سلامت

تحقق رویای لاغری بعد از زایمان

اهمیت لاغری بعد از زایمان

لاغری بعد از زایمان، آرزوی هر بانوانی است که به تازگی طعم مادر شدن را چشیده است. قابل درک است که هر خانمی پس از بارداری دوست دارد شکل قبلی خود را بازیابد و حتی بهتر از قبل هم  به نظر برسد.  چرا که اطرافیان مادرانی را که از اندام باریکی برخوردار هستند، تحسین می کنند و تعجب می کنند که چگونه به  موفقیت لاغری بعد از زایمان  دست یافته اند.  برای اکثر ما طبیعی است که بخواهیم سریع وزن خود را پس از پایان بارداری کاهش دهیم ، اما فراموش نکنید که باید  سلامتی را بر زیبایی شناسی در اولویت قرار دهید

 البته لاغری بعد از زایمان  یک مزیت دارد. و آن کاهش خطر بیماری های مرتبط با چاقی برای مادران میباشد. زیرا اضافه وزن در نتیجه بارداری خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. اضافه وزن  دارای عوارضی در بارداری های آینده و همچنین خطر سلامتی برای زنان مبتلا به دیابت بارداری است.

لاغری بعد از زایمان

لاغری بعد از زایمان را چه زمانی شروع کنیم؟

برای لاغری بعد از زایمان نباید بلافاصله اقدام کرد. چرا که در دوران بارداری، بیشتر خانم ها به طور متوسط ​​حدود 10-20 کیلوگرم وزن اضافه می کنند.  برای برخی از خانم ها، این امکان وجود دارد که وزن اضافه شده در دوران بارداری را پس از زایمان نیز حفظ کنند، که این امر باعث سرخوردگی و استرس مادر جوان می شود.  در ماه های اول پس از بارداری ، گرفتن  رژیم های سخت ممنوع است.  این مهم است که به بدنمان اجازه دهیم بعد از زایمان به خوبی بهبود یابد و سپس به منظور لاغری  تغییرات بیشتری در رژیم غذایی خود انجام دهیم.

نکات لازم برای لاغری بعد از زایمان

لاغری بعد از زایمان اصول و قواعدی دارد که در مجله ی سلامت آبی سعی می کنیم این اصول را  به شکل نکاتی مهم ذکر کنیم

دست از مقایسه ی خودتان با دیگران بردارید

هنگام کاهش وزن پس از زایمان ، بسیار مهم است که صبور باشید و به یاد داشته باشید که نباید نتایج خود را با نتایج دیگران مقایسه کنیم.

حوصله به خرج دهید

نباید منتظر نتایج فوری در کاهش وزن باشیم.  اگر می خواهید سالم باشید، بهتر است لاغری بعد از زایمان را  را به تدریج انجام دهید. زیرا بدن ما ریتم طبیعی خود را دارد و باید به آن زمان دهیم تا با تغییرات سازگار شود.  خوب است ابتدا غذاهای طبیعی تر و رضایت بخش تری را شروع کنید.

دشمنان ما نوشیدنی های ناسالم ، ماکارونی و همه قنادی ها هستند.  خوب است بر خوردن میوه ها و سبزیجات ، محصولات لبنی کم چرب ، غلات کامل تأکید کنید.  مصرف غذاهای تازه و سالم نه تنها به ما کمک می کند تا سریعتر تناسب اندام پیدا کنیم ، بلکه عادات مفیدی را در زندگی روزمره نیز به دست خواهیم آورد.

لاغری بعد از زایمانلاغری بعد از زایمان

توصیه دیگر متخصصان تغذیه این است که تا آنجا که ممکن است وعده های غذایی را تقسیم کنید ، که این کار  به افزایش متابولیسم کمک می کند.  خوردن غذا به طور متوسط ​​هر 3 ساعت خوب است.  این کار انرژی ما را تمدید می کند ، که در دوران شیردهی خوب است.

واقع بین باشید

تعیین اهداف بسیار بزرگ  در کاهش وزن بعد از بارداری می تواند ما را دلسرد کند و حتی باعث ایجاد انگیزه در ما شود. همه ی اینها بستگی به این دارد که چند کیلوگرم در دوران بارداری اضافه کرده ایم ، میتوانیم در عرض یک سال  4.5 کیلوگرم وزن کم کنیم.  هرچه اضافه وزن بیشتری داشته باشیم ، زمان بیشتری برای از دست دادن آنها به شیوه سالم نیاز داریم. مهمترین چیز این است که به وزن مطلوب برگردیم و سعی نکنیم نسبت به قبل از بارداری لاغر شویم.

 تعیین اهداف کوچک و دستیابی به آنها ما را با انگیزه نگه می دارد و بنابراین ما تلاش خود را برای کاهش وزن رها نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا