هنر

بیوگرافی بهرام رادان، بازیگر جذاب و مشهور سینما

بیوگرافی بهرام رادان و زندگی شخصی

با مطالعه در بیوگرافی بهرام رادان مشخص می‌شود که او متولد ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ می باشد. وی در شهر تهران متولد شده و تحصیلات خود را در رشته ی مدیریت بازرگانی در دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رسانده است. او به صورت خصوصی در دوره های بازیگری موسسه ی هیوا شرکت نموده و در پی حضور در این دوره ‌ها در سال ۷۸ توسط نادر مقدس برای بازی در فیلم شور عشق برگزیده می شود.

بیوگرافی بهرام رادان

شاید برخی این انتخاب را تنها به دلیل جذابیت ظاهری او بدانند اما معمولاً بازیگرانی که از ظاهری جذاب، برخوردار می باشند، از سوی منتقدان آماج حملاتی مبنی بر نداشتن توانایی و استعداد کافی و شهرت یافتن تنها به وسیله ی جذابیت‌ های ظاهری می‌شوند. اما بهرام‌ رادان با پیمودن پله های ترقی توانست در هر فیلمی بهتر از فیلم قبل ظاهر شده و در چهارمین نقش خود در سینما تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشن خانه ی سینما دریافت کند. این جایزه برای بازی در فیلم آواز قو بود و بعد از آن نیز به دریافت سیمرغ بلورین نقش اول مرد از جشنواره ی فیلم فجر نایل آمد. مجله ی آبی قصد دارد تا به بیان دیگر آثار و عناوین و جوایز موجود در بیوگرافی بهرام رادان بپردازد.

بیوگرافی بهرام رادان

او در سال ۷۹ در فیلم سینمایی آبی بازی کرده که کارگردانی این فیلم را حمید لبخنده به عهده داشت. در این فیلم به بازی به عنوان جوانی با نام ارسطو می‌پرداخت که در آن دختری با نام مهتاب به بازیگری هدیه تهرانی نقش مقابل او بود.

در سال ۸۳ بازی در فیلم سینمایی گاوخونی برای بهرام رادان رقم خورد. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی بود که داستانی درباره ی جوانی داشت که کابوس‌های زیادی درباره ی خاطرات پدر و زادگاهش می دید و این کابوس ها باعث پریشانی شدید او شده بود.

بهرام رادان در فیلم سربازهای جمعه نیز بسیار درخشان ظاهر شد و به این ترتیب توانست، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره ی بین المللی فیلم فجر دریافت کند. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی بود و داستان چند سرباز را روایت می‌کرد. آنها به همراه گروهبان خود در یک روز جمعه و تعطیل وارد شهر شده و همین امر موجب رخ دادن حوادثی برای آنها می شود. این فیلم در جشنواره فیلم فجر بسیار موفق عمل کرده و در بخش بازیگری جایزه ی بهترین بازیگر نقش دوم زن را به دست آورده و در زمینه‌های بهترین بازیگر نقش دوم مرد و بهترین صدابرداری نیز کاندید شده بود.

علاوه بر این ها او در زمینه ی خوانندگی نیز فعالیت دارد.

بیوگرافی بهرام رادان

سوابق، عناوین و جوایز موجود در بیوگرافی بهرام رادان

او علاوه بر فیلم های سینمایی که در سال ۷۹ با نام های آبی، آواز قو و شور عشق بازی کرده است، در سال ۸۱ به بازی در فیلم های ساقی و طلوع عشق پرداخته است. در همین سال فیلم های آتش، گاوخونی و رز زرد نیز در کارنامه ی او حضور دارند.

سپس در سال ۸۲ به ایفای نقش در فیلم های گیلانه، سربازهای جمعه و شمعی در باد پرداخته و سال بعد از آن یعنی سال ۸۳ فیلم‌های رستگاری در هشت و بیست دقیقه و ازدواج صورتی را در کارنامه ی خود ثبت کرده است.

سال ۸۴ با فیلم های حکم و تقاطع پدرام و سال ۸۵ با بازی در فیلم های خون بازی، چهار انگشتی و سنتوری برای او سپری شده اند. سال ۸۶ را با بازی در فیلم کنعان گذرانده و سپس در سال ۸۷ بی پولی، کارناوال مرگ، تردید، راه آبی ابریشم و زادبوم را بازی کرده است. وی در سال ۸۸ در فیلم های تهران ۱۵۰۰، نقطه ی بی بازگشت و آدمکش حضور داشته و پرونده ی بازی های خود را در دهه ی ۸۰، با بازی در فیلم یکی از ما دو نفر در سال ۸۹ به پایان رسانده است. وی در دهه ی ۹۰ نیز در فیلم‌های بارکد، من ناصر حجازی هستم، نقش نگار، تراژدی، عصر یخبندان و آتش بس بازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا