عطرهایی که الکل دارند استفاده نکنید.
 • از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید بعد از اپیلاسیون پرهیز کنید.
 • در زمان استفاده از لوسیون‌ها بهتر است تا از لوسیون های که حاوی عطر هستند استفاده نکنید زیرا این نوع لوسیون ها با داشتن آلفا هیدروکسید اسید ممکن است که باعث ایجاد سوزش در پوست شما ‌شود.
 • پوست خانم ها در مقایسه با پوست آقایان بسیار حساس تر است و از این رو خانم ها درد بیشتری را در اپیلاسیون تجربه می کنند با توجه به همین موضوع بهتر است تا از انجام اپیلاسیون در ایام نزدیک به عادت ماهانه یا در روز هایی که پریود (عادت ماهانه) هستید بپرهیزید زیرا همان طور که گفتیم در این ایام، بدن زنان نسبت به درد بسیار حساس‌تر می ‌شود و فرد درد زیادی را بایستی تحمل کند.
 • از خشک بودن پوستتان قبل از انجام اپیلاسیون مطمئن شوید.
 • بهتر است تا در زمان انجام اپلاسیون به چیز های دیگر فکر کنید و حواس خود را به جای دیگری متمرکز کنید. با توجه به حساس بودن پوست از این رو رعایت بهداشت در اپیلاسیون بسیار الزامی است بهتر است تا سالن هایی را انتخاب کنید که از نظر بهداشتی بسیار ایمن باشند و زیر نظر افرادی که تخصص و تجربه کافی دارند تا این کار را با نهایت دقت و ظرافت انجام ‌دهند.
 • کشیدن پوست بهترین راه کار برای کم کردن درد است شما می توانید تا موقع اپیلاسیون یا کندن موم از روی پوست، پوست‌تان را بکشید.
 • بهتر است تا به دمای موم توجه داشته باشید استفاده از مواد اپیلاسیون با دمای مناسب بهترین راه کار برای جلوگیری از آسیب به پوست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا