موفقیت

به این دلایل ازدواج نکنید!

دلایل ازدواج از نظر افراد مختلف

ازدواج یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر فردی محسوب می شود. دلایل ازدواج از نظر هر شخصی متفاوت است. اما آن چه باید به آن دقت شود دلایل درست ازدواج است. در هر قسمتی از دنیا بنا به شرایط فرهنگی و عقیدتی حاکم، افراد رفتارها و ویژگی های خاص خود را دارند و بنا بر همان چارچوب ها فکر می کنند و تصمیم می گیرند. اما مهم است بدانید که اگر می خواهید در آینده زندگی مشترک موفقی داشته باشید باید طرز فکر خود را تغییر دهید. ازدواج حلال مشکلات نیست.

با وارد شدن به زندگی مشترک شما وارد چالش های جدیدی می شوید. حال اگر مشکلات دوران مجردی را نیز بر دوش داشته باشید بار مشکلات شما چند برابر خواهد شد. در ادامه مجله ی موفقیت و سلامت آبی شما را دعوت می کند تا با دلایل نادرست ازدواج آشنا شوید و آن ها را کنار بگذارید تا زندگی مشترک موفقی داشته باشید.

دلایل ازدواج
دلایل ازدواج

ازدواج مشکلات ارتباطی را حل نمی کند.

شما باید دقت کنید که هرگز یکی از دلایل ازدواج خود را حل مشکلات ارتباطی قرار ندهید. چون با ازدواج و متعهد شدن به رابطه، تمام جوانب رابطه تقویت می شود. مثلا اگر طرفین پیش از ازدواج دارای رابطه ی عاشقانه ای باشند و احترام بین آن ها وجود داشته باشد بعد از ازدواج هم این ویژگی در رابطه ی آن ها تقویت شده و میزان عشق و احترام بین آن ها بیشتر می شود. اما همان طور که گفتیم ازدواج تمام جوانب را تقویت می کند.

یعنی اگر طرفین پیش از ازدواج، در برقراری ارتباط با یکدیگر مشکل دارند و با بی احترامی با هم صحبت می کنند این وضعیت بعد از ازدواج بسیار وخیم تر خواهد شد. در نتیجه ویژگی های خوب رابطه بعد از ازدواج بهتر و ویژگی های بد نیز وخیم تر می شوند. پس این طرز فکر قدیمی که ازدواج حلال همه ی مشکلات است را به دور بیندازید.

یکی از عقایدی که در خانواده های قدیمی و یا حتی در حال حاضر حاکم است استفاده از ازدواج به عنوان ابزاری برای حل مشکلات خانوادگی می باشد. طوری که والدین تصور می کنند می توانند تمام مشکلات فرزند خود را با وارد کردن او به زندگی مشترک حل کنند. از والدین و بزرگترها نیز می خواهیم تا این طرز فکر را کنار گذاشته و پیش از ازدواج به دنبال رفع مشکلات جوانان خود باشند.

ازدواج کسی را از تنهایی نجات نمی دهد!

یکی از دلایل ازدواج که متاسفانه خیلی فراگیر هم هست، ترس از تنها ماندن می باشد. افرادی که همیشه احساس تنهایی می کنند و از بودن در کنار خودشان لذت نمی برند و خودشان حتی توانایی خوش حال کردن خودشان را ندارند که چگونه می توانند دیگری را خوش حال کنند. هرکسی باید از ابزارها و روش هایی برای لذت بردن از زندگی استفاده کند و خود را خوشحال کند. افرادی که چنین توانایی ندارند و می خواهند این مسئولیت را به دوش دیگری بیندازند چنین طرز فکری از خود نشان می دهند.

اما باید بدانید مشکل تنهایی شما با ازدواج حل نمی شود. چه بسیار متاهلینی که در درون خود هنوز احساس تنهایی می کنند. این نکته را هم بدانید، احساس تنهایی در مجردی بسیار قابل تحمل تر از احساس تنهایی در زندگی متاهلی است. پس لطفا ابتدا یک شغل مناسب پیدا کنید و سعی کنید در مسائل مالی خود به حد مناسبی برسید سپس زمانی که کاملا از زندگی خود لذت می برید، به دنبال کسی باشید که در کنارش از زندگی لذت بیشتری ببرید.

دلایل ازدواج
دلایل ازدواج

ازدواج هیچ چیز را ثابت نمی کند!

یکی از دیگر دلایل ازدواج که در بین افراد رواج دارد، ازدواج کردن برای ثابت کردن توانایی های خود به دیگران است. اما به این نکته توجه کنید که ازدواج کردن اصلا کار سختی نیست بلکه زندگی مشترک موفق داشتن کار مهم و سختی است. لازمه ی یک زندگی مشترک موفق نیز داشتن پیش زمینه های صحیح پیش از ازدواج است. شما اگر تنها به دلیل این که به دوستان و آشنایان خود ثابت که موقعیت ازدواج دارید، خود را وارد زندگی مشترک کنید هرگز موفق نخواهید شد.

در آخر باید بگوییم که داشتن یک زندگی مشترک موفق بسیار پیچیده است و انرژی زیادی لازم دارد. باید خود را برای این کار آماده کنید و ازدواج کردن تازه شروع کار است. اگر می خواهید زندگی موفقی داشته باشید و رنج و درد سنگین طلاق و تبعات آن را تجربه نکنید، لطفا به دلایل بالا ازدواج نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا