هنر

بیوگرافی مصطفی زمانی، یوسف گم گشته

بیوگرافی مصطفی زمانی و زندگی شخصی او

بیوگرافی مصطفی زمانی از روز 31 خرداد سال 1361 مصادف با روز تولدش آغاز می شود. او در شهر فریدونکنار به دنیا آمده و در رشته ی مدیریت صنعتی تحصیل کرده است. پیش از آن که به عرصه ی بازیگری وارد شود، هرگز به صورت جدی به این حرفه نگاه نمی کرد. او تنها به تقلید صدا و یا بازی در نمایش های مدرسه ای می پرداخت. او حتی زمانی که فعالیت های هنری و حرفه ای خود را آغاز نکرده بود، علاقه ی چندانی به دنبال کردن عرصه ی هنر نداشت. اما پس از آن که به این عرصه وارد شد به تنوع در کارهای خود اهمیت زیادی داد. در حوزه ی موسیقی نیز علاقه ی زیادی به صدای محسن چاووشی دارد و بیان می کند که زخمی درون صدای این خواننده نهفته است که آن را به شیرینی به مخاطب منتقل می کند.

برای مطالعه ی بیوگرافی مصطفی زمانی در عرصه ی هنر با مجله ی هنر و سرگرمی آبی همراه باشید.

بیوگرافی مصطفی زمانی

بیوگرافی مصطفی زمانی و زندگی هنری او

بیوگرافی مصطفی زمانی در زمینه ی هنر، با انتخابش به عنوان نقش یوسف در سریال یوسف پیامبر آغاز می شود. وی از سوی دوستان خود متوجه می شود که کارگردان سریال یوسف پیامبر به دنبال بازیگر برای نقش اصلی سریالش می باشد.

ابتدا که یوسف زمانی برای تست اول مراجعه کرده بود، بسیار استرس داشت و همه چیز را فراموش کرده بود. اما برای شرکت در تست دوم به مطالعه و تحقیق پرداخته و این بار با اطلاعات کافی وارد آزمون می شود. از این آزمون سربلند بیرون آمده و برای این نقش توسط فرج الله سلحشور برگزیده می شود.

بدیهی است که برای ایفای چنین نقشی سعی شده تا از بازیگر خوش سیما استفاده شود، اما مصطفی زمانی با تلاش خود توانست هنر خود را به نمایش گذاشته و پاسخ مناسبی به منتقدان این عرصه بدهد. او برای این کار از کلاس های سوارکاری و بدنسازی بهره گرفته است. او در این سریال با جعفر دهقان و کتایون ریاحی هم بازی بود و انتخاب خانم کتایون ریاحی را به عنوان بازیگر نقش زلیخا تحسین می کند.

بازی او در نقش یوسف پیامبر فتح بابی برای زندگی هنری او محسوب می شود. او بعد از این سریال برای بازی در سریال دیگری به نام در چشم باد انتخاب شد. این سریال تاریخی – حماسی 5 سال طول کشید و در سال 87 به پایان رسید.

بیوگرافی مصطفی زمانی

فیلم آل اولین فیلم سینمایی بود که مصطفی زمانی در آن به ایفای نقش پرداخت.

این فیلم توسط بهرام بهرامیان در سال 88 ساخته شد. این فیلم درباره ی یک زوج جوان است که راهی ماموریتی می شوند. در روند داستان زندگی آن ها دچار تحولاتی می شود.

یک سال بعد یعنی در سال 89 سال پرکاری برای این بازیگر رقم خورد. بدین ترتیب که در فیلم های قصه ی پریا، اینجا تاریک است، سوت پایان، یک عاشقانه ی ساده و پریناز بازی کرد.

توانایی های مصطفی زمانی در عرصه ی هنر از طریق بازی های متفاوت و قدرتمند او در تلویزیون و سینما به نمایش گذاشته شده است. اما او با بازی در سریال شهرزاد توانست در عرصه ی نمایش خانگی نیز بسیار موفق عمل کند. او در این سریال نیز نقش محوری را به عهده داشت.

جوایز و عناوین مصطفی زمانی

او برای بازی در فیلم جیب بر خیابان جنوبی، جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشن سینمای ایران کسب کرد.

جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نیز برای بازی در فیلم قصه ی عشق پدرم در جشن سینمای ایران نیز به مصطفی زمانی تعلق گرفت.

او برای بازی در فیلم های یک عاشقانه ی ساده، قصه ی پریا، بدرود بغداد و سریال یوسف پیامبر کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا