هنر

بیوگرافی طناز طباطبایی، نام آشنا در سینما

بیوگرافی طناز طباطبایی و زندگی شخصی او

در مورد بیوگرافی طناز طباطبایی باید گفت که او در 20 اردیبهشت سال 1362 به دنیا آمده است. محل تولدش تهران بوده و دارای خواهری بزرگتر از خودش می باشد. پدرش در زمینه ی موسیقی فعالیت هایی داشت که باعث شد او نیز به این هنر علاقه مند شود. مدتی هم به نقاشی پرداخته و در این زمینه نیز مهارت هایی دارد. او در رشته ی کارگردانی تئاتر فارغ التحصیل شده و در کلاس های بازیگری به صورت خصوصی نیز شرکت کرده است و از طریق همین کلاس ها بود که برای بازی در فیلم جوانی انتخاب شد. برای مطالعه ی بیشتر درباره ی بیوگرافی طناز طباطبایی در زمینه ی هنر با مجله ی موفقیت و سلامت آبی همراه باشید.

بیوگرافی طناز طباطبایی

بیوگرافی طناز طباطبایی و زندگی هنری او

بیوگرافی طناز طباطبایی در زندگی هنری اش از سال 80 و بازی در سریال جوانی آغاز شده است. او با قاب تلویزیون شروع کرده و سپس با بازی در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا وارد عرصه ی سینما شد. او در این فیلم که رسول صدرعاملی کارگردان آن بود نقشی با نام طناز را به عهده داشت. این کار مربوط به سال 83 می باشد.

جایگاه او در تلویزیون با بازی در سریال پرمخاطب میوه ی ممنوعه تثبیت شد. او در این فیلم نقش غزاله، دختر علی نصیریان را بازی می کرد. او با هم بازی شدن با این بازیگر معروف و بازیگران مطرح دیگری نظیر گوهر خیراندیش، امیر جعفری و هانیه توسلی توانست از تجارب و مهارت های آن ها بهره بگیرد.  این فیلم در ماه مبارک رمضان پخش می شد و توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. این فیلم پرمخاطب بارها از شبکه های تلویزیونی مختلف بازپخش شده و بعد از گذشت سال ها هنوز هم در یاد و خاطره ی مردم حضور دارد.

او در سال 88 با بازی در فیلم صداها توانست جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کند. در فیلم مرهم نیز بسیار درخشان بازی کرد. او در سال 89 در دو فیلم گزارش یک جشن و پریناز شرکت داشت که هر دوی آن ها توقیف شدند. در سال 93 نیز برای ایفای نقش در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند توانست لوح تقدیر و جوایزی را از جشنواره ی فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو دریافت کند. او در این جشنواره بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

بیوگرافی طناز طباطبایی

سوابق، جوایز و عناوین طناز طباطبایی

سابقه ی سینمایی طناز طباطبایی در دهه ی هشتاد به این شرح می باشد. او با فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا شروع کرده و سپس در فیلم چهار انگشتی سعید سهیلی به بازیگری پرداخت. این فیلم به همراه فیلم های دماغ، جعبه و شب زده مربوط به سال 86 می باشند. سپس سال 87 را نیز مانند سال قبل با بازی در فیلم های می زاک، پسر تهرانی، صداها و شیرین بسیار پرکار پشت سر گذاشت. او در فیلم طهران در سال 88 و فیلم های سرسپرده، پریناز و گزارش در سال 89 بازی کرد و دهه ی 80 را سپری کرد. دهه ی 90 نیز برای او بسیار پرکار بوده و بازی های درخشانی در فیلم های نارنجی پوش، هیس دخترها فریاد نمی زنند، آرایش غلیظ، رخ دیوانه، خشم و هیاهو، ویلایی ها، طلا و سرکوب از خود به نمایش گذاشته است.

او برای بازی در فیلم ویلایی ها، برنده ی عنوان بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است. بازی در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند نیز برای او بسیار پرافتخار بوده است. این ها تنها گزیده ای از جوایز و عناوینی است که او توانسته در کارنامه ی درخشان خود ثبت کند. این بازیگر توانا در عرصه ی هنر با دستیابی به چنین عناوینی توانسته مهارت و استعداد خود را ثابت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا