هنر

بیوگرافی پریناز ایزدیار، مشهور و پرکار

خلاصه‌ای از بیوگرافی پریناز ایزدیار و زندگی شخصی او

بیوگرافی پریناز ایزدیار از ۸ شهریور ماه سال ۱۳۶۴ هم زمان با زاد روز او آغاز می شود. این بازیگر در شهر بابل و استان مازندران به دنیا آمده است. فعالیت های هنری او در حیطه ی بازیگری می باشد. تحصیلاتش لیسانس گرافیک است و خانواده ی او با تحصیل، در رشته ی هنر و بازیگری مخالف بوده اند. اما بالاخره موفق به فعالیت در عرصه ی هنر می شود. او به گفته ی خودش از همان کودکی نیز شیطنت هایی داشته و با نقاشی روی دیوار و بازی در کوچه درد سرهایی برای خانواده‌اش ایجاد کرده است. اما درخشش او در عرصه ی بازیگری توانست خانواده‌اش را نیز در این زمینه مجاب کند. مجله ی هنر و سرگرمی  آبی شما را به مطالعه ی ادامه ی بیوگرافی پریناز ایزدیار دعوت  می کند.

بیوگرافی پریناز ایزدیار

بیوگرافی پریناز ایزدیار و زندگی هنری

با وجود مخالفت های خانوادگی، زندگی هنری پریناز ایزدیار با قبولی در تست بازیگری فیلم سینمایی یک مرد در سال ۱۳۸۵ آغاز شد. درباره ی تلویزیون نیز باید گفت که با بازی در تله فیلم ماه در سایه به کارگردانی سعید ابراهیمی فر در سال ۱۳۸۸ پریناز ایزدیار برای اولین بار در تلویزیون دیده شد. بعد از آن با بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت که در ماه رمضان پخش می شد توانست موفقیت های زیادی را کسب کند. بعد از این سریال با بازی کوتاهی در فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع به فعالیت خود ادامه داد اما نتوانست مانند سریال پنج کیلومتر تا بهشت موفق عمل کند.

وی در سال ۱۳۹۴ در فیلم سینمایی ابد و یک روز به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی به ایفای نقش محوری پرداخت. او در این فیلم نقش سمیه که یکی از دختران خانواده ای سطح پایین بود را بازی می کرد. او به عنوان تکیه گاهی برای این خانواده محسوب می شد و به نگهداری از مادر ناتوان خود و برادران و خواهران خود می پرداخت. توجه زیاد او به خانواده باعث شده بود تا دیگران از پرداختن به وظایف خود سرباز زنند. این فیلم نه سیمرغ بلورین سی و چهارمین دوره ی جشنواره ی فیلم فجر را به دست آورد که یکی از آن ها مربوط به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن توسط پریناز ایزدیار بود.

او برای بازی در این فیلم از شانزدهمین جشنواره ی حافظ نیز جایزه ی بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. علاوه بر این ها او برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول زن در شانزدهمین فستیوال بین المللی داکا برای بازی در فیلم تابستان داغ شد. عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم ویلایی ها در هجدهمین جشنواره ی حافظ نیز متعلق به پریناز ایزدیار می باشد.

بیوگرافی پریناز ایزدیار

خلاصه ای از کارنامه پریناز ایزدیار

فیلم هایی که پریناز ایزدیار در عرصه ی سینما به ایفای نقش در آن ها پرداخته است، عبارتند از: یک مرد یک شهر، این جا بدون من، ورود آقایان ممنوع، خط ویژه، این سیب هم برای تو، ۳۶۰ درجه، ابد و یک روز، یک روز به خصوص، ویلایی ها، تابستان داغ، هت تریک، مقیمان ناکجا، خوک، سرخ پوست، متری شیش و نیم، تفریق، لتیان، سه کام حبس و مغز استخوان.

او در سریال های تلویزیونی پنج کیلومتر تا بهشت، مثل یک کابوس و زمان به ایفای نقش پرداخته است. علاوه بر آن ها با بازی در سریال های روبیک و شهرزاد به فعالیت در عرصه ی نمایش خانگی نیز پرداخته است.

بازی او در سریال شهرزاد بسیار مورد توجه قرار گرفت. او در این سریال با چهره های برجسته ای از جمله علی نصیریان و ترانه علیدوستی و شهاب حسینی هم بازی بود. این سریال در سه فصل ساخته شد که در هر سه فصل آن این بازیگر به ایفای نقش پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا