هنر

بیوگرافی صابر ابر، بازیگر موفق سینما

خلاصه ای از بیوگرافی صابر ابر و زندگی شخصی او

بیوگرافی صابر ابر در تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۶۳ مصادف با زادروزش آغاز می‌شود. او در شهر تهران متولد شده است. در مورد تحصیلات او باید گفت که به رشته ی تحصیلی مدیریت پرداخته و علاقه ی زیادی هم به این شغل دارد. وی در پروژه های طراحی داخلی اقداماتی را انجام داده و به این کار نیز علاقه نشان می دهد. او به هنرهای دیگری نظیر نقاشی نیز علاقه مند است و جدای از همه ی این موارد، یک کتاب تحقیقاتی را در دست دارد که با کمک یکی از دوستان او با موضوعی متفاوت در حال نگارش است. آن ها در این کتاب به موضوع کافه نشینی در تهران معاصر پرداخته اند.

بیوگرافی صابر ابر

همان طور که پیدا است، صابر ابر علاوه بر بازیگری علایق بسیار متنوعی دارد. این علایق متنوع در عرصه ی هنر نیز به چشم می خورد. هر چند او هم اکنون به عنوان یک بازیگر معروف شناخته می شود، اما پیش از آن مجری تلویزیون بوده است. در زمینه ی تئاتر نیز تجربه دارد و به کارگردانی نیز علاقه مند می باشد. در همین راستا با تئاتری در جشنواره ی کارنامه شرکت کرد و برای این فیلم جایزه ی کارگردانی، طراحی صحنه، نمایشنامه و بازیگری زن را کسب نمود. مجله ی آبی با ادامه ی بیوگرافی صابر ابر با شما همراه است.

سابقه ی اجرا در تلویزیون صابر ابر به برنامه ی رنگین کمان که مخصوص کودکان بود، باز می گردد.

بعد از آن مسابقاتی را اجرا کرده که در 111 ثانیه یکی از آن ها است. او از اجرا، به دنیای بازیگری راه پیدا کرد. اما در اتفاقی نادر، بسیار موفق عمل کرد. اولین فیلم او در دنیای سینما شاعر زباله ها نام داشت. محمد احمدی این فیلم را کارگردانی می‌کرد. بعد از آن با بازی در فیلم دایره زنگی و اکران عمومی آن در عرصه ی سینما معروف شد و در روندی سریع جایزه نیز کسب کرد.

در میان کارگردانان کشور به گفته ی خودش علاقه دارد تا با افرادی چون مانی حقیقی، پیمان معادی و همایون اسعدیان به همکاری بپردازد. چرا که سلیقه ‌ای نزدیک به صابر ابر داشته و آثار آن ها در راستای خط فکری می باشد.

سوابق سینمایی، عناوین و جوایز موجود در بیوگرافی صابر ابر

در مورد بیوگرافی صابر ابر در عرصه ی سینما باید گفت که او در سال ۸۴ با بازی در فیلم شاعر زباله ها کار خود را آغاز کرد. سپس در سال ۸۵ به بازی در فیلم مینای شهر خاموش پرداخت. او برای این فیلم توانست برنده ی تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یازدهمین جشن خانه ی سینما شود.

بیوگرافی صابر ابر

سپس در سال ۸۶ در فیلم دایره زنگی ایفای نقش نمود و برای این فیلم نامزد دریافت عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره ی فیلم فجر شد. علاوه بر این ها او در دهه ی هشتاد برای فیلم های سه زن، درباره ی الی، فیلم کوتاه متامورفوسیس، نخودی، آقا یوسف، اینجا بدون من، سیزده 59 و هیچ بازی کرد و برای بازی در فیلم درباره ی الی برنده ی تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشن منتقدان و جشن خانه ی سینما شد.

او در اوایل دهه ی ۹۰ سال های پرکاری را با بازی در فیلم ‌های انتهای خیابان هشتم، برف روی کاج ‌ها، پذیرایی ساده، آشغال های دوست داشتنی، بوسیدن روی ماه و گس آغاز کرد و برای بازی در فیلم گس توانست برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر نوظهور شود. این جایزه متعلق به جشنواره ی فیلم رم بود.

بازی در فیلم های رخ دیوانه، خواب‌زده ‌ها و همه چیز برای فروش از دیگر فیلم‌ های او در دهه ی ۹۰ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا