گردشگریمسافرت

بهترین مدل کوله کوهنوردی

کوله کوهنوردی یکی از ضروری ترین وسایل سفرهای کوهنوردی و طبیعتگردی است که برای حمل وسایل مختلف مانند پوشاک، مواد غذایی، آب، زیرانداز و … مورد استفاده قرار می گیرد. کوله پشتی کوهنوردی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از ویژگی های یی برخوردار می باشند. شما باید ابتدا با مدل های گوناگون کوله پشتی آشنا شده و سپس با توجه به یکسری نکات و در نظر گرفتن مواردی، بهترین و مناسبترین کوله را انتخاب کنید. در این مقاله از مجله آبی قصد داریم انواع کوله کوهنوردی و راهنمای خرید این محصول کاربردی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

انواع کوله کوهنوردی

معمول ترین روش دسته بندی کوله پشتی های کوهنوردی، براساس میزان ظرفیت آنها است. مدل های مختلفی از کوله کوهنوردی طراحی و تولید می شوند که ظرفیت های گوناگون دارند. شما باید با توجه به نوع سفر و مقدار وسایلی که می خواهید درون کوله پشتی قرار دهید، بهترین مدل با حجم مناسب را انتخاب کنید.

  • کوله کوهنوردی با ظرفیت بین 20 تا 40 لیتر

این مدل کوله پشتی برای سفرهای کوتاه و مسیرهای راحت که نیازی به حمل وسایل و تجهیزاتی زیادی نیست، مناسب می باشد. معمولا از کوله پشتی هایی با حجم 20 تا 40 لیتر برای برنامه های صعود سبک و طبیعتگردی های گلگشتی استفاده می شود.

کوله کوهنوردی با ظرفیت بین 20 تا 40 لیتر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

  • کوله کوهنوردی با ظرفیت بین 40 تا 60 لیتر

برای آن دسته از افرادی که قصد دارند یک سفر کوهنوردی یا طبیعتگردی چند روزه (سه تا پنج روز) را تجربه کنند، این نوع کوله پشتی مناسب است. شما می توانید تجهیزات بیشتری در کوله های 40 تا 60 لیتری قرار دهید. این کوله ها از اندازه و سایز بزرگتر و البته وزن بیشتری نیز نسبت به مدل های 20 تا 40 لیتری برخوردارند.

  • کوله کوهنوردی با ظرفیت بین 60 تا 85 لیتر

این نوع کوله پشتی ها جزو محبوبترین و پر فروشترین انواع کوله کوهنوردی محسوب می شوند. ظرفیت بالای این نوع کوله ها به کوهنوردان و طبیعتگردان اجازه می دهد تجهیزات بیشتری را که مورد نیاز برای سفر های چند روزه هستند، حمل کنند. این مدل از کوله پشتی ها دارای امکانات جانبی و طراحی منحصربفردی بوده و هنگام استفاده خستگی زیادی را به همراه نخواهند آورد.

کوله کوهنوردی با ظرفیت بین 60 تا 85 لیتر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

راهنمای خرید کوله کوهنوردی

از مهمترین مواردی که باید هنگام خرید کوله کوهنوردی به آنها توجه ویژه ای داشته باشید می توان موارد زیر را نام برد:

  •  اندازه و ظرفیت

همانطور که گفته شد باید با توجه به نوع سفر و مقدار وسایل خود یک کوله پشتی با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. البته نباید کوله پشتی با اندازه بزرگتر از فیزیک بدنی خود را تهیه کنید، زیرا در پیمایش ها با مشکل و خستگی زیاد مواجه می شوید. اندازه کوله پشتی باید متناسب با قد و وزن شما باشد تا فشار کمتری بر روی کمر ایجاد گردد.

  • جنس

از مهمترین نکات خرید کوله کوهنوردی می توان به توجه به جنس اشاره کرد. جنس کوله پشتی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در استفاده طولانی مدت دچار خرابی و فرسودگی نگردد. معمولا از چرم، پلاستیک، پارچه، نایلون، پلی استر، کتان و … برای تولید کوله کوهنوردی استفاده می شود. انتخاب جنس مناسب کوله پشتی باید با توجه به نوع سفر، آب و هوا، نوع تجهیزات و البته سلیقه انجام بگیرد.

  • دسترسی راحت به تجهیزات

هنگام خرید کوله کوهنوردی دقت کنید که دسترسی شما به داخل کوله راحت باشد. شما باید بتوانید به آسانی به امکانات و محتویان درون کوله پشتی دسترسی داشته باشید بدون اینکه وسایلتان به هم بریزد.

دسترسی راحت به تجهیزات

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

  • داشتن اسکلت بندی و کمربندها و اتصالات مناسب

اسکلت بندی کوله کوهنوردی باید علاوه بر انعطاف و مقاومت، راحتی را هنگام استفاده به ارمغان بیاورد. این موارد موجب راحتی استفاده و کاهش وزن از روی شانه ها و کمر می شود و در نتیجه کوهنورد احساس خستگی نمی کند. همچنین کمربندها و اتصالات و به طور کلی بندهای کوله باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در هنگام کوهنوردی خراب یا پاره نشده و مشکل ایجاد نکنند.

  •  قابلیت نفس پذیری و تهویه عالی

کوله پشتی کوهنوردی باید از قابلیت تهویه مناسبی برخوردار باشد تا از تعرق کوهنورد هنگام استفاده جلوگیری کند. همچنین میزان تنفس پذیری کوله پشتی باید به حدی باشد که وسایل داخل آن همواره خنک و خشک باقی بمانند.

معرفی بهترین مدل کوله کوهنوردی

1- کوله پشتی کوهنوردی فوروارد کد 414

کوله کوهنوردی 65 لیتری فوروارد یکی از پرفروشترین انواع کوله پشتی کوهنوردی است که طرفداران زیادی دارد. این کوله پشتی از جنس برزنت بوده و مقاومت بالایی در برابر آب دارد. وزن این محصول 900 گرم بوده و ساختار آن به گونه ای طراحی شده است تا کوهنورد خستگی کمتری احساس کند.

کوله پشتی کوهنوردی فوروارد کد 414

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

2- کوله پشتی کوهنوردی 85 لیتری فوروارد کد FCLT404-2

اگر به دنبال یک کوله پشتی حرفه ای برای سفرهای چند روزه هستید، کوله کوهنوردی فوروارد بهترین گزینه است. این کوله از ظرفیت 85 لیتری برخوردار بوده و می توانید وسایل و تجهیزات بیشتری را درون آن قرار دهید. جنس این کوله پشتی از برزنت نیمه سخت است که کیفیت و مقاومت عالی دارد. امکانات جانبی و تعبیه فضاهای مختلف موجب شده دسترسی راحتی به وسایل خود داشته باشید.

کوله پشتی کوهنوردی 85 لیتری فوروارد کد FCLT404-2

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

3- کوله پشتی کوهنوردی 60 لیتری مدل FK008

جنس این کوله پشتی از پلی استر می باشد و مقاومت بسیار خوبی در برابر آب دارد. اسکلت بندی مناسب این محصول موجب شده موقع استفاده از آن احساس راحتی داشته باشید و فشاری به شانه ها و کمرتان وارد نشود. وزن این کوله کوهنوردی 1200 گرم بوده و ظرفیت آن 60 لیتر است.

کوله پشتی کوهنوردی 60 لیتری مدل FK008

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

4- کوله پشتی کوهنوردی 75 لیتری فری نایت مدل FK0393

کوله پشتی فری نایت بهترین گزینه برای کوهنوردی و طبیعتگردی در آب و هوای بارانی است. زیرا از جنس پلی استر ضد آب تولید می شود. این کوله از امکانات جانبی بسیار کاربردی برخوردار است. بند ها و اتصالات کوله فری نایت طراحی منحصربفرد و استحکام بالایی دارند. این محصول دارای محفظه مخصوص حمل کیسه خواب نیز می باشد.

کوله پشتی کوهنوردی 75 لیتری فری نایت مدل FK0393 مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

5- کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری گوگانا مدل gog4011

برای سفرهای سه تا پنج روزه می توانید کوله کوهنوردی گوگانا را انتخاب کنید. این کوله پشتی 45 لیتری از جنس برزنت است و دارای جیب های فراوان و فضاهای جداگانه کاربردی می باشد. قابلیت تنفس پذیری مناسب موجب شده هنگام استفاده از این محصول دچار تعریق نشوید. بندهای این کوله پشتی به صورت سگکی طراحی شده و قابلیت تغییر سایز دارند.

در این مطلب 5 مدل از بهترین انواع کوله کوهنوردی را به شما معرفی کردیم. می توانید برای مشاهده مدل های بیشتر و مقایسه آنها با یکدیگر به سایت فروشگاه دیجی کالا مراجعه کنید. پس از بررسی های لازم و انتخاب مناسبترین کوله پشتی کوهنوردی، می توانید محصول مورد نظر را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری گوگانا مدل gog4011

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کوله کوهنوردی موجود در بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا