هنر

بیوگرافی رعنا آزادی ور، آغاز شهرت با فیلم مارمولک

خلاصه‌ای از بیوگرافی رعنا آزادی ور

با مطالعه در بیوگرافی رعنا آزادی ور متوجه خواهید شد، که او در ۱۷ فروردین سال ۱۳۶۲ هجری شمسی در تهران به دنیا آمده است. وی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر بوده و فعالیت سینمایی خود را با ایفای نقش در فیلم مارمولک به کارگردانی کمال تبریزی آغاز کرده است. این آغاز مربوط به سال ۱۳۸۲ می شود و بعد از آن در سال ۱۳۸۴ به بازی در سه فیلم سینمایی پرداخت است.

می توان گفت که اولین باری که رعنا آزادی ور به عنوان نقش اول در سینما حاضر شد، به بازی در فیلم پارک وی به کارگردانی فریدون جیرانی در سال ۱۳۸۵ باز می گردد. او در این فیلم همراه با نیما شاهرخ شاهی به ایفای نقش پرداخت. پس از آن نیز با بازی در فیلم درباره ی الی به بازی‌ های درخشان خود در عرصه ی سینما افزود. مجله ی آشپزی آبی برای آشنایی بیشتر با این بازیگر شما را دعوت می کند تا با این محتوا همراه باشید.

بیوگرافی رعنا آزادی وربیوگرافی رعنا آزادی ور

نقش او در فیلم مارمولک نقش دختری بود که در سفری به همراه مادر خود، داخل کوپه ی رضا مارمولک قرار داشت. این فیلم و دیالوگ های آن چنان معروف بود که هنوز هم بین مخاطبان آن به کار گرفته می شود. در جشنواره ی فیلم فجر در سال ۹۳ رعنا آزادی ور، حضور موفقی داشته است. او با سه فیلم خانه ی دختر، داره صبح میشه و این سیب هم برای تو به جشنواره ی فجر ۹۳ راه یافت و در سال بعد نیز یعنی در جشنواره ی فیلم فجر ۹۴ با فیلم دیگری به نام خشم و هیاهو در جشنواره حضور پیدا کرد. خشم و هیاهو فیلمی به کارگردانی هومن سیدی و چهارمین فیلمی بود که به کارگردانی او فیلم برداری می ‌شد.

رعنا آزادی ور و بازی در فیلم محمد رسول الله

بازی در نقش جمیله در فیلم محمد رسول الله به عنوان ستاره ای در بیوگرافی رعنا آزادی ور می‌درخشد. او حین فیلم برداری این فیلم، تجربه ی بسیار فوق‌ العاده‌ ای به دست آورده است. به گفته ی خودش در آن زمان توانسته با گروهی بسیار معتبر و ماهر همکاری کند و به وسیله ی قرارگیری مقابل تصویر برداری زبردست مانند ویتوریو استورارو تجارب بسیار مهمی به دست آورده است. او صحنه های ثبت شده توسط این تصویربردار را شبیه تابلوهای نقاشی توصیف کرده است و اذعان داشته که این تجربه برای او همراه با ترس و لذت همزمان بوده است.

فهرست فیلم ها و عناوین و جوایز موجود در بیوگرافی رعنا آزادی ور

رعنا آزادی ور در فیلم های آفتاب پشت برف، مارمولک، کارگران مشغول کارند، زاگرس، پارک وی، خاک آشنا، درباره ی الی، تهران در جستجوی زیبایی، نخودی، داره صبح میشه، خانه ی‌دختر، این سیب هم برای تو، محمد رسول الله و خشم و هیاهو بازیگر کرده است.

بیوگرافی رعنا آزادی ور

تجربه ی او در نمایش خانگی نیز مربوط به فیلم‌ های جیران و زخم کاری می باشد. زخم کاری فیلمی به کارگردانی محمد حسین مهدویان می باشد که به بیان مشکلات زندگی های مرفه می پردازد و اختلافاتی را که بین قشر مرفه جامعه روی می دهد، بررسی می کند. رعنا آزادی ور در این فیلم نقشی محوری داشته و با نام سمیرا به ایفای نقش می پردازد. نقش مقابل او در این فیلم، جواد عزتی در نقش مالک مالکی می باشد.

او در سال های کاری خود توانسته تا به عنوان نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم درباره ی الی در جشن سینمای ایران انتخاب شود. علاوه بر آن او نامزد بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم مارمولک در جشن حافظ شده است.

کارنامه ی او حاکی از احتیاط و دقت او در انتخاب فیلم ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا