هنر

بیوگرافی پانته آ بهرام، بازیگر زن حرفه ای

خلاصه‌ای از بیوگرافی پانته آ بهرام

بیوگرافی پانته آ بهرام از سال ۱۳۴۸ مصادف با تولد او در شهر تهران آغاز می شود. این بازیگر محبوب کشورمان در مدرسه ی هنر و ادبیات صدا و سیما تحصیل کرده و سپس به فعالیت هنری پرداخته است. او در سال ۱۳۶۷ شروع به تحصیل در رشته ی بازیگری کرد و در سال ۱۳۷۰ از مدرسه ی هنر و ادبیات فارغ التحصیل شد. سپس در سال ۱۳۷1 در رشته ی نمایش نامه نویسی در دانشگاه مورد پذیرش قرار گرفت و در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیلی شد.

او دارای سابقه ی طولانی در زمینه ی هنر می باشد، چرا که از همان ابتدای تحصیل در مدرسه ی هنر و ادبیات، شروع به فعالیت در تئاتر، سینما و تلویزیون کرد. اما شهرت او در این عرصه مدیون بازی در سریال مسافر در سال ۱۳۷۹ می باشد. مسافر یک مجموعه ی تلویزیونی ایرانی بود که در شبکه ی تهران و پس از آن شبکه ی جام جم و حتی شبکه های ماهواره ای پخش شد.

بیوگرافی پانته آ بهرام
بیوگرافی پانته آ بهرام
پانته آ بهرام در مجموعه هایی مانند وکیل، پلیس جوان، سکوت، چهره به چهره، بحران معنویت و غیره بازی کرده است.

اما همچنان بازی در سریال مسافر نقطه ی عطفی در زندگی هنری پانته آ بهرام می باشد. زیرا بازی او در سریال وکیل و پلیس جوان چنان پُررنگ نبود و تنها جنبه همکاری و شناخت بازی در قاب تصویر را داشته است. اما نقش او در فیلم مسافر مربوط به بازی به عنوان دختری معتاد با لحنی خاص بود و نقش آفرینی او در کنار ابوالفضل پورعرب در این سریال تلویزیونی باعث شد تا جایگاه خاصی در میان بازیگران پیدا کند.

پانته آ بهرام پس از بازی بسیار درخشان در فیلم چهارشنبه سوری توانست شرایط خود را برای حضور در عرصه ی سینما فراهم کند. ویژگی های نقش او در این فیلم به گونه‌ای بود که مخاطبان تا ساعت ها بعد از دیدن فیلم آن را در ذهن خود مرور می‌کردند و به تحسین شخصیت او می پرداختند. در همین دوره پانته‌آ بهرام به ایفای نقش در فیلم های اقلیما، پستچی سه بار در نمی زند، هیچ و بدرود بغداد پرداخت.

در فیلم پست چی سه بار در نمی زند، کلام پانته آ بهرام آهنگین بوده و از نقاط قوت فیلم به شمار می رفت.

نقش دیالوگ ها که جزء اصلی هر فیلم‌نامه‌ای محسوب می‌شوند، در جلب نظر مخاطب بسیار مهم است. اما پانته‌آ بهرام به خوبی از عهده ی آن در فیلم‌های مختلف بر آمده است. مثلاً دیالوگ های او در فیلم هیچ، از لکنت زبان برخوردار بود. اما او توانست به خوبی نقش خود را به مخاطب فیلم انتقال دهد. تا جایی که کاملاً مخاطبان به همدردی و همزاد پنداری با نقش او در فیلم می پرداختند.

بیوگرافی پانته آ بهرام
بیوگرافی پانته آ بهرام

بازی پانته آ بهرام در سریال زیر هشت و تعبیر وارونه یک رویا نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این وی به بازی در مجموعه های عاشقانه و ملکه ی گدایان در بخش نمایش خانگی پرداخته است.

عناوین و جوایز موجود در بیوگرافی پانته آ بهرام

در بیوگرافی پانته آ بهرام افتخارات و جوایز زیادی به چشم می خورد که مدیون تنوع بازیگری او در عرصه های سینما، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی می باشد. او توانسته در سال ۱۳۷۰ جایزه ی بهترین بازیگر زن جشنواره تئاتر فجر را به دست آورد و سپس در سال ۱۳۷۶ نفر سوم بازیگری تئاتر فجر شود. او در سال ۱۳۷۷ به عنوان نفر اول بازیگری در جشنواره دفاع مقدس انتخاب شد و در سال ۱۳۷۸ عنوان نفر اول بازیگری در جشنواره تئاتر فجر را به دست آورد. وی در سال ۱۳۸۰ نفر اول انجمن منتقدین تئاتر و نفر دوم بازیگری در جشنواره تئاتر فجر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا