Let’s travel together.

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه

جزیره بیوک آدا در استانبول

0 58

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه , جزیره بیوک آدا در استانبول : جزیره بیوک آدا بزرگترین جزیره از نه مجمع اجزایری می باشد که در اصطلاح به جزایر پرنسس شهرت پیدا کرده اند ، بیوک آدا به معنی جزیره بزرگ می باشد و در استانبول ترکیه قرار گرفته است. برای عده ی زیادی از گردشگران و توریست ها ، در تور استانبول در روزهای آفتابی ، گشت و گذار در این شهر استانبولو بازدید از جزیره بیوک آدا می باشد.

بازدید از این جزیره می تواند نشاط و شادابی فوق العاده ای را در شما ایجاد کرده و شما می توانید از هوای تازه و و فرح بخش آن استفاده زیادی بکنید.سفر به این جزیره می تواند برای شما بسیار خاطره انگیز بوده و لذت زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. مجله تور و گردشگری آبی در این متن قصد دارد تا شما را با این جزیره زیبا آشنا کند. بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه است که در این مقاله توضیحات مختصری از این جزیره زیبا خواهیم خواند .

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه

شما با استفاده از دو وسیله اتوبوس دریایی و یا قایق می توانید از محل هایی به نام کادیکوی ، بستانچی ، سیرکجی و کاباتاش در استانبول به سوی بیوک آدا سفر خود را شروع کنید. درست است که اگر شما با استفاده از اتوبوس های دریایی به سمت این جزیره حرکت کنید در وقت و هزینه شما صرفه جویی می گردد اما اگر با استفاده از قایق سواری به این جزیره زیبا سفر کنید لذت سفر شما مضاعف خواهد شد زیرا شما می توانید در حال حرکت با قایق هم شهر زیبای استانبول را پشت سر بگذارید و هم با چند تکیه نان و خوراکی از پرندگان دریایی پذیرایی کنید و هم از تماشای محیط اطراف لذت ببرید.

  دلیل مناسب نبودن تور یوآل برای همه گردشگران

تور جزیره بیوک آدا

هنگامی که شما وارد جزیره زیبای بیوک آدا می شوید و به تدریج از بندر و بناهای قدمی این محل دور می شوید ، آرام آرام رستوران ها ، کافه ها و بستی فروشی ها خود نمایی می کنند که شما را وسوسه می کنند تا غذا یا بستی در این مکان ها میل کنید. زمانی که در جزیره پیاده روی می کنید ، افرادی را مشاهده خواهید کرد که در حال دوچرخه سواری می باشند و یا به سگ و گربه های خود غذا می دهند. این جزیره زیبا از چنان آب و هوای دلنشینی برخوردار می باشد که ، آدمی در لظه ورود به این جزیره می خواهد وارد کافه پاستیجریا که دقیقا در سمت راست برج ساعت جزیره قراردارد گردد و سپس به گشت و گذاردر جزیره بپردازد.

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه است که شما می توانید بازدید از آن را با رفتن به کلیسای حاجیا یورگی شروع کنید. و در طول مسیر رفتن به کلیسای حاجیا یورگی هم می توانید از تماشای خانه های قدیمی و باستانی جزیره و در کنار آن باغچه هایی از گل های رنگارنگ مشاهده می شود، لذت ببرید. در صورتی که شما در اینجا هوس بستنی کرده باشید می توانید بستنی های خانگی رز گونه شکل را خریداری نمایید ، لازم به ذکر است که بهتر است که شما این بستی ها را از فرشندگان دوره گرد که در مقابل کلوب ورزشی آبی جزیره بیوک آدا ایستاده اد خریداری کنید. شما همچنین می توانید خانه رشات نوری گون تکین را هم که یکی از شاخص های ترین نام های ادبیات ترکیه می باشد را در طول مسیر رسیدن به کلیسای حاجیا یورگی مشاهده نمایید.

  ارگ آنکارا ( Ankara Citadel )

بازدید از کلیسای حاجیا یورگی

 

بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه

در ابتدای تپه ای که به کلیسای حاجیا یورگی منتهی می گردد میدانی با منظره جالب قرار دارد. در آنجا قاطرهای زیادی منتظر هستند تا گردشگران را به سمت کلیسا در بالای تپه ببرند. درختان زیادی هم در آنجا قرار دارند که منظره زیبایی را ایجاد کرده اند. برای رفتن به این کلیسا شما می توانید دو روش را انتخاب کنید یا پیاده به سمت کلیسا حرکت کنید و یا سوار قاطر ها شوید که ما روش دوم را به شما پیشنهاد می کنیم چون مسیر مقداری شیب دارو دور و دراز می باشد.
این امکان وجود دارد سوار شدن به قاطرها شما را دچار استرس کند واحساس کنید که دارید از پشت حیوان به زمین می افتید و یا اینکه فک کنید مسیر را اشتباه می روید ، اما جای نگرانی نیست زیرا این قاطرها به خوبی به مسیر آشنا می باشند ،شما زمانی که سوار بر پشت این حیوان در حال حرکت به سوی کلیسا می باشید می توانید استانبول را هم از دوردست تماشا کنید. در وصف کلیسای حاجیا یورگی این گونه می توان گفت که این کلیسا در بالای تپه ای به نام یوجه تپه و در ارتفاع 202 متری واقع شده است و منزلگاه کشیشان هم در سمت راست این کلیسا قرار دارد.
رستوران یوجه تپه هم در سمت چپ این کلیسا قرار گرفته که شما می توانید اسنک و خوراکی هایی ازاین قبیل را در آنجا میل نمایید. نسیم خنکی از سوی دریا مرمره صورت آدامی را در تمام جهات کلیسا نوازش می دهد. شما به سهولت می توانید دو تپه دیگر بیوک آدا به نام هریستوس هیل را هم در برابر این مکان مشاهده نمایید. بومی های این مکان بر این باور می باشند که دعاهای افراد در این مکان مستجاب می گردد. لذا از مشاهده وسایلی مانند ساعت و گردنبند در محفظه های شیشه ای در قسمت ورودی کلیسه تعجب نکنید. این وسایل هدایایی می باشند که افراد در تشکر به کلیسا تقدیم شده اند.در صورتی که کار بازدید از مکان به پایان رسید ، می توانید سری به غذاخوری یونجه تپه زده و از غذاهای گوشتی و خوشمزه آن میل نمایید.
می توانید پس از بازدید از کلیسا و پایین رفتن از تپه ها ، به طرف جنگل های پوشیده از درختان کاج ، یک پیاده روی کوتاه مدت داشته باشید. شما در طول مسیر پیاده روی به سمت جنگل به مکانی خواهید رسید که به آن یتیم خانه یونانی ها گفته می شود. همین طور این یتیم خانه به عنوان ” بزرگترین خانه چوبی دنیا ” هم معروف می باشد. این ساختمان های چوی مدت ها بدون سکنه بودند و کسی در آن ها زندگی نمی کرده است وهم اکنون نیز توسط درختان میوه احاطه شده است و قبر تعدادی از کارگرانی که در ساخت این بنا های چوبی همکاری داشتند در اینجا قرار گرفته است.
مجله تور و گردشگری آبی به شما عزیزانی که قصد سفر با تور استانبول را دارید ، توصیه می کند تا بازدید از بیوک آدا از مشهورترین جزایر استانبول ترکیه را هم در برنامه سفر خود قرار دهید.

  آشنایی با هتل 3 ستاره پلاس در آنتالیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.