هنر

بیوگرافی امیر آقایی، بازیگری با نقش های متفاوت

خلاصه‌ای از بیوگرافی زندگی شخصی امیر آقایی

درباره ی بیوگرافی امیر آقایی می‌توان گفت که او متولد ۱۰ مرداد سال ۱۳۵۴ هجری شمسی می‌باشد. محل تولد او شهر ارومیه است. او در عرصه ی هنر به بازیگری و نویسندگی می‌پردازد. البته علاقه ی او به عکاسی و سایر رشته ‌ها نیز انکارناپذیر است. فعالیت‌های هنری او در عرصه ی سینما از سال ۱۳۸۰ آغاز شده و تاکنون ادامه داشته است. تحصیلات او در رشته ی کارگردانی می باشد. در ادامه درباره ی خانواده ی امیر آقایی باید گفت او در خانواده ای چهار نفری متولد شده و تنها یک خواهر با نام نرمین دارد. او همچنان مجرد است و به گفته ی خودش هنوز به ازدواج به صورت جدی فکر نکرده اما در آینده ازدواج خواهد کرد.

در مورد زندگی هنری او باید شاعری را نیز به مجموعه فعالیت هایش اضافه کنیم. او دارای مجموعه ی شعری می باشد که به همت انتشارات حوض نقره ای در سال ۱۳۸۹ به چاپ رسیده است. وی در زمینه ی نقاشی نیز فعالیت هایی دارد و زمانی که موضوعی برای نقاشی به ذهنش می‌رسد، سعی می‌کند چندین اثر در رابطه با آن موضوع خلق کند. به همین دلیل است که کارهای نقاشی او به صورت مجموعه می باشند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های امیر آقایی در زمینه بازیگری با مجله هنر و سرگرمی آبی همراه باشید.

بیوگرافی امیر آقایی

بیوگرافی امیر آقایی در زمینه ی بازیگری

در بیوگرافی امیر آقایی بازی در فیلم‌های سینمایی ارتفاع پست، راه طی شده، روز بر می آید، زن دوم، آخرین نقش، نیلوفر، کیمیا و خاک، دوزخ برزخ بهشت، ما همه گناهکاریم، مرگ کسب و کار من است، سعادت آباد، زندگی خصوصی، هیس دخترها فریاد نمی زنند، کوچه بینام، ۳۶۰ درجه، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، شیفت شب، پری دریایی، بادیگارد، فصل نرگس، لینا، بدون تاریخ بدون امضا، حریم شخصی، روسی، مردی بدون سایه، دیدن این فیلم جرم است، شنای پروانه، گواهی امضا، سمپاشی و شب داخلی دیوار به چشم می‌خورد.

او همچنین در فیلم های خاک سرخ، باغ بلور، اولین شب آرامش، بی‌گناهان، ارمغان‌تاریکی، سرزمین کهن، یاد آوری، آسمان من، چرخ و فلک و نوار زرد بازی کرده است.

در حیطه ی نمایش خانگی نیز ایفای نقش امیر آقایی در فیلم های قلب یخی، عالیجناب، رقص‌روی‌شیشه و آقازاده بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

او با بازی در فیلم ارتفاع پست به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا به عرصه ی سینما پا گذاشت. او در این فیلم با لیلا حاتمی، حمید فرخ نژاد و اصغر فرهادی هم بازی بود. موضوع این فیلم به یک هواپیما ربایی واقعی برمی‌گشت. پس از آن امیر آقایی در فیلم‌های راه طی شده و روز برمی‌آید بازی کرد و سپس در سال ۱۳۸۶ و در فیلم زن دوم با نیکی کریمی و محمدرضا فروتن به ایفای نقش پرداخت امیر آقایی با بازی در فیلم کوچه بینام در سال ۱۳۹۳ سال پر کار خود را آغاز کرد. این فیلم به روایت اتفاقات زندگی یک خانواده می‌پرداخت. سپس به بازی در فیلم ۳۶۰ درجه اقدام کرد و تا کنون به روند بازی خود در سینما ادامه داده است.

ورود او به عرصه ی تلویزیون از سال ۱۳۸۱ با بازی در سریال خاک سرخ انجام شد.

بیوگرافی امیر آقایی

جوایز و افتخارات بیوگرافی امیر آقایی

از جمله افتخارات و جوایز بیوگرافی امیر آقایی به شرح زیر است:

برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم شنای پروانه در جشنواره فیلم فجر

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا در جشنواره فیلم فجر

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا در جشن سینمای ایران

برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم سعادت آباد

نامزد دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم مرگ کسب و کار من است در جشنواره بین المللی فیلم فجر

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم زن دوم در دوازدهمین جشن سینمای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا