هنر

بیوگرافی امین حیایی، جالب و جذاب برای مخاطبان

خلاصه ای از بیوگرافی امین حیایی

برای آشنایی با خلاصه ای از بیوگرافی امین حیایی با مجله ی هنر و سرگرمی آبی همراه باشید. امین حیایی در 19 خرداد سال 1349 شمسی به دنیا آمده است. محل تولد او محله ی قیطریه ی تهران بوده است. او در دوران تحصیل، فعالیت خود در زمینه ی تئاتر را آغاز کرد. پس از آن که دیپلم خود را گرفت به خدمت سربازی مشغول شد. اما هم زمان با خدمت، توانست در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی-سیاسی نیروی هوایی به فعالیت بپردازد. او در سال 1370 در یک تئاتر کودک که به کارگردانی خانم ثریا قاسمی هدایت می شد، بازی کرد.

در پانزدهمین جشنواره ی فیلم فجر، نامزد دریافت جایزه ی بازیگر نقش دوم شد. این نامزدی برای فیلم براده های خورشید صورت پذیرفت. اولین نقش آفرینی او به عنوان بازیگر نقش اول مرد در فیلم سیب سرخ حوا میسر شد. در سال 1381 در شش فیلم بازی کرد و روی پرده ی سینما حاضر شد.

بیوگرافی امین حیایی

این فیلم ها عبارت بودند از:

مزاحم، مانی و ندا، مونس، اثیری، رز زرد و بوی بهشت. او علاوه بر این ها در چهار فیلم با سیروس الوند همکاری داشته است. فیلم های هتل کارتن، دست های آلوده، مزاحم و تله این چهار فیلم را تشکیل می دهند.

او در سال 1386 با بازی در فیلم شب توانست برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره ی فیلم فجر شود. او در سی و ششمین جشنواره ی فیلم فجر نیز برنده ی دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. این دیپلم افتخار برای بازی در فیلم شعله ور بود.

حاصل ازدواج او با مونا بانکی پور که او نیز از بازیگران سینما است، دارا حیایی می باشد. هر چند که پس از مدتی از هم جدا شده و هم اکنون نیلوفر خوش خلق همسر امین حیایی می باشد. تمامی افراد مذکور از بازیگران سینما و تلویزیون هستند. دارا حیایی به لحاظ ظاهری هیچ شباهتی به پدرش ندارد و تنها وجه تشابه آن ها صدای بسیار نزدیکشان می باشد.

آثار بسیار معروف امین حیایی در فیلم های تلویزیونی و شبکه ی نمایش خانگی نیز آپارتمان، همسران، مهر خوبان، دو پنجره، روزگار جوانی، همسایه ها، کلاه قرمزی، کلاه پهلوی، قلب یخی، ساخت ایران، خوب بد زشت، آسمان من، آمین، عصر جدید و آقازاده می باشد.

امین حیایی علاوه بر بازیگری در عرصه ی موسیقی نیز فعالیت دارد.

بیوگرافی امین حیایی

ویژگی های بازیگری امین حیایی

در بیوگرافی امین حیایی تنوع نقش ها و فیلم ها کاملا مشهود است. او کاملا بر تکنیک های یک بازی حرفه ای مسلط و آمادگی کافی برای بازی تحت هر شرایط و خصوصیاتی را دارد. او در نقش های طنز به خوبی عمل کرده و در نقش های جدی نیز کارنامه ی پربار و درخشانی دارد. به همین دلیل است که در بین اقشار مختلف مردم محبوبیت خاصی داشته و توانسته این محبوبیت را حفظ کند. تا جایی که محبوبیت او از زمان بازی در سریال روزگار جوانی هم چنان پا برجا است.

قرارگیری او در جایگاه داوری مسابقه ی بزرگ عصر جدید باعث شد تا روی دیگری از مهارت ها و توانایی های او بر همگان آشکار شود. داوری های امین حیایی نشان داد که او شخصیتی با ثبات و استقلال نظر دارد. وی اقدامات زیادی در راستای پیشرفت جوانان ایران زمین انجام داده و روی صحنه ی اجرا با شرکت کنندگان ارتباط خوبی برقرار کرد. او همکاری خود را با عوامل این مجموعه در سری دوم نیز حفظ کرد و به روند داوری خود ادامه داد.

سابقه و افتخارات او حاکی از عزمی راسخ است که او را در این راه همراهی کرده است. به همین دلیل الگوی مناسبی برای جوانان و تازه کاران این رشته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا